Opel Astra 1.3 CDTI için full donanım hangi pakette???

Kodla Büyü

sero35

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Cosmo - Enjoy - Sport - Essentia - Elegance - Edition bu paketlerden hangisi full donanıma sahip?
Bir de b araçlarda hepsi hatchback mi sedan olan dizel otomatikleri de mevcut u??? Teşekkürler

H ve J serilerinde en donanımlı paket Cosmo. İki serininde sedanı var. Otomatik opsiyonu ise yine Cosmo pakette Easy Tronic olarak mevcut.

"H ve J serileri" kavramını biraz daha açar mısınız? Yukarıda saydığım paketlerin tamamında otomatik seçeneği mevcut...

Dizel otomatik araç arıyorum. Opeller için easytronic hakkında herhangi bir fikriniz var mı???

enjoy hocam.
mükemmel bi araç ses yok denecek kadar az, yakmıyo adeta kokluoyo 2 seneye yakın kullandım ve sattım ve cok pişmanım.
temiz eline gecerse hiç düşerse al.
sağlam ve donanımlı araba

hocam, bizim arkadaşın(öğretmen) arabası otomatik değil ama düşünenler için; çok çok temiz bir araba 111.yıla özel 1.3 CDTI imiş. vuruk-kırık-çizik-boya hiç birşey yok. zaten 6-7 km²'lik bir alanda döndü durdu. pazarlık yapana 1-2 bin lira iner tahminim. çok az yaktığını biliyorum ama teknik özelliklerini bilmem. gerçekten ev alacağı için satıyor hatta alacağı evin de temeli atıldı benim evin karşısında. ben sadece arkadaşa yardımcı olmak için yazdım buraya pahalıymış falan demeyin, bence de pahalı 40-45 bin lira para beni bozar. :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 6807/detay

glimmer' Alıntı:
enjoy hocam.
mükemmel bi araç ses yok denecek kadar az, yakmıyo adeta kokluoyo 2 seneye yakın kullandım ve sattım ve cok pişmanım.
temiz eline gecerse hiç düşerse al.
sağlam ve donanımlı araba

bende lpg li twinport enjoy otomatik arıyorum ama fiyat beni zorluyor
arkadaşımda aynısı var kullandım ve opelin otomatiğini çok sevdim, eski nesiller gibi arabayı bağırtıp vites atmıyor, sakin kullanımda 3bin devre gelmeden üst vitese atıyor, gaza yüklenmeye başlarsanız vites atış devride yükseliyor.

Opelin kokladığı fikrine pek katılmıyorum, yakıtı içtiği söylenebilir :)

Donanım olarak Cosmo full pakettir. Ancak Sport Modeline AFL ve bence önemsiz aşağıdaki elemanları eklediğinizde COSMO oluyor. Sport ile arasındaki diğer bariz fark ise Cosmo'daki Ambience ışıkları. Yani kapı altlarında, kapı kollarında ve vites altında kırmızı neon ışıklar olmasını önemsemiyorsanız AFL için yaklaşık 2700TL'lik fark verdiğinizde Sport'a, Cosmonuz oluyor. Oysa Cosmo aldığınızda direkt aradaki fark 5000TL. Bu fark da şunlar için:

Elektrikli katlanır, ısıtmalı yan aynalar
Alarm
Bluetooth
Otomatik uzun far asistanı
Park sensörü (önde ve arkada)
İki katlı bagaj bölmesi

5000TL'ye değer mi derseniz, zevktir, karar sizin.

1.3 motor'da 95hp güç var, Turbo dizel, bayır yukarı 4 kişiyle vurduğunuzda sonucu düşünün. Kimseye yanaşmam, sürat benim işim değil derseniz ve sakin kullanıyorsanız bu güzellikte bir araba bilmiyorum. 5'den az yakmıyor, fabrika verisi 4.6.
1.4 motorda 140hp güç var, Turbo ve benzinli, bastınız mı yapışıyorsunuz ama 7'den aşağı da yakmıyor.
Bu arada tabi ki Astra sedan çıktı, Hatchback'den 70 kilo ağır. 1.3 dizel alacakasanız bunu da düşünmek lazım. Ama 1.4 tadından yenmez. Zaten Türkiye ve Rusya'nın isteğiyle Sedan kasa çıktı, bir daha böyle piyango çıkar mı bilmem :/

Her ikisini de test etmiş ve 10 gün sonra sipariş verecek birisi olarak yazıyorum. Performans düşkünüyüm ve kararsızlık içindeyim. Alacak olursanız şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

Yazdığınız cosmo ve sport farkı şöyle hocam. yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum sport 1.3cdti j kasa hatchback. Sport pakette;
Katlanır ayna yok, ısıtmalı var
Alarm var
Arka park sensörü var
Bluetooth yok
İki katlı bagaj bölmesi var
Otomatik uzun far asistanı yok.
İç aydınlatmaları var (vites yanlarındaki aydınlatmaları)

Yakıt olarak tavsiye ederim, performans olarakta fena değil, ama 1.4 turbo gibi olamaz.

Astra 2008 1.3 cdti enjoy araç 80.000 de fiyatı 28500 dedi, 3-4 yerde lokal boya ne dersiniz edermi?

Geri