Online Soru Bankası

Kodla Büyü

kalelibilişim

Süper Üye
Süper Üye
Online soru bankası çalışması yapmak istiyorum. İki tür üyelik olacak. Birinci tür demo gibi kısıtlı görüntüleme, ikinci tür tamamına erişebilecek. Bunun için ücretsiz hazır paket var mıdır? Tecrübelerinizi yazar mısınız.

Tam olarak hangi platform düşünüyorsunuz hocam? Web sitesi mi aplikasyon mu?

İstediğiniz tarzda hazır bir soru bankası scripti yok diye biliyorum olsa karışma çıkardı illa ki . Yayın evlerinin kendi platformları var

Moodle ile yapabilirsiniz muhtemelen. Ücretli düşünürseniz de istediğinizi net tarif ederseniz yapabilen çıkacaktır.

Online soru bankası çalışması yapmak istiyorum. İki tür üyelik olacak. Birinci tür demo gibi kısıtlı görüntüleme, ikinci tür tamamına erişebilecek. Bunun için ücretsiz hazır paket var mıdır? Tecrübelerinizi yazar mısınız.
http://bilgiyarismasi.dersbitti.com/
Bu aralar bilişim dersi için böyle bir şey hazırladım. İşinize yararmı bilmiyorum. Eksiği çok. ama geliştirilebilir.
"Php, mysql, jquery, bulma css" ile yaptım.

@soncizgi hocam gayet güzel duruyor. Birden fazla ders eklenebilmesi, soruların beş seçenekli olması harika olur. Sorular herkese açık olsun istemiyorum. Üyeliği ben onaylayayım. Üyeler soruları görebilsin. Üye olmayanlar sınırlı sayıda soru görebilsin. Ya da iki tür üyelik olsun. İlk tür sınırlı kullanım, 2. tür tam kullanım yetkisine sahip olsun.

Hocalarım seçeneklerin başında bulunan radyo butonuna değil de seçeneğin kendisine tıklamak kullanıcı açısından daha kullanışlı olur diye düşünüyorum özellikle telefonla kullanımda.

Son düzenleme:
Ben de denedim scripte hata var gibi geldi kurulum olmuyor. Yazan çocuğun Twitter ınını buldum dm ile sordum. Çözüm sunarsa kurar örneğini size gösteririm kişisel web sitem üzerinden
.../admin/install.php dosyasında veritabanı ile ilgili kodlarda değişik yapmak gerekiyor anladığım kadarıyla. Veritabanı adı, veritabanı kullanıcı adı, veritabanı parolası vs. Ancak tam olarak nereleri değiştireceğimizi bilemiyorum. Kurulumda ilk adımı geçiyorum. ikinci adımda "Devam" diyorum "Kurulum - Online Test Sistemi" başlığı ile başbaşa kalıyorum.

.../admin/install.php dosyasında veritabanı ile ilgili kodlarda değişik yapmak gerekiyor anladığım kadarıyla. Veritabanı adı, veritabanı kullanıcı adı, veritabanı parolası vs. Ancak tam olarak nereleri değiştireceğimizi bilemiyorum. Kurulumda ilk adımı geçiyorum. ikinci adımda "Devam" diyorum "Kurulum - Online Test Sistemi" başlığı ile başbaşa kalıyorum.

hocam bir şekilde sorun çözülse ve kurulum sağlansa bile çok basit ve kullanışlı olmayan bir script. Uğraşmaya değmez diye düşündüm şahsen.

Geri