Ortaokul mu Anadolu lisesi mi?

Kodla Büyü

mstfince

Aktif Üye
Bugün karar vermem gerekiyor da kafam çok karışık... Labı olmayan bir lise var ve açık tayin istenebiliyor sanırım ama karar veremiyorum tayin istesem mi istemesem mi?
Anadolu lisesinde olanlar fikir verebilir mi?

hocam istediğiniz anadolu lisesi büyük ise yani ders saati dolayısıyla norma düşmeyecekseniz bir sonraki sene, isteyin rahat edersiniz, (bu yıla kadar sadece bir yıl ders seçiliyordu yani bir sınıf 5 şubeyse maksimum 10 saat alan dersiniz oluyor ama seneye ne olur bilemiyorum) ama lab olmadan zor lisede...

lab olmaması bir dezavantaj ama en kötü anadolu lisesi bile ortaokuldan daha iyi oluyor. 5 ve 6 ların gürültüsü okuldan çıktıktan sonra bile kulağımda çınlıyor, lise öyle değil. bence anadolu lisesi yaz diyeceğim ama ben de bugün ne yapsam diye düşünüyorum :D

ilköğretim, ortaokul ve anadolu lisesinde çalışmış birisi olarak

1.ilkokul
2.anadolu lisesi
3.ortaokul diyorum

aak' Alıntı:
ilköğretim, ortaokul ve anadolu lisesinde çalışmış birisi olarak

1.ilkokul
2.anadolu lisesi
3.ortaokul diyorum
İlkokulun avantajları nelerdir hocam? Şimdilik mümkün değil ama olur ya ders gelir, norm olur...

Ben imam hatipte çalışmıştım sessiz sakin , öğrenciler saygılı ve okulun labı vardı. Lab olmaması sıkıntı gibi geliyor bana. Simdi ortaokuldayım ve düzenimde iyi ama çok çocuklar :)

Nasıl bir anadolu lisesine gideceğiniz önemli hocam. Ben şu an bir önceki çalıştığım anadolu lisesinden çok daha iyi bir muhitte olan anadolu lisesine norm fazlası olarak tayin oldum. Geldiğim okulun taban puanı daha yüksek. Ancak önceki okulumdaki öğrenciler çok daha saygılı ve sakindi. Okul idaresi geldiğim yere göre çok daha disiplinli ancak öğrenciler fazlasıyla şımarık. Seçmeli ders not yükseltme dersi diye bakıyor adamlar. Kısacası dışardan ne şekilde görünürse görsün okula gitmeden nasıl bir yer olduğunu bilemiyoruz maalesef.

kesinlikle ortaokul. :+1: ben bu yıl anadolu lisesi ne tayin oldum. öğrenciler dersi dinlemek istemiyorlar. hep biz bunu biliyoruz havasındalar. sınavlarda kolay sormama rağmen çoğu dökülüyor. anadolu lisesi öğretmen kadrosu da yaşca büyük oluyor ve okulda yalnız kalabilirsiniz. gürültü az oluyor , kafa rahat oluyor tamam ama ortaokul öğrenci ve öğretmenlerinin sıcaklığını ve samimiyetini çok özlüyorum

sadbt' Alıntı:
kesinlikle ortaokul. :+1: ben bu yıl anadolu lisesi ne tayin oldum. öğrenciler dersi dinlemek istemiyorlar. hep biz bunu biliyoruz havasındalar. sınavlarda kolay sormama rağmen çoğu dökülüyor. anadolu lisesi öğretmen kadrosu da yaşca büyük oluyor ve okulda yalnız kalabilirsiniz. gürültü az oluyor , kafa rahat oluyor tamam ama ortaokul öğrenci ve öğretmenlerinin sıcaklığını ve samimiyetini çok özlüyorum
kesinlikle hocama katılıyorum.ben de 7 yıl ortaokulda çalıştım .bu yıl lisedeydim.lisede lab olmadığı için ders işlemek çok sıkıntı.hele de benimki gibi vasat bir lisedeyseniz.

Okul türü seçme, öğrenci/veli/öğretmen/idareci seç demiş bir düşünür. :roll:

kesinlikle ortaokul... lise öğrencisine bir şey öğretmek çok zor... ortaokul öğrencisi bu konuda daha istekli ve dersin zorunlu olması bile başlı başına bir avantaj...

onu da geçtim lise müdürlerinin bir çoğu kendilerini il milli eğitim müdürü sanıyorlar... gören ülkeyi yönetiyorlar sanır...

ben 14.yılımı çalışacağım şu anda gitmek isteyeceğim ilk yer ilkokullar olur ikinci gitmek isteyeceğim yer de en fazla 300-350 öğrencili bir ortaokul...

sadbt' Alıntı:
ben ikisinde de bu sene derse girdim lisenin tek avantajı labının iyi olması...lisedeki öğrenciler dinlemek istemiyorlar...sınıflar 34 35 kişi...

Lisede 3 yıl görevlendirme ile çalıştım. Kadrom ortaokulda. Ortaokul diyorum hocam ben de. Öğrenciler bişeyler öğrenmek için çok hevesliler, heyecanlılar. Bu da beni motive ediyor. Lisede böyle değil.

Lise çok rahat. açıkçası benim öğrencilerim dersi dinlemek de istiyor. Çok sorun yaşamadık. Ortaokulun yoruculuğundan eser yok. Kafam çok rahat

Bence bu %60 oranında bize bağlı.
1. Öğrenci ile iletişiminiz iyi ise, öğrencilerin hoşuna gidecek yöntemlerle ders işliyorsanız, öğretmenliğe dair maharetli iseniz orta okul sizin içindir.
2. Bilgili ve disiplinli iseniz sessizlikten hoşlanıyorsanız,dersimi anlatıp çıkarım diyorsanız lise sizin içindir.

Geri