Osmancık radar kuleleri soygunu

Kodla Büyü

pisagorean

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar kurallara uyan bir sürücüyümdür. 2005ten beri araba kullanırım. Şeytan kulağına kurşun ceza falan yemedim. Haftasonu il dışına çıktım. Arabayı hızlı kullanan bi insan değilimdir. Bölünmüş yolda 110, ikili yolda 90'dan yukarı bir milim bile çıkmam. Osmancık semalarına geldim girişte radar kulesinin biri şak diye patladı hız 100 civarı. Düşürdüm hızı 70-80 arasına şak bi ikinci daha patladı. Bu nedir arkadaşlar ya? Bu hızlara ceza kesen devletin açık net bir mesajı var. Ben senden haraç alıyorum arkadaş. Sen bu yoldan geçiyosan haracımı alırım diyor. Ceza falan hikaye. Cezalık bi durum göremiyorum ben. Bu tamamen yola çıkan insandan sen bu yolu kullanıyosun haracını vereceksin demekten başka bişey değildir. Eskiden insanlardan yoldan veya köprüden geçerken haraç alınırmış, şimdi bu şekilde modern haraç alınıyor.

Bahsettiğiniz speedcam ler genellikle şehiriçinde kullanılıyor, yani hız sınırı 50 dir.
Hocam geçmiş olsun, gelirse eğer %30 aşımdan katlanarak sağlam ceza gelecek :(

aradaugrarim' Alıntı:
Bahsettiğiniz speedcam ler genellikle şehiriçinde kullanılıyor, yani hız sınırı 50 dir.
Hocam geçmiş olsun, gelirse eğer %30 aşımdan katlanarak sağlam ceza gelecek :(
Öyle görünüyo hocam. Güya akaryakıtı hesaplıyoduk, radarlarla uçakla gidip gelmeden fazlaya geldi yani gelecek daha doğrusu.

Ne zaman gelir arkadaşlar bu. Cuma günü yedim cezaları. E devletten falan sorgulatıyorum bişey yok.

hocam osmancıklıyım nisan ayından itibaren kuruldu flaş patladı ise ceza 15 gün içinde yazılır malesef halkın da çok mağdur olduğu bir yer haline geldi resmen haraç kesiliyor ceza kesmeye yetişemiyor özel bir şirket tarafından kurulmuş sistemdir.girişten çıkışa 7 adet kule var şehir içi 50 km sehrin bıraz dışı 70 km hız sınırı inşallah 7 sinden de yememişsinzdir ceza TEDES sistemi kurulu ilçemizde

ylmz' Alıntı:
hocam osmancıklıyım nisan ayından itibaren kuruldu flaş patladı ise ceza 15 gün içinde yazılır malesef halkın da çok mağdur olduğu bir yer haline geldi resmen haraç kesiliyor ceza kesmeye yetişemiyor özel bir şirket tarafından kurulmuş sistemdir.girişten çıkışa 7 adet kule var şehir içi 50 km sehrin bıraz dışı 70 km hız sınırı inşallah 7 sinden de yememişsinzdir ceza TEDES sistemi kurulu ilçemizde
İki kere kırmızı patladı hocam onu biliyorum. Kıyıda köşede görmediğim bi yerlerde de varsa onu bilemem. Hatta önümde giden bi araç vardı, sarıda geçti ona da patladı. Yani cayır cayır yanıyo kırmızılar. Uygulama güzel evet ama ikaz levhaları yetersiz. 2 yıldan sonra o yoldan geçtim. Yerlisi bilir. Ama dışardan gelipte daha önceden haber almamış biri kesinlikle bir iki kere yakalanır.

Egmden trafik cezasi sorgulayabilirsiniz

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

radar ile ceza kesme olayı tamamen vergi amacıyla kurulmuş bir sistem. Amaç caydırıcılık filan değil. Şehir için 50 ise hız sınır, bu tüm siyasiler için de geçerli olmalı. adam öde çakarlar ile 200üzeri basarak gidiyor. Ona ceza geliyor ve ödeniyorsa helal olsun. Şehir içinde hız sınırı 50 km nedir abi? imkanı var mı yani hem yol yaptık diye övüne övüne geziyorsun sonra o yola toprak yol muamelesi yapıp şehir içi hız sınırı 50 diyorsun. mahalle arası 50yi anlarım. Okul önünde 30'u anlarım da normal akışın olduğu çift şeritli yolda 50 nedir? tamam arabalarımız 300 km yapmıyor ancak hem sınırlama getirip bundan da vergi almak insanı isyan ettriyor.
Sigaraya zam gelir :zaten sağlığa zararlı içmeyin
Trafik kasko, benzin, sıfır araç fiyatları araba almayın :toplu taşıma kullanın
kredi kartlarıyla ayı ancak çevirebilenler: kredi kartı kullanmayın nakit harcayın....

Güzel ülkemde birileri zaafları biliyor ve bunlara güzel çözüm üretiyor.

Tabela görmediniz mi hocam? Hız sınırı olan yerde tabela ile sınırı gösteriyorlar

Hocam Osmancık da yaşıyorum. Girişlerde yazıyor aslında kamera sistemiyle takip ediliyor diye. Geçmiş olsun ceza 400 tl falan geliyor. Biz biliyoruz ama dışarıdan gelenler için sıkıntılı bir durum.

bende Tosyalıyım. Yazları Çorum'a giderken Osmancıktan geçiyorum sürekli . Tam olarak nerede bu radarlar. Geçen sene yoktu

ORDU dan geçerken tedesten ceza yemeyin fındık yeyin beyler bayanlar ;)
TEDES bütün ülkeye yakında dağılacak bu gidişle

AlperSevimli' Alıntı:
bende Tosyalıyım. Yazları Çorum'a giderken Osmancıktan geçiyorum sürekli . Tam olarak nerede bu radarlar. Geçen sene yoktu
hocam derindere dinlenme tesislerinden başlıyor merzifona doğru sanayi bölgsinde bitiyor. kırmızı ışıklarda var ama aralara da koymuşlar. sakın şehir içinde 50 yi geçmeyin.

banda geçen hafta yazmışlar hızım 56 yazılan ceza 199 TL... hız sınır levhası yoktu ama meğer geçtiğim yolda yaya geçidi levhası varmış... Ödedik :)

Valla iki sene de bi geçerdim. En son geçen yaz geçmiştim bişey yoktu. Ona güvendim yine aynı şekilde geçtim. İlk flash patlayınca kendime geldim hızı 70e çektim bi tane daha patladı. Meğer 50 olması gerekiyomuş. Valla ilkini anlarım da 70 hıza patlamasına çok kızdım. Bu soygundur arkadaşlar. Haraçtır. Kimse kusura bakmasın. Bu şekilde ordan burdan vatandaşı kopartarak devlete gelir sağlayarak yönetim olmaz.

Bazı yasaklar tuzak gibi.
Vatandaşın, sürücülerin uymayacağı kurallar koyulmamalı.
Bugün şehir içinde hız limiti 50 km ve bu çok düşük.
Göreceli olması lazım bu kavramın.
Evin önündeki hız limiti ile sahil yolundaki hız limiti aynı olmamalı.
Sürücüye tuzak hazırlamak kadar kötü bir şey yok.
Bunun trafiğe en ufak bir katkısı yok.
Trafik polisinin de bunun için ceza kesmesinin bir faydası yok.
Park levhaları, hız limitleri kesinlikle sulandırılıyor.

Cezaları verirken insanın siciline de bakmak gerek. Sürekli ceza alanla, hiç ceza almamış birine aynı oranda ceza kesmek ne kadar adaletlidir. Ayrıca trafikte öyle araçlar var ki, adamın bırak araba kullanmayı, bisiklete bile binmesi yasaklanmalı. Modifiyeli araçların sayısı her geçen gün artıyor. Şahinler ölüm saçıyor. Yıllık vergimizi ödüyoruz, muayenemizi yaptırıyoruz. Trafikte elbette caydırıcı önlemler alınmalı ama bunu gelir kapısı olarak görmek ne kadar doğrudur? Ceza sistemi var, hatasız sürücüye teşvik sistemi yok. Yıl boyunca edebiyle araç kullanan insanlar mükafatlandırılmalı. En azından ceza aldığında iyi bir indirim almalı. 800 kmlik yolu araçla giderken uçakla gitmekten daha masraflı hale getirdim.

arkadaşlar bende bir araç kullanıcısıyım. söylediklerinizin bir kısmına katılmakla beraber katılmadığım yerleride var. bölünmemiş şehir içi trafikte hız sınırı 50 km. bölünmüş yolda ise 60-70 oluyor. şehir dışında ise köy kasaba gibi yerlerde bölünmüş yol olsa dahi hız sınırı genelde 50 yazıyor. oralarda yollar biraz daha tehlikeli oluyor. insandan ziyade hayvan çıkabiliyor yolunuza.

tabi bir süre uzun yolda hızlı gidince 50 km ye düştüğünüzde araç bize kağnı gibi geliyor ama çarpışma teslerinin bile 64 km hızla gerçekleştirildiğini ve sonuçlarını görünce 50 km bile bayağı bir tehlikeli.

cezalarla caydırıcı olunması saçma tabiki. cezadan ziyade eğitim ve kamu spotları daha önemli hale getirilmeli...

Yaşadığım bölgeye kursalar ışıklarda bekleyen çocuklara 50lira verir kırdırırım kameraları gelen geçende dua eder vallahi :)
Kaç kişi bu işin gelir amaçlı yapıldığını , kaç kişi trafikteki ölüm ve kazaları azaltmak için yapıldığını düşünüyor. Kimse kimseyi kandırmasın 50km/s nedir yahu :-1:

Hocam bende Osmancıklıyım haberi görünce flaşları çaldılar diye sevinmiştim insan soyguna sevinir mi o hale geldik

flaş patladıysa öptü diyorlar bu arada millet o derece sessiz ve işin dalgasında

neyse geçmiş olsun

SeA_' Alıntı:
Hocam bende Osmancıklıyım haberi görünce flaşları çaldılar diye sevinmiştim insan soyguna sevinir mi o hale geldik

flaş patladıysa öptü diyorlar bu arada millet o derece sessiz ve işin dalgasında

neyse geçmiş olsun
Aynen öyle öpüyor hocam. Ne olduğunu anlamıyosun bile.

Bugün ben de geçtim bu yoldan, 110 km hızdan birden 50 km hıza düşmek şehirler arası yolda yapılacak iş mi, şehirler arası yolda 50 km hız sınırı olmaz gidin onu şehir içinde yapın, ilk kuleleri kazasız atlattık , sonlara doğru muhtemelen bitmiştir derken 70 km hızlarda pat diye patladı kırmızı flaş, diyeceğim o ki vereceğim ceza parası haram olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

70 lik yolda 91i geçince %30 aşmış oluyorsun ikinci kademe oluyor. 412 lira ceza geliyor. Bilirim :-1: Erken ödersen 309 lirayla halloluyor. Sizin cezaları hesaplayın sanki daha çok

Hız sınırlarına uyulmasını sağlamak ve caydırıcılik bakımından çok etkili bi yöntem.
Tüm yurda yayilmalidir.
Malûmunuz, kazaların en önemli sebebi hız sınırlamalarına uyulmaması. (Not: ben de ceza yedim!)

tksen41' Alıntı:
Hız sınırlarına uyulmasını sağlamak ve caydırıcılik bakımından çok etkili bi yöntem.
Tüm yurda yayilmalidir.
Malûmunuz, kazaların en önemli sebebi hız sınırlamalarına uyulmaması. (Not: ben de ceza yedim!)

arka arkaya 40 tane kamera koymak, sehir disi yola 50 km hiz siniri belirlemek kaza onlemek icin degil cezalardan avanta almak icin yapilir bence. bir hafta once samsun, ordu, giresundan gectim bende; arkadaslar cok uyardigi icin 50 ile gittim nerdeyse yol boyunca ve umarim ceza yememisimdir ama gordugum sacmaliklari anlatayim kisaca.
ilcelerden birinde hiz siniri 70 bir sonrakinde 82 bu, ayni ilin ilcelerinde(samsun) bu sacmalik neden? vatandasin kafasi karissin ceza yesin diye herhalde. ikincisi tabela koymuslar 90,70 ve 50 diye ama aralarinda resmen 50m mesafe var. cocuk oyun oynar gibi tabela serpistirmisler resmen....

son olarak maksat kaza onlemek ise koyarsin ilcenin girisine ve cikisina birer kamera, alirsin ortalama hizi basarsin cezayi. diger turlu 100m de bir kamera koyup 8-10 tane ceza yazmak ahlaksizliktir.

son olarak maksat kaza onlemek ise koyarsin ilcenin girisine ve cikisina birer kamera, alirsin ortalama hizi basarsin cezayi. diger turlu 100m de bir kamera koyup 8-10 tane ceza yazmak ahlaksizliktir.
:alkis: :alkis: :alkis:

Geri