Ortaokul öğrencilerine arduino eğitim

Kodla Büyü
Emeğinize sağlık hocam . Bizim de okulda 5-6 lara, normal ders saatinde Arduino anlatmamız isteniyor. Öncelikle bununla ilgili fikrinizi almak isterim.
Bir de her öğrenciye 1 set almak mı mantıklı, yoksa 3-5 kişiye 1 set almak mı? Maddi kısmı ve sınıf yönetimini dikkate alarak cevaplarsanız, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler

Normal derslerde arduino anlatmak ve uygulama yaptırmak sizin sınıfınızdaki öğrenci sayısına bağlı olur. en fazla 15 kişilik bir sınıfta verim alabilirsiniz. ben 2 kişiye bir set dağıtıyorum. Derste kullandırıp sonra geri alıyorum setleri.. Malzemeleri set olarak almadım tek tek liste yaptım. Gereken ne varsa onları aldım. ilk dönem temel arduino, 2. dönem engelden kaçan robot ve çizgi izleyen robot yaptırıyorum. Malzemeler için öğrencilerden bir miktar para toplamak gerekiyor tabi..

arkadaşlar 2. dönem 6 lara mblock ile arduino göstermek istiyorum en azından basit şeyleri yaparız bir fikirleri olur diye düşündüm.ancak arduino fiyatları 100 den aşağı değil, siz nasıl yapıyorsunuz ? iki kişi bir set ile verimli oluyor mu? bir de okula mı kalıyor aldıkları, arkadaşlar bir de çocuklar ilgili mi azıcık zorlansalar pes ediyorlar arduino yerine ne gösterebilirim onu da paylaşırsanız sevinirim

6 lara mblock ile arduino yaptırıyorum
bt sınıfı yok. sınıflar 30 kişilik. 6 grup halinde çalışıyorlar. biraz yorucu oluyor ama imkanlar bu. ikinci dersin sonuna doğru devreyi hazırlamış oluyorlar ve her grubun çalışmasını akıllı tahtada tek tek denemesini yapıyoruz.

ilk hafta led yakma.
ikinci hafta potansiyometre kullanımı(pot ile led yakma)
üçüncü (bu) hafta ldr ile led gösterdim.

şimdiye kadar kullandığım malzemeler:
arduino uno kart
devre tahtası
led
dirençler ( 22o ohm, 10k ohm)
potansiyometre
ldr
jumper kablolar

Geri