Operasyonun asıl sebebi?

Kodla Büyü
papakaa' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
hahahahaha çok komiksin seçilmiş bir hükumeti gezilerle, 367 lerle, 17 aralıklarla, cumhuriyet mitingleri ile yıkmaya çalışanlara destek verenler bana demokrasi dersi veriyor.
kardeş halkın iradesi diyorsun da hakkın iradesinden nasıl kaçacaksın..
:alkis:

orebro' Alıntı:
papakaa' Alıntı:
boş yere yazmaya bile gerek yok. açıp okuyacak yüzleri yok. okusalar hatalarını görecek yüzleri kızaracak ancak yüzlerinin kızarmasını istemiyorlar. hata yaptık hırsızı savunduk diyecekler. demekten öte kabul edecekler. bir daha sandıkta görüşürüz diyemeyecekler çünkü çıkan pisliklerin sandıkta temizlenmeyeceğini görecekler. halkın iradesi diyemeyecekler çünkü hakkın iradesini görecekler. ama okumazlar. çünkü yüzleri yok okumaya. inkar edecek bir şeyleri kalmayacak.

hocam şimdi cemaat için "çok safmışız kandırıldık" diyenler bir kaç yıl sonra da rte için "çok safmışız" diyecekler.. gerçekten kaçış yok.. millet bir gün mutlaka öğrenecek her şeyi.. iktidar karşısında eğilmekten bel fıtığı olan bu tayfa da o gün yerin dibine girecek..
:+1:

islami%20soygun.jpg

"Tamam babacığım; halledeceğiz İnşaallah..."
Eğer telefondaki ses kendisine aitse, sayın başbakanın gerçekten de saygılı, dînibütün çocuklar yetiştirdiği belli; oğlunun konuşmasındaki o derûnî hitap tarzını dinlerken şıp diye anladım. Hoş, telefondaki Bilâl Oğlan biraz geç intikalli gibi geldi bana, ama nasıl olmasın ki?.. Daha önce bukadar miktar ve hacimde banknot topluluğu görmeyen çocuk şaşırmış zahir; kim şaşırmaz ki?..

Bir başka boyutuyla bakarsak, meselâ bir milyar doların, bir ev içinde nekadar yer kaplayacağını kestirmenin neredeyse imkânsız olduğunu anlarız. İşte, bunu düşünen benim iyi Amerikalım, diğer dünya insanları gibi biz TC vatandaşları da görsün diye, sadece 100'lük banknotlardan hesapladığı para bloklarının nekadar yer kaplayacağı anlaşılsın diye blokların temsilî görüntüsünü, üstelik tam zamanında yayınlamış.
http://www.bakiselamlar.com/knb/index.p ... yle-soygun

piluşum' Alıntı:
Hepiniz 30 martta boyunuzun ölçüsünü alacaksınız. 31 martta görüşmek üzere.
...
“Milletimiz bunun cevabını 30 Mart seçimlerinde verecek” diyerek. Aslında sadece bu konuda değil; hemen her konuda aynı şeyi söylüyorlar: “Sandıkta bunun hesabı görülecek.” Esasen bu, demokrasiyi sandığa kilitleme ve diğer taraftan da eriyip yok olmaya başlamanın getirdiği bir savunma mekanizması ama yine de şimdi soruyorum sizlere…

AKP seçimi kazanırsa… Yani seçimlerden yüzde 99 oy ile çıkarsa ne olur? Terör örgütüyle masaya oturarak işlediği suç ortadan kalkar mı?

AKP seçimi kazanırsa… Kendi halkına yasaklar yağdırması, Anayasal hakları ihlal etmesi, gencecik insanları sokak ortasında dövmesi suç olmaktan çıkar mı?

AKP seçimi kazanırsa… En son Berkin Elvan ile sayısı 8’e ulaşan gencecik canların toprağa gömülmesi, bunlara sebep olanların suç işlediği gerçeği yok mu olur?

AKP seçimi kazanırsa… Evde bulunan milyon dolarlar, üç beş kuruş kaldığı söylenen 30 milyon avro, 1 milyar dolar para kaynağı açıklanmış hale mi gelir?

AKP seçimi kazanırsa… İktidarı boyunca yaptığı hukuksuzluklar, hukuka uygun şekle mi bürünür? Hukuksuzca demir parmaklıkların ardında öldürdükleri, başkalarının hesabıyla insanların hayatlarından çaldıkları yıllar meşruiyet mi kazanır?

AKP seçimi kazanırsa… Ekonomiyi dağıttıkları, insanların tapulu arazilerini gasp ettikleri, çiftçiden memura, esnaftan işçiye herkesi yok ettikleri, öğrencilere zulüm yaptıkları gerçeği, Atatürk Orman Çiftliği’nde, Gezi’de, ODTÜ’de yok saydıkları hukuk realitesini ortadan mı kaldırır?
AKP seçimi kazanırsa… Yolsuzluk iddiaları, ayakkabı kutuları, evlerden çıkan kasalar, kaynağı açıklanamayan resmi bütçeye giren paralar, esas çocuk burada serbest bırakılırken İran’da yürütülen soruşturma, Egemen Bağış’ın AB fonlarındaki yolsuzluk iddiası nedeniyle yürütülen dosya aklanır mı?

Deniz Feneri aklandı mı? AKP seçimi kazanırsa… Yani seçimlerden yüzde 99 oy ile çıkarsa ne olur? Bu yapılanlar ve daha saymadıklarım, 11 yıl süren ve sonrasında bozulan ortaklıkla işlenen suçlar, suç olmaya devam eder.

Millet cevabını sandıkta verecekmiş. Hiç kimse, hiçbir partiye suç işlesin diye oy vermez. Suç suçtur. Oran, sadece suç ortağı sayısını artırır. İddiayı yok etmez. Bu nedenle suçlama varsa, suçlamanın aklamasını da sandık yapmaz. Adil bir hukuk yapar. Onun sağlaması da kamuoyu vicdanıdır.

AKP çok istiyorsa kapalı kapılar ardından kendi seçmenine sorsun. Yanıtı da kimseye söylemesin. Siyasi nedenlerle ya da korkularla oy verenler olabilir. Gerçekten iktidarlarının masum olduğunu söyleyen kaç kişi bulabilecek merak ediyorum. Kendi seçmeni içinde bile…

Şunu iktidar da, iktidara aday meclis içi ve dışı muhalefet de beynine soksun. Sandık ülkeyi yönetme yetkisi verir. Suç işleme ehliyeti değil.

Çetin Ünsalan
Alıntı:

hemenyardim' Alıntı:
piluşum' Alıntı:
Hepiniz 30 martta boyunuzun ölçüsünü alacaksınız. 31 martta görüşmek üzere.
...
“Milletimiz bunun cevabını 30 Mart seçimlerinde verecek” diyerek. Aslında sadece bu konuda değil; hemen her konuda aynı şeyi söylüyorlar: “Sandıkta bunun hesabı görülecek.” Esasen bu, demokrasiyi sandığa kilitleme ve diğer taraftan da eriyip yok olmaya başlamanın getirdiği bir savunma mekanizması ama yine de şimdi soruyorum sizlere…

AKP seçimi kazanırsa… Yani seçimlerden yüzde 99 oy ile çıkarsa ne olur? Terör örgütüyle masaya oturarak işlediği suç ortadan kalkar mı?

AKP seçimi kazanırsa… Kendi halkına yasaklar yağdırması, Anayasal hakları ihlal etmesi, gencecik insanları sokak ortasında dövmesi suç olmaktan çıkar mı?

AKP seçimi kazanırsa… En son Berkin Elvan ile sayısı 8’e ulaşan gencecik canların toprağa gömülmesi, bunlara sebep olanların suç işlediği gerçeği yok mu olur?

AKP seçimi kazanırsa… Evde bulunan milyon dolarlar, üç beş kuruş kaldığı söylenen 30 milyon avro, 1 milyar dolar para kaynağı açıklanmış hale mi gelir?

AKP seçimi kazanırsa… İktidarı boyunca yaptığı hukuksuzluklar, hukuka uygun şekle mi bürünür? Hukuksuzca demir parmaklıkların ardında öldürdükleri, başkalarının hesabıyla insanların hayatlarından çaldıkları yıllar meşruiyet mi kazanır?

AKP seçimi kazanırsa… Ekonomiyi dağıttıkları, insanların tapulu arazilerini gasp ettikleri, çiftçiden memura, esnaftan işçiye herkesi yok ettikleri, öğrencilere zulüm yaptıkları gerçeği, Atatürk Orman Çiftliği’nde, Gezi’de, ODTÜ’de yok saydıkları hukuk realitesini ortadan mı kaldırır?
AKP seçimi kazanırsa… Yolsuzluk iddiaları, ayakkabı kutuları, evlerden çıkan kasalar, kaynağı açıklanamayan resmi bütçeye giren paralar, esas çocuk burada serbest bırakılırken İran’da yürütülen soruşturma, Egemen Bağış’ın AB fonlarındaki yolsuzluk iddiası nedeniyle yürütülen dosya aklanır mı?

Deniz Feneri aklandı mı? AKP seçimi kazanırsa… Yani seçimlerden yüzde 99 oy ile çıkarsa ne olur? Bu yapılanlar ve daha saymadıklarım, 11 yıl süren ve sonrasında bozulan ortaklıkla işlenen suçlar, suç olmaya devam eder.

Millet cevabını sandıkta verecekmiş. Hiç kimse, hiçbir partiye suç işlesin diye oy vermez. Suç suçtur. Oran, sadece suç ortağı sayısını artırır. İddiayı yok etmez. Bu nedenle suçlama varsa, suçlamanın aklamasını da sandık yapmaz. Adil bir hukuk yapar. Onun sağlaması da kamuoyu vicdanıdır.

AKP çok istiyorsa kapalı kapılar ardından kendi seçmenine sorsun. Yanıtı da kimseye söylemesin. Siyasi nedenlerle ya da korkularla oy verenler olabilir. Gerçekten iktidarlarının masum olduğunu söyleyen kaç kişi bulabilecek merak ediyorum. Kendi seçmeni içinde bile…

Şunu iktidar da, iktidara aday meclis içi ve dışı muhalefet de beynine soksun. Sandık ülkeyi yönetme yetkisi verir. Suç işleme ehliyeti değil.

Çetin Ünsalan
Alıntı:
:alkis:
çok güzel anlatmış, eline, aklına sağlık!...

Çetin ünsalan ulusal kanal yazarı övmesini yada doğru söylemesini beklemezdim zaten.

yaw arkadaş hala övmesini yada doğru söylemesini beklemiyorum diyor. adam haksız mı? ağzınızda bir 30 mart, başka da bir şey yok. ne olacak a.k. partisi sayıca en fazla belediyeyi alsa, aklanacak mı? ölenler geri mi gelecek? cukkalanan paralar yerine mi konulacak? bunlara cevap vermeyip hala 30 mart diyorsan, bir şey demiyorum.

Geri