Optik Okuyucu Programı?

Kodla Büyü

yns123

Site Gezgini
Merhaba hocalarım, okulumuzda öğrencilere yapılan haftalık konu tarama testleri okumak ve soru analizlerini alabilmek için optik okuyucu programa ihtiyacımız var. Testmaker ve testokur programları var bir de anroid okuyucular var acaba en sağlıklı ve kolay şekilde işimizi görecek program ne tavsiye edersiniz? Testmaker programı yazıcı ile kullanabiliyormuş sanırım. Sizlerin önerisi nedir acaba?

Testokur kullanıyorum. Web kameralı bir aparatı var, optik formları a4 kağıda çıktı alıyorsunuz. Kameralı sistem olduğu için bazen ışık yetersizliği sorun yaratabiliyor. Ne olur ne olmaz diye bakarak okuma yaptırıyorum. Genel deneme sınavları da yapmışlığım var. Genel olarak memnunum ama diğerlerini kullanmadığım için karşılaştırma yapamayacağım.

Formscanner yazıcıda otomatik beslenmeden okuma yapıyor mu? kamera ile okutmak bize zorluk olacak tüm okulun kağıtlarını tek tek okutmak zaman açısından sıkıntı yaratabilir bize.

Benim programımı kullan hocam. HazırTest

Soru bankası, test oluşturma
Optik okuma (Web kamerasından, tarayıcılardan, android cep telefonlarından...)
Sınav analiz
Sms gönderme
Word,Pdf dosylarından soru aktarma
E-okuldan öğrenci bilgisi çekme
E-okula not aktarma
Aylık, yıllık ücret yok. 1 kera alırsın, ömür boyu kullanırsın.

Okulun yazıcısında taratıyoruz. Tarama gayet hızlı oluyor. Sonra PDF'yi Formscanner atıyorsunuz. Excel olarak verileri alıyorsunuz.

bizde de optik okuma makinası var ama yazılımımiz yok. Kullanabileceğimiz yazılım var mi bildiginiz

serhatdemirok' Alıntı:
Benim programımı kullan hocam. HazırTest

Soru bankası, test oluşturma
Optik okuma (Web kamerasından, tarayıcılardan, android cep telefonlarından...)
Sınav analiz
Sms gönderme
Word,Pdf dosylarından soru aktarma
E-okuldan öğrenci bilgisi çekme
E-okula not aktarma
Aylık, yıllık ücret yok. 1 kera alırsın, ömür boyu kullanırsın.
Sitenizi daha önce incelemiştim. Özellikleri kulağa hoş geliyor ama demo deneme vaktim olmadı. Kullanışlılığını ve yapabileceklerini bir videoyla anlatırsanız daha güzel ve ikna edici olur.

Geri