Orta okuldan Meslek Lisesine Görevlendirme ve Ekders Hesabı

Kodla Büyü

MuratAKAR

Aktif Üye
Kasım sonundaki norm fazlası atamaları ile Meslek Lisesinden Orta Okula atamam yapıldı. Derslerin geri kalmaması için tekrar Meslek Lisesine görevlendirildim. Maaşım normal branş öğretmenine göre hesaplanıp yattı. Meslek Lisesinde 19 saat dersim; koordinatörlük görevim 14 saat; sınıfım 2 saat; nöbet 3 saat bulunmakta. Teknik öğretmen olarak bu hesapla 14+2+3+1=20 saat ek dersim vardı. Orta okula geçince maaş karşılığım 15 e düşmez mi? Şu anda görevlendirildiğim meslek lisesi müdürü ben seni meslek dersine sokuyorum o zaman maaş karşılığını 20 üzerinden hesaplarım deyip puantajı ona göre yapıyor. Şu anda maaşım branş öğretmeni gibi hesaplanıp ek dersim teknik öğretmen gibi yapılıyor. Böyle bir durumla karşılaşanınız oldu mu? Ne yapılmalı?

Hocam artık teknik öğretmen sayılmadığınızdan 15 saat üzeri sayılır yalnız koordinatörlük alamazsınız diyecem ama belli olmaz verebilirlerde burası türkiye

madem öyle hesaplıyor dersleri eşit olarak dağıttıktan sonra koordinatörlük görevi de vermesi gerekir. siz de koordinatörlük isteyin

görevlendirildiğin yere uygun olduğundan maaş karşılığın 20 saat olur..

Ortaokulda da derse giriyorsan 15 saat maaş karşılığı 15 de ek ders olmalı. Eğer tam zamanlı görevlendirme isen maaşın ortaokula göre ek dersin meslek lisesine göre hesaplanmalı diye biliyorum.

Ben de Böte mezunuyum hocam beni de meslek lisesinde görevlendirmişlerdi. Koordinatörlük varsa 20 saat üzerinden yoksa 15 saat üzerinden hesaplıyorlar.

Hocam benim yorumladığım: meslek öğretmeni tazminatı maaşına ekleniyorsa maaş karşılığı 20 olmalı. Eğer eklenmiyorsa maaş karşılığı 15 olmalı. Benim takıldığım nokta kadrom orta okula çıktıktan sonra koordinatör görevi verilebilir mi? Yönetmeliğin ilgili maddesi:

Koordinatör öğretmen görevlendirilmesi
MADDE 88
- (1) İşletmelerdeki mesleki eğitimle staj (Değişik ibare:RG-13/9/2014-29118) çalışmalarının planlı olarak yürütülmesi, programa uygunluğunun izlenmesi, ortaya çıkabilecek sorunların belirlenmesi, öğrencilerin başarı, devamsızlık ve disiplin durumlarının izlenmesi ve rehberlikte bulunulması amacıyla okulda alanı atölye, laboratuvar ve meslek dersleri öğretmenliği olan yönetici ve öğretmenler arasından koordinatör öğretmen görevlendirilir.

Yukarıdaki açıklamadan eğer beni meslek dersleri öğretmeni kabul ederlerse verebilirler; etmiyorlarsa niye atölye ve laboratuvar derslerine de sokuyorlar o zaman? Bu işin mantığı şu olmalı; eğer tazminatı maaşla alamıyorsam ek dersimin de 15 üzeri hesaplanması; eğer atölye ve meslek derslerini alıyorsam o zaman koordinatörlük de alabilmeliyim.

Aslında yukarıdakilerin hiç birini istemiyorum, kadromun çıktığı okulda görevime başlamak istiyorum fakat ilimizde görevlendirmelerin haziran ayına kadar yapılacağı konuşuluyor. O yüzden araştırıyorum. Hakkımın yenmemesi için.

Not: TEF mezunuyum. Görevlendirme resen yapılıyor.

Siz istemediğiniz sürece resen görevlendirme yapamazlar. Artık özlük haklarınız değişti. Diğer taraftan görevlendirildiğiniz okul sadece puantaj yapar. Derslerinizin ne kadarının maaş karşılığı ne kadarının ekders karşılığı olduğuna karar veremez. Düzenlediği puantajı atandığınız kurum olan kadronuzun bulunduğu ortaokula gönderir. Bundan başka maaş karşılığınız karronuzun bulunduğu okula göredir. 15 saat. 15 saat de ekders karşılığı derse girer veya görev alırsınız. İşletmelerde Beceri eğitimi bir derstir. İşletmelerde beceri eğitiminde görev alıp koordinatörlük ücreti alabilirsiniz.

Geri