Örnek Sketch up çizimimiz

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Öğrenciler ile birlikte amatörce çizdiğimiz (ölçülere dikkat etmeden)villa örneği.Anlatan arkadaşlara belki örnek oluşturur :+1:

Ekli dosyalar

• 1~1.jpg
    1~1.jpg
    293.5 KB · Görüntüleme: 761
  • 2~1.jpg
    2~1.jpg
    214.4 KB · Görüntüleme: 752
  • 3~1.jpg
    3~1.jpg
    285.9 KB · Görüntüleme: 747
  • 4~1.jpg
    4~1.jpg
    236.9 KB · Görüntüleme: 743
  • 5~1.jpg
    5~1.jpg
    276.7 KB · Görüntüleme: 746
  • 6~1.jpg
    6~1.jpg
    284.4 KB · Görüntüleme: 745
  • rnek ev~1.jpg
    rnek ev~1.jpg
    149.5 KB · Görüntüleme: 344
Çok güzel olmuş hocam. :alkis: Ben de kursta Sketch Up'ı göstermeyi planlıyorum. Toplam kaç ders saatinde bu çizimi tamamladınız acaba?

:+1: nasıl hazırlattınız hocam ipuçları verebilir misiniz, kısaca anlatmanız mümkün mü, teşekkürler, çok güzel çalışma olmuş

ders ve kursum da öncelikli olarak 1. derste sadece izliyor öğrenciler ben yapıyorum fakat ben kafama göre değil öğrencilerden fikir alarak hayel güçlerini kulanmalarını istiyorum. mesela ben havuz olan yeri balkon düşünüyordum çocuklar hocam havuz olsun diye ısrar ettiler:) 2. derste ise nerde kaldıysak ben bırakıyorum onlar kaldığımız yere kadar yapmaya çalışıyorlar. bu şekil de yaklaşık 5-6 ders saatin de bitirdik.

Normalde ölçerek ufak detaylara dikkat ederek yapınca daha uzun sürebiliyor gerek duymadık.
Bundan önceki derslerimde basit masa sandalye tarzı modeller çizdirip araç kutularının mantığını anlatmaya çalıştım sonrası geliyor.
Tüm öğrenciler bu villa modelini yaptıktan sonra sıradaki konumuz bir bina modeli. onu da bitirirsek buradan paylaşabiirim.

Çok güzel çalışmalar Hocam. :alkis:

Hangi sürümü kullanıyorsunuz?
PClerinizin özellikleri nedir?

Render olarak ekstra bir proğram kullanmıyoruz yaptığımız çalışmayı jpeg şeklinde dışarı aktarıyoruz.
Eski sürümü kullanıyoruz Türkçe olanı Sketchup 6
Bilişim sınıfımızda özellik bakımından farklı farklı pc ler var eski bilgisayarlar çok iyi değil özellikler. sadece ben hepsinin ram lerini 1 gb yapmıştım. biraz daha toparladı pc ler:)

Geri