Android Studio Vt-x is disabled in BIOS sorunu

Kodla Büyü

ßüşra

Aktif Üye
İyi günler hocalarım bu sene Mobil Uygulamalar dersi vermeye çalışıyorum kendim de bu alanda yeni yeni ilgileniyorum o yüzden çok hakim olamıyorum android studio da yeni aygıt tanımlarken böyle bir uyarı alıyorum ve aygıtı tamamlama işlemini bitirdiğimde play tuşuna bastığımda açılmıyor ne yazık ki uyarılar ingilizce windows 7 bilgisayarlar türkçe olunca nereden neyi değiştirmem gerekiyor bilen varsa yazabilirse çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Hocam işlemcinizin sanallaştırma destekleyip desteklemediğini öğrendikten sonra biostan sanallaştırmayı aktifleştirmeniz gerekiyor.Genellikle Advanced/CPU settings/Virtualization şeklinde bir yolda oluyor ama her bios için farklıdır yolu.Bios menülerini inceleyin bulacaksınız.Yoksa sanallaştırma desteği yoktur bilgisayarınızın/işlemcinizin.

Hocam işlemcinizin sanallaştırma destekleyip desteklemediğini öğrendikten sonra biostan sanallaştırmayı aktifleştirmeniz gerekiyor.Genellikle Advanced/CPU settings/Virtualization şeklinde bir yolda oluyor ama her bios için farklıdır yolu.Bios menülerini inceleyin bulacaksınız.Yoksa sanallaştırma desteği yoktur bilgisayarınızın/işlemcinizin.
Hocam çok Teşekkür ederim dediğiniz yeri buldum sorunu çözdüm önceden olmuyordu bu ayar kendi kendine mi değişti bilmiyorum ama bu şekilde yapınca düzeldi teşekkürler

Hocam bios pilleri bitiyordur anakartların.Lab şefine iletin isterseniz ilgilensin.Biz de o şekilde pili biten PC’lerde hergün ayar yapmak zorunda kalıyoruz.

Geri