Orta Okullar için Aurdino!

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bu gün 8. sınıf bir öğrenci geldi yanıma bir projesi olduğunu, yardım edebileceğimi sordu, proje nedir dedim robot yapıyoruz dedi, sen lisedemisin dedim hayır teknoloji tasarım dersinde yapıyoruz dedi, yardım edemedim çok zoruma gitti.

aurdino yu kesinlikle seneye planlarıma koymak istiyorum, başlangıcından gelişimine ve sonuna kadar bu konuda bilgi verip set satın alama, proje yapımı, kodlama vb konularda yardım edebilecek olan var mı?

neden bilmiyorum ama aurdino deyince aklıma niyazi saral bey geliyor, yanlış hatırlamıyorsam bu iş ile ilgileniyordu, eğer okursa bu konuda bizlere yardımcı olursa çok sevinirim.

Not : aurdino konusunda ve kodlama konusunda zayıfım, sadece set önerisi istemiyorum, seti sattıktan sonra her türlü konuda(proje geliştirme, kodlama, donanım, hata tespiti vb.) tam destek almak istiyorum.

siteyi canlandırmak ve arkadaşların daha verimli olması adına bu tarz başlıkların olması ve eğitimlerin olması herkes adına verimli olacaktır

birde ilk mesajımdan pek anlaşılmadı herhalde, hem donanım ihtiyacımızı hem yazılım konusunda eğitim ve destek ihtiyacımızı kariılayacak kişilerden set satın almak ve bu işi öğrenmek istiyorum.

Hocam yazilim isi de donanim iside sana kalmis.
1 haftalik atolyeden mucize beklemeyin.
Hazir projeleri inceleyin malzeme satin alin kodlari analiz edin.
Bu is baska turlu olmaz maalesef

hastasıyız dede' Alıntı:
birde ilk mesajımdan pek anlaşılmadı herhalde, hem donanım ihtiyacımızı hem yazılım konusunda eğitim ve destek ihtiyacımızı kariılayacak kişilerden set satın almak ve bu işi öğrenmek istiyorum.
youtube -> Meraklı Maymun, Lezzetli Robot Tarifleri, Arduinoyla Ses Ver, Arduino Haber gibi vbloglar ilk etapta işinizi görür. İngilizce sorununuz yoksa pek çok ingilizce youtuber'in videoları ile kısa sürede uzmanlaşabilirsiniz. Öğrenmesi çok kolay bir donanım arduino. Aliexpress üzerinden 23 dolarlık kitlerden birini alıp hemen bir led yaktırarak başlayabilirsiniz.

Ha tabi bir de unutmadan Cemal Taner hocamızın youtube kanalını da izlemede kalmanızı öneririm. Arduino dışında MSP430 ile de videolar çekmeye başladı.

yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar, bence aurdino eğitimikonusunda profoyonel bilgilere ihtiyaç var, aramızdan bu işi iyi bilenler donanım ve yazılım konusunda bu işe el atmalılar. olmazsa dediğiniz gibi videolarla devam ederim, tekrar teşekkürler.

Takıldığınız noktaları forumda sorabilirsiniz hocam. Ayrıca bir de scratch ile arduino kitabı hazırlayan bir arkadaş vardı forumda. Pdf olarak paylaşmıştı sanırım. Öğrenciler için kaynak olarak kullanılabilir o da.

hastasıyız dede' Alıntı:
Bu gün 8. sınıf bir öğrenci geldi yanıma bir projesi olduğunu, yardım edebileceğimi sordu, proje nedir dedim robot yapıyoruz dedi, sen lisedemisin dedim hayır teknoloji tasarım dersinde yapıyoruz dedi, yardım edemedim çok zoruma gitti.

aurdino yu kesinlikle seneye planlarıma koymak istiyorum, başlangıcından gelişimine ve sonuna kadar bu konuda bilgi verip set satın alama, proje yapımı, kodlama vb konularda yardım edebilecek olan var mı?

neden bilmiyorum ama aurdino deyince aklıma niyazi saral bey geliyor, yanlış hatırlamıyorsam bu iş ile ilgileniyordu, eğer okursa bu konuda bizlere yardımcı olursa çok sevinirim.

Not : aurdino konusunda ve kodlama konusunda zayıfım, sadece set önerisi istemiyorum, seti sattıktan sonra her türlü konuda(proje geliştirme, kodlama, donanım, hata tespiti vb.) tam destek almak istiyorum.

Hocam forum da müdavimlerinde Cemal Taner Hocam bu konuda iyidir.

hastasıyız dede' Alıntı:

http://www.bilisimgarajakademisi.com/
hocam burada hem öğrenciler hem senin için eğitim var buradan 4-5 tane ardunio alırsan ücretsiz tüm okula eğitim veriyorlar diye biliyorum.

Bu konuda deneyimli arkadaşlarımız nereden başlayacağımızı madde madde paylaşabilirse çok memnun olacağız.ben karışık bir şekilde başlamıştım bir sonuç çıkmadı. :)

Ben de ufaktan arduinoya başlayıp yaz tatilinde üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum. Biraz araştırmadan sonra ilk etapta tek bir mağazadan 100 TL civarı aşağıdaki parçaları sipariş etmeye karar verdim.
Mutlaka eklenmesi gerekli olan parçalar veya gereksiz parçalar varsa önerilere açığım.

http://my.aliexpress.com/wishlist/share ... 3105341605

1. UNO R3 MEGA328P ATMEGA16U2 for Arduino Compatible with the cable
2. Dual-axis XY Joystick Module For Arduino ps2 Joystick Module
3. Rc Mini Micro 9g 1.6KG Servo SG90 for RC 250 450 Helicopter Airplane Car Boat
4. Ultrasonic Module HC-SR04 Distance Measuring Transducer Sensor for Arduino Samples
5. PIR Sensor Human Body detecting module Pyroelectric HC-SR501
6. AC 100V-240V Converter Adapter DC 9V 1A Power Supply EU Plug DC 5.5mm x 2.1mm 1000mA for Ard UNO MEGA
7. 3 Colour RGB SMD LED Board Module 5050 Full Color LED 3.3-5V for Arduino
8. GY-521 MPU-6050 MPU6050 Module 3 Axis analog gyro sensors+ 3 Axis Accelerometer Module
9. TP4056 1A Lipo Battery Charging Board Charger Module lithium battery DIY Mini USB Port
10. active buzzer sensor module for arduino
11. 1602 LCD screen (blue screen) 51 supporting learning board for arduino with backlighting
12. Universal Parts package / component packaging kit A1 for arduino
13. 10pcs/lot 2.54mm Black + White + Red + Yellow + Blue Single Row Male 1X40 Pin Header Strip Gold-plated ROHS
14. 40pcs 20cm 1p-1p female to male jumper wire Dupont cable for Arduino Breadboard
15. 40pcs in Row Dupont Cable 20cm 2.54mm 1pin 1p-1p male to Male jumper wire for Arduino Free Shipping Dropshipping
16. 400 Tie Point Interlocki
ng Solderless Breadboard
17. Free Shipping 5valuesx20pcs=100pcs UltraBright Red/Green/Blue/White/Yellow Ultra Bright 5mm Round LED Diode F5 Led
18. 10pcs 5mm RGB LED Common Cathode Tri-Color Emitting Diodes f5 RGB Diffused
19. 75PCS a lot,Plastic gear,rack, pulley, belt,Worm gear,Single-and double-gear,8-56 teeth
20. 90 DC 9V Battery button power plug for Arduino Mega 2560 1280 UNO R3 132
21. 1set 10pcs Alligator-Clips Electrical DIY Test Leads Alligator Double-ended Crocodile Clips Roach Clip Test Jumper Wire
22. USB Current Voltage Tester USB Voltage Ammeter USB Detector Double Row Shows New

Geri