örnek TÜBİTAK 4006 projeleri olan arkadaşlar

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
örnek TÜBİTAK 4006 projeleri lazım . BU konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

en basiti
bir adet arduino bi kaç led alın bir o kadar da direnç
ledleri sırayla yakın.
ister s4a ister mblock isterseniz de arduinonun kendi arayüzüyle yapın.
kaynak olarakta bora hocam defelarca e kitabını paylaşmıştır.

tubitak için okul olarak proje yapıyoruz bende arduino ile 3 proje yapacağım yürütücüsü ben olacağım. Projede 20 proje isteniyor proje sayısında sorun yok fakat 10 adet araştırma projesi olmadı. Ben bizim alanla bir proje daha yapmak istiyorum. Araştırma projesi bulamadım fikri olan varsa paylaşabilir mi diğer arkadaşlara da örnek olur.

Ben de bu yıl Tübitak işine giriyorum. Kafamda arduino ile robot programlama var. Daha önce Arduino hiç kullanmadım. Oturup öğrenmem gerek. Şimdilik nasıl yapılır, nerden başlanır hiçbir fikrim yok.

Arduino projelerini arastirma projesi olarak sunamiyor muyuz? Mesela blurttoth moduluyle bir proje yapip kablosuzbiletisim temellerinin arastirilmasi seklinde girilebilir mi?

Geçen sene "Güvenli Şifre Bilinci" diye anket çalışması yapmıştık araştırma projesi olarak. Bu senede "Sosyal Medyayı Doğru Kullanma Bilinci" projesi yapacağız. Konunun özgün olması şart değil. Sizin okulunuzda ilk kez yapılıyor olması yeterli.

Geçen sene "Güvenli Şifre Bilinci" diye anket çalışması yapmıştık araştırma projesi olarak. Bu senede "Sosyal Medyayı Doğru Kullanma Bilinci" projesi yapacağız. Konunun özgün olması şart değil. Sizin okulunuzda ilk kez yapılıyor olması yeterli.
hocam peki elinizde dokuman var mı konuyla ilgili? paylaşmak isterseniz tabi :/

bende arduino ile birşeyler yapacağım ancak özet amaç vs nasıl yazılacak bilgim yok örnek paylaşırsanız çok makbule geçer arkadaşlar

Ben de bu yıl yürütücülük yapacağım. İlk defa Tübitak Bilim Fuarı yapacağız. Fikirlere göz atmak isterim.

Geçen sene öğrencilerimle Akıllı Ayna yapmıştık.Gerçi bizi zorlamıştı biraz. Baktığınızda ayna ama sol üst köşede hava durumu, sağ üst köşede saat tarih alt tarafta da güncel haberlerin olduğu bir ayna.

Ekli dosyalar

• IMG_1399.JPG
    IMG_1399.JPG
    180.5 KB · Görüntüleme: 2,404
Birde Scratch programında havuç ezme oyunu yaptık. Toprağın içinden rastgele çıkan havuçları ezmek görevimiz. Makey makey ile oyunu çok daha zevkli bir hale getirdik. Oynamak için sıraya girdi pek çoğu:)

Ekli dosyalar

• 16083639_IMG_1683.jpg
    16083639_IMG_1683.jpg
    159.7 KB · Görüntüleme: 2,582
Hocam 4006 projeleri çok kapsamlı projeler değil. Başvuru formunda da proje adı, hangi proje kapsamında yer aldığı, amacı, özeti ve kullanılacak araştırma yöntemi yer alır. Bu şekilde başvuru yapılır. sayfalarca doküman istenmez. Örnek bir proje başvuru metni paylaşayım:

PROJE ADI: DÖNMELİ PİSAGOR BAĞINTISI (ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME PROJESİ)
AMAÇ: Pisagor bağıntısı günlük hayatla ilişkilendirerek ispatını yapmak ve öğrenilmesini kolaylaştırmak.
ÖZET: Projemizde kontrplak, camdan yapılmış kare prizmalar ve renkli kumlar kullanılarak materyalimiz hazırlanacaktır. Bu maketimizde hacimleri birbirinden farklı 3 tane kare prizma kullanılmaktadır. En küçük ve orta hacimli prizmalarımızdaki kumlar büyük hacimli prizmada birleşmektedir. İkisinin hacminin toplamı diğerinin hacmine eşit olduğunu göstererek pisagor teoremini ispatlamış oluyoruz.
Araştırma Yöntemi: ..........................

Takip. Paylaşım yapan arkadaşların emeklerine sağlık. Bizim de bu sene proje yapmamız isteniyor. Aurdino ve robotik ile ilgilenmek istiyorum, ancak nereden başlayacağımı bilemiyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Takip+1
Çok güzel fikirler var. Akıllı aynayı ve havuç oyununu bizzat gördüm gerçekten harika olmuş ikisi de, emeğinize sağlık @moonlight hocam

Birde Scratch programında havuç ezme oyunu yaptık. Toprağın içinden rastgele çıkan havuçları ezmek görevimiz. Makey makey ile oyunu çok daha zevkli bir hale getirdik. Oynamak için sıraya girdi pek çoğu:)
Tebrik ederim hocam. Emeğinize sağlık. (Bu arada Fahri Kirt önceki okulum. Fotoğrafları görünce çok sevindim.)

Çalışmanız çok hoş olmuş hocam,bizde benzer birşey yapmak istiyoruz mümkünse dökümanları ve araç gereçleri yollayabilir misiz. tohaveortobe00@gmail.com

• Beğen
Tepkiler: H_M
Geri