Ösym Görevlerini Eğitim Bir Sen Mi Belirliyor?

Kodla Büyü

ernestososa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Cumartesi öğlen oturumuna gittim, 4 lys ve 4 kpss sınavından lütuf olarak 1 tane sınav çıktı neyse buna da şükür dedik.

Yedek olduğum için koridorda otururken birisi daha geldi oturduk muhabbete başladık, ben cihazcıyım dedi konuşurken sabahta geldiğini yarında geleceği sözleri arada geçti. Yüksek para aldığını da söyledi. Bunun kursuna mı gittin dedim "hayır" dedi. Ayrıca bir okulda idareciymiş, sonra laf lafı açarken sendikamı sordu bende sendikam yok dedim eğitim bir seni övmeye başladı bende eleştirdim adaletsiz dedim, yeni atanan idarecilere saygı duymuyorum dedim. Hz. Ömer'den başlayacaktı ki aman hocam dedim sözünü kestim. Anladım ki eğitim bir üst kademelerinde çokta üstelemedim herkesin görüşü kendine.

Şu kafama takıldı, bu adam cihazcı oluyor ne kadar oturum varsa hepsine görevlendiriliyor, bir ton para alıyor. Diğer insanlara neden bu görev çıkmıyor. Neden eşit dağıtım yapılmıyor. Bunu da mı eğitim bir sen yapıyor.

Hz. Ömer adaleti bu mudur? Hadi bize vermiyorsunuz biz hilal ile haç savaşında haç tarafındaymışız (?) bari sizden olan diğer eğitim bir senli hilalci arkadaşlara dağıtın, bunda bari adaletli olun. Ganimeti bari eşit dağıtın.

Yesinler bişey demiyorum ama Hz. Ömer diye başlamalarına uyuz oluyorum, bu adamlara bakan normal insan dinden çıkar yemin ederim, "böyle din mi olur" derler. Ak partiden önce müslümandım şükürler olsun dinin böyle olmadığını iyi biliyorum. Allah yeni neslimize yardım etsin.

ben de eğitim birsenliyim ne kpss de ne de lys de görev çıkmadı

bilgi edinmeye sordum neden araştırma görevlilerinin yedeği oluyoruz, onların istemediği göreve neden bizlerden puanla seçim yapıyorsunuz, biz olmasak sınav yapamazsınız ama bizleri yedek lastik olarak görüyorsunuz ve araştırma görevlilerin isteyen hepsine görev veriyorsunuz bizde puan ile olması hakaret dedim. cevap ise meb çalışanları arasında puan usulu veriliyor dedi o kadar

Re: Ynt: Ösym Görevlerini Eğitim Bir Sen Mi Belirliyor?

Yılda bir mart ayında öss 1. Aşama ( adını bilemiyorum) Puanı siz tahmin edin artık. Hepsi o kadar.
Bildiğim şey;
6-7 yıl önce böyle değildi.Bir tuhaflık var.

El insaf diyorum artık. Eğitimbirsen'liyim ve bu yıl öss sınavında bile görev çıkmadı. Anlatabilmişimdir durumu herhalde.

ben başımdan geçen olayı anlattım, adam 4 tane sınavda görev almış, zaten mesajın sonunda belirttim her eğitim bir senli alıyor demedim, çok büyük torpilli olanlar var olabilir, hadi bize vermiyorlar bari sizinle eşit dağıtsınlar dedim.

Adam köyden şehre gelmek için idareci olmuş, birde her sınavda görev çıkartıyor oh ne güzel. Eğitim bir sen olduğu konusunda emin değilim, emin olsam eğitim bir sen mi belirliyor diye sormazdım ama birilerinin birilerine torpil geçtiği aşikar. Sonuçta bu görevlendirmeleri insanlar yapıyor, hangi tür insanlar hangi insanlara neden torpil geçiyor bunun açığa çıkması gerek bence. Adaletsizlik diz boyu.

Geçen açık öğretim sınavında ilçedeki yüksek okuldaki memura 4 görev verilmişken 1 görevim vardı. Bir de sen mi istemedin diye sorunca yok size kıyak geçiyorlar dediydim. Görevlendirmelerde önce kendi personelleri daha sonra milli eğitimden idareciler ve sona da bişey kalırsa öğretmenlere veriliyor diye biliyorum. Tabi daha önce de birkaç sınava girdiyseniz puanlama gereği görev vermiyorlar. Hiç görev almamış yeni öğretmenlere görev çıkabiliyor.

Ben zaten umutlu değilim arkadaşlar, ben eğitim bir senli diğer arkadaşlar için diyorum, biz zaten hilal ile haç kavgasında haçtan yanaymışız, biz new york times, tel aviz, chp, mhp, hdp, pkk, parelel vs hepimiz bir taraftayız sizler ise kutsal davanız için çalışıyorsunuz, sizler savaşı kazandınız ama ganimetten pay alamıyorsunuz, bazı eğitim bir senli süper torpilliler sizin ekmeğinizi çalıyor olabilir.

veysim47' Alıntı:
Geçen açık öğretim sınavında ilçedeki yüksek okuldaki memura 4 görev verilmişken 1 görevim vardı. Bir de sen mi istemedin diye sorunca yok size kıyak geçiyorlar dediydim. Görevlendirmelerde önce kendi personelleri daha sonra milli eğitimden idareciler ve sona da bişey kalırsa öğretmenlere veriliyor diye biliyorum. Tabi daha önce de birkaç sınava girdiyseniz puanlama gereği görev vermiyorlar. Hiç görev almamış yeni öğretmenlere görev çıkabiliyor.

hocam bu anlattığım şahıs meb de çalışıyor üniversitede değil.

Ne dir bu Eğitim Bir Sen düşmanlığı anlamıyorum. Her durumu getirip sendikaya bağlıyorsunuz. Gökten taş düşse yine bunun altında sendikayı arayacaksınız. Bazı arkadaşlarımız sosyal medya üzerinden büyük bir algı oluşturmaya çalışıyor. Sendikayı getirip Müslümanlığa dayandırıyor. İnaç apayrı bir şey bunu bir gruba ve zümreye bağlamak doğru değil.

Değerli kardeşim bilgi edinme kanunu var. Dünya kadar telefon numarası var. Kaç defa arayıp ÖSYM ye durumu sordun. Bilim tek. öğretmenisinizdir googlede baktınız mı ? Neymiş bu cihazcılar diye. Şahsın sınav öncesi ve sonrası çalışmalarını sordunuz mu ? Ancak karalıyorsunuz. ÖSYM de puan üsülü olduğunu söylememe zaten gerek yok. Kaldıki yakın zamanda meb panelinden ösym görev almak istiyorum diye bir seçenek açılınca nerdeyse eğitim camiasının tamamı görev için başvuruyor. Dolayısıyla bunun hak yemeyle bir alakası yok. Pasta aynı, pay arttı.

Cihazcılara gelince bakınız.
http://osym.cu.edu.tr/tr/detay.aspx?pageId=1531

arkadaş haklı ben türk eğitimsenliyim 17 yıllık öğretmenim her yıl başvuru yaparım ama yıllardır bana çıkmaz. bir oturum dahi çıkmaz. ama eğitim bir sen arkadaşımızı aynı okuldayız ygs de de lys de de görev çıkıyor

çamur atmak kolayda bu kadar günahı nasıl ödeyeceksiniz. eğitimbiri iyice derin devlet yaptınız. sayenızde bayağı temizlendik günahardan

öss nin sınavlarında hiçbir öğretmen görev almamalı düşüncesindeyim.

Bunu da eğitim bir e bağlamışlar :puhaha: bana 1 tane bile çıkmadı buna ne diyorsun

Göz gördüğüne inanır.
EBS li arkadaşım da var.Nedense şansı bana göre çok fazla.
Cumartesi günü hepten görevliydi.Akşama kadar telefonun kapalı olduğunu böyle açıkladı.

Okul yöneticileri öğretmenlere göre öncelik sahibi. Oyüzden öğretmenlere pek sınav görevi çıkmaz.

Yönetici atama yönetmeliğide var.
Yönetici olarak atananların sendikal oranının, mevcut öğretmenlerin sendikal oranları ile uyumlu olduğunu söyleyebilirmisiniz?

bende ebs liyim bana niye görev çıkmıyor.el insaf yahu.bu paranoyaklıkla iyi yaşarsınız :alkis:

COBOL' Alıntı:
Yönetici olarak atananların sendikal oranının, mevcut öğretmenlerin sendikal oranları ile uyumlu olduğunu söyleyebilirmisiniz?
Dürüst bir soru sordum.
Tek kelime ile net cevap veren olursa sevinirim.
Yanlış anlamayın, amacım gerçek bilgiye ulaşmak.Bilen bir arkadaşımız cevaplar ise, kuşkularımız biter.

ben hem müdür yardımcısıyım hem de ebsliyim bu sene sadece bir ygs çıktı şikayetçi değilim ama bu suçlamaları da yersiz bulduğumu belirtmek istiyorum

benim dikkatimi çeken yaşı fazla olanlara daha çok görev çıktığını gördüm hem de eğitim-iş üyesi

ofkar' Alıntı:
ben hem müdür yardımcısıyım hem de ebsliyim bu sene sadece bir ygs çıktı şikayetçi değilim ama bu suçlamaları da yersiz bulduğumu belirtmek istiyorum

benim dikkatimi çeken yaşı fazla olanlara daha çok görev çıktığını gördüm hem de eğitim-iş üyesi

Hocam şimdi saldıracaklardır size

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
ofkar' Alıntı:

Hocam şimdi saldıracaklardır size
Yalan dünya.
Sanırım yukarıda net bir soru sordum.

COBOL' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Dürüst bir soru sordum.
Tek kelime ile net cevap veren olursa sevinirim.
Yanlış anlamayın, amacım gerçek bilgiye ulaşmak.Bilen bir arkadaşımız cevaplar ise, kuşkularımız biter.
Kuşkulu olmak ve şüphe etmek iyi birşey değil.Mecbur değilsiniz (yönetici olmak hiç istemedim) ama yukarıdaki sorumun cevabına yardımcı olursanız, sanırım herkesin şüphesinin yersiz olduğu ortaya çıkar.
Zor bir soru değil sanırım???

Geri