Ortak Sınav Programı

Kodla Büyü

gazi57

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar benim istedigim sadece ortak sınavlarda idare tarafından hangi sınavda hangi öğretmenin görevli oldugunu belirtecek bir sınav programı arıyorum.

Yani kısaca Ortak Sınav öğretmen Yerleştirme Programı arıyorum. Öğrencileri farklı sınıflara dagıtmayacağım sadece öğretmenlerin idare tarafından belirlenen saatte ve tarihte sınav görevi oldugunu bilmelerini istiyorum.

yasarsahbaz' Alıntı:
gazi57' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:
Okul büyük mü hocam?

yok hocam 200 öğrenci 15 öğretmen :)
Hani excel'de hazırlanıp verilemez mi diye sormuştum da hocam.

Hocam ben idareci degilim şu aralar kurtarma sınavı felan vakit yetmiyor zaten. Hazır varsa diye sordum olmadı 2. döneme yapmaya çalışırım böyle birşey..

Hocam bu programın şartları ayrıntıları nasıl olacak yazarsanız ugrasirim belki

anathema' Alıntı:
Hocam bu programın şartları ayrıntıları nasıl olacak yazarsanız ugrasirim belki

Hocam size zahmet verecem ama çok ayrıntılı birşey istemiyorum sadece hangi öğretmen hangi sınıfta görevli olacak onu belirtecek bir program olacak, mesela haftaya çarşamba günü 3.saat 9.sınıflara coğrafya sınavı yapacagım. O gün hangi hocalar 9.sınıflarda derste ise onlara sınav görevi vermiş olacagız. Burada maksat sınav yapacak öğretmen kendi gidip hocam dersinizde sınav yapabilirmiyim diye sormasına gerek kalmadan idare tarafından belirlenen gün ve saatte sınav yapacagını bilmesini sağlamak.

O zaman tüm sınıfların ders programlarının girilmesi gerek değil mi

Okulunuzun ders programı excel'de var ise onun üzerinden kolaylıkla hazırlanabilir gibime geliyor

Excel'e aktarabilirseniz bana gönderin uğraşırım

anathema' Alıntı:
O zaman tüm sınıfların ders programlarının girilmesi gerek değil mi

Okulunuzun ders programı excel'de var ise onun üzerinden kolaylıkla hazırlanabilir gibime geliyor

Excel'e aktarabilirseniz bana gönderin uğraşırım

O zaman ben hafta içi bilsa'dan excel'e aktarıp göndereyim hocam

niye bununla uğraşıyorsunuz anlamadım ortak sınav günü ve saati belirlesin idare.. o gün ve saatte kimin dersi varsa o sınıfa o zaten sınavı yapmak zorunda...

egitimci.' Alıntı:
niye bununla uğraşıyorsunuz anlamadım ortak sınav günü ve saati belirlesin idare.. o gün ve saatte kimin dersi varsa o sınıfa o zaten sınavı yapmak zorunda...
Aynen katılıyorum. Bunun için ekstra birşey yapmaya gerek yok ki. Ortak sınavların tarihlerini ve saatlerini belirleyip öğretmenlere duyurun. O saatte dersi olan öğretmen zaten sınav görevi olduğunu otomatik olarak bilir.

egitimci.' Alıntı:

bizde bu şekilde yapıyoruz.

aakcakaza' Alıntı:
egitimci.' Alıntı:

bizde bu şekilde yapıyoruz.

Bunun için öğretmenlere yazılı olarak duyurucağımız bir belge olmalı ve aynı günde 2 sınav veya aynı günde 9,10 ve 11 sınıflar sınav olabilir ve sınav yapacak öğretmenin dersine denk gelmeyebilir. Yani tek tek öğretmenin programına bakarak belirlemek gerekir.

Ama dediginiz mantıklı ben bunu idareye bildiririm :)

Tahminimce ikişer şubeniz var her kademede... 9 ve 10 sınıfların bütün dersleri ortak, 11 ve 12. Sınıflarda da aynı alansa ortak dersler vardır ki gerekte yok... 9 ve 10. Sınıflarda atıyorum5.saat coğrafya 11. Ve 12. Sınıflarda türk edebiyatı yapın... 7. Saatte matematik yapın hepsinde büyük ihtimal vardır... sitede bir arkadaşın yaptığı ortak sınav programı var(osdb diye aratırsanız bulursunuz) onunla da öğrencilerin oturma planlarını yapın... sınav haftası yapıyoruz biz, herkes sınav olacağını biliyor zaten sınıflara ve öğretmenler odasına da asılıyor tarihler, yazılı belgeye çok ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum...

Geri