Ortaöğretim Bilgisayar Bilimi Dersi (Kur 1, Kur 2) Öğrt.Prog

Kodla Büyü

eerhan

Site Gezgini
9GlJnO.png

Arkadaşlar düşüncelerinizi alalım...

Giriş bölümünde "Ayrıca bilgisayar bilimleri dersi birçok ülkede anaokulundan lise sona kadar zorunlu olarak okutulmaktadır" ibaresi var. Ancak Bilgisayar Bilimi Dersi Öğretim Programı'nın uygulamasına ilişkin açıklamalar kısmında; "İstenilen sınıfta kur yaklaşımı ile seçmeli olarak tercih edilir" deniliyor.

https://ttkb.meb.gov.tr/www/ogretim-programlari/icerik/72

Robot vs . yapımı var içerikte ... Malzemelerinide gönderirlerse güzel olur

2 saat zorunlu dersimiz vardı şimdi ders kaldırılır bilgisayar bilimi gelir o da seçmeli olur sanırsam ders olmazsa sürekli formatör mü olacağız. ? yada birer saat zorunlu mu olur. branş değişikliği açarlar mı ki bilmem

06Davut' Alıntı:
2 saat zorunlu dersimiz vardı şimdi ders kaldırılır bilgisayar bilimi gelir o da seçmeli olur sanırsam ders olmazsa sürekli formatör mü olacağız. ? yada birer saat zorunlu mu olur. branş değişikliği açarlar mı ki bilmem
Hocam bu ders seçmeli olur. Çünkü liselerdeki bilgi ve iletişim teknolojilerinin yerine geçecek. Yani ortaokulla bir alakası yok. Makyajlı kasa dedikleri varya. O bu işte

Ben en çok kitap kısmını merak ediyorum. Kazanımları inceledim biraz karışık geldi bana

Kitap gelirse güzel olur. Ayrıntılara çok girmişler, programlama dersi var. Robot programlama güzel gözüküyor. Bakalım nasıl olacak

elrond' Alıntı:
Hocam bu ders seçmeli olur. Çünkü liselerdeki bilgi ve iletişim teknolojilerinin yerine geçecek. Yani ortaokulla bir alakası yok. Makyajlı kasa dedikleri varya. O bu işte
Süper :lol: :alkis:

Geri