Ortaokulda calismanin artilari

Kodla Büyü

hakimiyet001

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Meslek lisesinden ortaokula geçmek istiyorum. Artıları ve eksiklerini yazarsanız sevinirim

Meslek lisesinde 49500 alıyorum. Haftanın 3.5 günü dersim var. Ek ders ücreti ortalama 90 saat

Ortaokulda bunlar ne olur acaba.

Son düzenleme:
49500 derken hocam...1/4 ortaokulda 43500 aliyorum(15 yillik) bu senede bende metem tayin istedim il ici eylülde baslacagiz insallah

40+ kisilik siniflar btr yuzunde bir dunya angarya is(bulasik makinesi bozuldu okulun tamir eder misin hocam dahil) sacma sapan ukala veliler
Btr dolayisi ile 5 gun okul
18 saat haftalik ekders buyur gel gardaslik ortaokula

Büyük ortaokul değilse ders tamamlamak için 2-3 okula gidebilirsiniz, formator olursanız 5 gün okuldasiniz, 5. Sınıflarda derste sürekli bağıra bilirsiniz, bilgisayara hakim idarecileriniz yoksa ve okulda memur yoksa idareye yardım edebilirsiniz v.s gibi durumlarla çoğu kişi karsilasiyordur.

2 gün dersiniz olur (okul büyüklüğüne göre değişir), 3 gün BTR olursunuz haftalık 72 saat ek ders alırsınız. 120 saat ek dersiniz azalır. bazı okullarda BT sınıfı yok. Tayin isterken göz önünde bulundurabilirsiniz.

hocam aklından o düşünceyi sil bence, birkere ortaokula geçtin daha da kendini geliştirme fırsatın yok. en azından lisede ders anlatırken bile kendini geliştiriyorsun. maddi kaybın çok olur. üzerine birde laftan anlamayan yeni nesil bebeler

Ortaokulda 18 saat dersim artı btr var. Okulda 16 tane tahta var kurdum ayarladım sene boyunca bir iş çıkmadı. İş çerçevenizi bilirseniz angarya iş yapmazsınız. İkili öğretime denk gelirseniz 5gün yarım gün çalışarak 42 bin artı yaklaşık 23 saatten 92 saat ekdersiniz olur. Liseden sonra 5-6 sınıfla iletişim kurmanız zor olabilir.

Maaş 49 binden 42 iniyor. Ek ders 90 den 90 iniyor. Peki ortaokulda yada lisedeyken emekli olmak istersek maaş yada ikramiye farkı oluyormu

Son düzenleme:
Maaş 49 binden 42 iniyor. Ek ders 120 den 90 iniyor. Peki ortaokulda yada lisedeyken emekli olmak istersek maaş yada ikramiye farkı oluyormu
Emekli maaşına hangi görev aylıklarının yansıyacağı 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanununda tek tek düzenlenmiştir. Her görev aylığı unsuru, emekli aylığına yansımamaktadır. Teknik öğretmenlere görevde iken ödenen ilave ödemeler, emekli aylığına yansıyan maaş unsurlarından birisi değildir.

Maaş 49 binden 42 iniyor. Ek ders 120 den 90 iniyor. Peki ortaokulda yada lisedeyken emekli olmak istersek maaş yada ikramiye farkı oluyormu
Maaş o kadar fark etmiyor. O fark uzmanlık başöğretmenlik arasındaki fark. Ortaokul ile sizin okulunuz arası taş çatlasın 1000 TL farkeder. O da maaş karşılığı ortaokulda 15 saat olduğu için. Bilgi kirliliği olmasın diye cevap yazıyorum

Okul türünden ziyade şartları karşılaştırmak için her şey okulun dinamiklerine ve size bağlı.
Beklentileriniz ve bulunduğunuz yerdeki okul imkanlarını kıyaslamak lazım. Tonla senaryo var.
Aynı kademede olup şartları taban tabana olan okullar var.
Meslek lisesinden ortaokula geçmek istiyorum. Artıları ve eksiklerini yazarsanız sevinirim

Meslek lisesinde 49500 alıyorum. Haftanın 3.5 günü dersim var. Ek ders ücreti ortalama 120 saat

Ortaokulda bunlar ne olur acaba.

49000 nasıl oluyor maaş anlamadım. bende 1/4 uzmanlık var. meslek lisesindeyim. 43000 bin

Ailevi veya sağlık durumu gibi mecburiyet yoksa uzak durulmalı. Hele de 40 yaşı devirdi iseniz uyum sağlamanız çok daha zor. Uzun yıllar küçük çocuklarla çalışan arkadaşların hal ve hareketleri de tuhaf olabiliyor.

Geri