online sınav platformu

Kodla Büyü

hamzahaluk

Üye
Arkadaşlar tatil sürecinde, önceden işlenen konularla ilgili mini sınavlar hazırlayıp öğrencilere göndermek istiyorum. EBA'ya girmek hep sorun, pas geçtim. Kahoot'da soru ekranda cevap şıkkı telefonda oluyor, o da olmaz. Sınav linkini paylaştığımda öğrencilerin tıklayıp soruları cevaplayacağı, benimde bireysel olarak, soruları cevaplayanların durumunu takip edebileceğim bir platform var mı?

Gayet basit hocam sınavı oluştur host yani öğrencilerin girebileceği kodu ver.ogrenciler girip sınav olsun.internette örnekleri var.

Kullanımıyla ilgili açıklaması var mı hocam?
Şöyle bir doküman hazırlmıştım.

Quizizz.png

halk eğitim sınavlarını google forms da oluşturup online yapıyorum. Bence de kesinlikle google forms. Sınav okuma zahmetiniz olmayacak. Sınav analizleri yapılmış olacak.

Kesinlikle Quizizz.

Soruları hazırlıyorsunuz, isterseniz teleport bölümünden başka üyelerin önceden hazırlamış oldukları soruları da ekleyebiliyorsunuz.

Hazırladığınız testi homework olarak başlatıp kodu öğrencilere verirsiniz. Ödev süresini yani o kodun ne kadar süre geçerli olacağını siz belirliyorsunuz.

Bundan sonra öğrenci ister quizizzin sitesinden, ister uygulamasından o kodu yazıp sonra adını girip soruları cevaplıyor. Her soruyu çözdükten sonra doğru/yanlış olup olmadığını, doğru cevabın ne olduğunu görebiliyor. Testi bitirdiğinde 100 üzerinden puanını görebiliyor, aynı şekilde bu sonuç öğretmenin de hesabındaki reports bölümünde gözüküyor.

Her soru için ayrı süre belirleyebilirsiniz, multiple choice (birden fazla doğru cevap şıkkı) ayarlayabilirsiniz, soruları 4-5-6 şıklı yapabilirsiniz. Kesinlikle kullanmanızı tavaiye ederim.

Ben sene içinde ünite sonlarında live/canlı olarak açıp o an öğrencilere çözdürüyordum, öğrenciler çok seviyor ve doğru cevabı anında gördükleri için öğretici olduğunu da düşünüyorum teorik konularda.

Quizizz'i kullanıp soruları öğrencilere ulaştırdım arkadaşlar. Geri dönütleri report kısmından tek tek görebiliyorum. Hoşuma gitti benim.

Google Forms ve Quiziz kullandım çok güzel araçlar ancak soru hazırlaması çok zahmetli. Her gün 80-100 hazırlayacağım o nedenle daha basit bir araç yok mudur?

Pdf yi direk test yapabilen, eba yaprak testteki gibi. Pdf yi yüklesem ve cevap anahtarını girsem, bana direk link verse. Çok mu şey istedim :)

Google Forms ve Quiziz kullandım çok güzel araçlar ancak soru hazırlaması çok zahmetli. Her gün 80-100 hazırlayacağım o nedenle daha basit bir araç yok mudur?

Pdf yi direk test yapabilen, eba yaprak testteki gibi. Pdf yi yüklesem ve cevap anahtarını girsem, bana direk link verse. Çok mu şey istedim :)
Quizizz'e makro ile excelden direk yükleyebilirsiniz.

Geri