Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesinin Değerlendirilmesi

Kodla Büyü

taha6565

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bu ankette bizim ders için görüş belirtmemiz belki işe yarayabilir..en azından kılavuz kitabın olması,dersin içeriğinin belirlenmesi ve en son bölümde de kodlama dersinin seçilmesiyle ilgili görüşler yapılabilr..

http://anket.meb.gov.tr/

M@honi' Alıntı:
Bt öğretmenleri giriş yapamıyor sanırım, ben yapamadım :!:

Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesinin Değerlendirilmesi Öğretmen Anketin den giriş yapabilirsiniz hocam.

büyük ihtimalle yanlış yere tıklıyorsunuz arkadaşlar.
İki tane kısım var orada yönetici ve öğretmen olarak.
Öğretmen olanını seçerek anketi doldurabilirsiniz. Ben o şekilde doldurdum.

wes' Alıntı:
büyük ihtimalle yanlış yere tıklıyorsunuz arkadaşlar.
İki tane kısım var orada yönetici ve öğretmen olarak.
Öğretmen olanını seçerek anketi doldurabilirsiniz. Ben o şekilde doldurdum.

:+1: :alkis:

yalnız her ders için ayrı ayrı değerlendirme anketi var sadece Bilişim Teknolojileri yok her zamanki gibi :verymad: :verymad: :verymad:

Bir öğretim programımız yok ki onun değerlendirmesini yapalım.. :!: :!: :!: :!:

taha6565' Alıntı:
M@honi' Alıntı:
Bt öğretmenleri giriş yapamıyor sanırım, ben yapamadım :!:

Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesinin Değerlendirilmesi Öğretmen Anketin den giriş yapabilirsiniz hocam.

Bty yok dersi saymayıp koymadılar neyse öğretmen girişinden denedim genel değerlendirme için yetkiniz yok hatası aldım. Öğretmen arkadaş sizi öğretmenden de saymıyorlar dedi :D

Kadrosu ortaokulda olup liselere BTR olarak görevlendirilen arkadaşlar bu ankete giriş yapamaz. Mebbis'ten liseye görevlendirme yapıldığı için lise öğretmeni olarak görünüyoruz. Dolayısıyla girerken bu ankete giriş yetkiniz yok şeklinde uyarı veriyor.

TEGM Ortaokul Haftalık Ders Çizelgesinin Değerlendirilmesi Öğretmen Anketi
6- Haftalık ders çizelgesinde olmayan ancak seçmeli olarak okutulmasını istediğiniz dersler -varsa- nelerdir
Cevap: Kodlama dersleri tüm kademelerde zorunlu ders olarak okutulması daha yararlı olacaktır.

Bir taş attım sadece :)

En azından zorunlu ders anketine katılın. Bilişimin olmaması çok büyük haksızlık :x

Resim, müzik,beden, medya okur yazarlığı v.s gibi dersler tek tek başlık adı altında açılmış bir tek bizim ders yok :cry: trafik güvenliği dersinin bile var. Bende ankete ki Haftalık ders çizelgesindeki zorunlu derslerin uygulanmasında karşılaştığınız sorunlar nelerdir? dersimizle ilgili yaşadığımız sorunlardan bahsettim.

çok dikkatli bakıp öğretmen anketine girdiğim halde bu anketi görüntüleme yetkiniz yok diyo bana da..

Haftalık ders çizelgesindeki zorunlu derslerin uygulanmasında karşılaştığınız sorunlara yönelik çözüm önerileriniz nelerdir?

Sorusuna cevabım:

Zorunlu derslerin uygulanması sırasında karşılaştığım bir olumsuz durum yoktur. Fakat Kodlama ve Yazılım (Bilişim Teknolojileri) dersinin zorunlun olması öğrencilerin hayata, olaylara, problemlere bakış açılarını değiştirecektir. Algoritma bilincinde olan bir öğrenci karşılaştığı durumlarda daha çabuk ve daha doğru karar vererek boşa zaman harcamayacaktır. Bu sebeple Kodlama ve Yazılım (Bilişim teknolojileri) dersinin her kademede zorunlu olmasını ve bu dersin seçiminin okul idarelerine bırakılmamasını istiyorum.

paradox99' Alıntı:
bilgisayarmax' Alıntı:
bende de yetkiniz yok hatası veriyor doğru yere tıkladığımdan %de 1500 eminim

Hocam iyi bakın, öğretmen girişi de var, veli girişi de var, yönetici girişi de var. 3 tane ortaokul haftalık ders çizelgesi değerlendirme anketi var..

https://mebbis.meb.gov.tr/ssologinBIDB. ... login.aspx

burdan girmeyi dene...

verdiğiniz link ile giriş yapınca da bireysel kullanıcılar bu anketi açamaz diyor hocam

tomreader2010' Alıntı:
paradox99' Alıntı:
bilgisayarmax' Alıntı:
bende de yetkiniz yok hatası veriyor doğru yere tıkladığımdan %de 1500 eminim

Hocam iyi bakın, öğretmen girişi de var, veli girişi de var, yönetici girişi de var. 3 tane ortaokul haftalık ders çizelgesi değerlendirme anketi var..

https://mebbis.meb.gov.tr/ssologinBIDB. ... login.aspx

burdan girmeyi dene...

verdiğiniz link ile giriş yapınca da bireysel kullanıcılar bu anketi açamaz diyor hocam

Hocam kadrolu öğretmenseniz mebbis kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapmaya çalışıyorsanız, şaşılacak bir durum ben buradan giriş yaptım, şimdi yine yaptım.

Kadrosu ortaokulda olup lisede BTR olan arkadaşlar bu ankete giremez.
Görevlendirme olarak lisede çalıştığımız için Mebbise göre şu anda lise öğretmeni olarak görünüyoruz. Anket ortaokul öğretmenlerine yönelik.

erkna' Alıntı:
Kadrosu ortaokulda olup liselere BTR olarak görevlendirilen arkadaşlar bu ankete giriş yapamaz. Mebbis'ten liseye görevlendirme yapıldığı için lise öğretmeni olarak görünüyoruz. Dolayısıyla girerken bu ankete giriş yetkiniz yok şeklinde uyarı veriyor.
:+1:

Geri