Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi

Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi 2017-08-23

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
Anadolu lisesinde görev yapıyorum şimdiye kadar seçmeli ders olarak hep 9.sınıflarda seçilmiş(hak tanınmış), dersin adı ve içeriği değiştiğine göre 11 veya 12. sınıflar için bilgisayar bilimi veya proje hazırlama dersi seçebilir miyiz?

Bilgisayar bilimi 2 saat , proje hazırlama 1 veya 2 saat şeklinde seçilebilir gözüktüğüne göre neden olmasın hocam. +1

Bu öğrenciler daha önce Bilgi veiletişim teknoloji dersi aldılar şimdiye kadar o nedenle seçemiyorduk,

Lise hayatı boyunca bir kere seçer mevzusu vardı!

Evet hocam haklisin kademeli gecis aciklamalarda birinci madde

**Haftalık ders çizelgeleri, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılından itibaren ortaöğretim kurumlarının hazırlık ve 9. sınıflarından başlamak üzere kademeli olarak uygulanacaktır.

Hocam yanlis bilgi olmasin , cizelgelerin son sayfasi 1. Maddeye bakarsaniz net yazmis. Cizelgenin yayin tarihi ise 13/06/2017.. Yeni.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-08-25-04-15-14-566_com.adobe.reader.png
    Screenshot_2017-08-25-04-15-14-566_com.adobe.reader.png
    329 KB · Görüntüleme: 46
Başka bir yerde de 2017-2018 egitim öğretim yılında eski dersin yürürlükten kaldırılacagı yazıyor

Anadolu lisesinde görev yapıyorum şimdiye kadar seçmeli ders olarak hep 9.sınıflarda seçilmiş(hak tanınmış), dersin adı ve içeriği değiştiğine göre 11 veya 12. sınıflar için bilgisayar bilimi veya proje hazırlama dersi seçebilir miyiz?
Bu yil için seçmeniz imkansız kademeli geçiş sistemi oldugu için bu yil sadece 9. Siniflara secebilirsiniz

Bu yil için seçmeniz imkansız kademeli geçiş sistemi oldugu için bu yil sadece 9. Siniflara secebilirsiniz

Aynen hocam. Bizimde 10. sınıflarda seçildi. Bu maddeye bakarak Bilgi ve İletişim Teknolojisi olarak verilmesi gerekiyor bence. Yani 10. - 11. - 12. sınıflarda eski ders devam edecek diye anlıyorum ben.

Normalde kademeli geçiş yapılacaktı.
Fakat bakan geçen hafta konuşma yaptı seneye tamamen geçilecek dedi. kademeli olmayacak demişti.

Bu ders bu sene kalmış olmuyor mu ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-08-25-14-21-14.png
    Screenshot_2017-08-25-14-21-14.png
    139 KB · Görüntüleme: 16
bilgi ve iletişim teknolojileri dersi kaldırıldı ancak temel lisede hala gözüküyor?

Ders kaldırıldı anladığım kadarıyla ancak kademeli olunca şöyle bir sıkıntı oluyor
ben bu sene 9 lara seçtirirsem seneye onlar 10 olacak lise hayatı boyunca bir defa seçilecek ise( yani aynı mevzu varsa) yine 9lara seçtirelim diyecekler bu hep böyle gidecek oysa ben 11 veya 12.sınıflara anlatmak istiyorum.

Ders kitabından anladığım kadarıyla lab mecburi olması lazım ama böyle bir durum da konu dahi edilmiyor.

Ders kaldırıldı anladığım kadarıyla ancak kademeli olunca şöyle bir sıkıntı oluyor
ben bu sene 9 lara seçtirirsem seneye onlar 10 olacak lise hayatı boyunca bir defa seçilecek ise( yani aynı mevzu varsa) yine 9lara seçtirelim diyecekler bu hep böyle gidecek oysa ben 11 veya 12.sınıflara anlatmak istiyorum.

Ders kitabından anladığım kadarıyla lab mecburi olması lazım ama böyle bir durum da konu dahi edilmiyor.
Kur 1 ve Kur2 şeklinde iki sene seçebiliyorlar.
Kur 1 alan ikinci defa seçtiğinde kur2 alıyor.
Bu sene 9. sınıflar kur1 alır. seneye 10 olduklarında kur2 alacaklar.

Hazırlık sınıflarında zorunlu 4 saat ve birinci dönem kur-1, ikinci dönem kur-2 şeklinde okutulacak.

9.sınıfta ise proje hazırlama dersi 1-2 saat seçmeli olarak okutulabilecek..

Bakanlık BT'yi kodlama'dan dolayı yavaş yavaş ciddiye almaya başladı. Ülkemiz ve bizler için faydalı olur inşallah.

Geri