Ösym Görevlerini Eğitim Bir Sen Mi Belirliyor?

Kodla Büyü
zafer_can' Alıntı:
ebs lilere sorum şu:
yapılan yönetici atamalarında ebsli diye bircok atama yapıldı. bunu kabullenebiliyor musunuz?

gecen sene yapılan sendika-hukumet gorusmeleri sonucu verilen zam oranini ve masadan alel acele kalkılarak zafer kazanmış gibi davranan sendikanızın davranışını kabullenebiliyor musunuz?

kabullenenmiyorum ama tepkimi sendika icinde gosteriyorum demeyin o tepkinizi hicbiri dikkate almiyor bile. tepki gostereceksen istifani basarsin, yaptiklariniz benim hakkimi savunmak degil dersiniz.

ha kabullenen varsa da onlara diyecek tek sözum size iyi geceler olur

Zira koyunlar da hicbir seyden habersiz olarak uyurlar..

Yine çoşmuşsunuz hayırdır ?
"koyun" ile ilgili güzel bir cümle var da sen ve sen gibiler için ağız bozmaya değmez. Siz böyle konuştukça istifa edeceğim varsa da etmeyeceğim Nokta.

bir sendikaya neden üye olunur? sendikanın amacı nedir? öncelikle öğretmen arkadaşların bu sorulara cevap bulmalıdır.
ebs başarılı bir sendika olmadığı halde nasıl 310 bin üye sayısına ulaşıyor. bu 310 bin kişi hangi amaçla üye olma gereğini duyuyor. hükümet değişse bu 310 bin kişi yine sendikasında kalacak mı? bir sendika 22 gün pazarlık süresi olmasına rağmen ilk gün hiç bir pazarlık etmeden tek başına memurların hakkını gasp ediyorsa ve buna 700 bin memur hala destek oluyorsa kusura bakmayın bizim memur milletinde kişilik sorunu var demektir.

paradiso' Alıntı:
zafer_can' Alıntı:
ebs lilere sorum şu:
yapılan yönetici atamalarında ebsli diye bircok atama yapıldı. bunu kabullenebiliyor musunuz?

gecen sene yapılan sendika-hukumet gorusmeleri sonucu verilen zam oranini ve masadan alel acele kalkılarak zafer kazanmış gibi davranan sendikanızın davranışını kabullenebiliyor musunuz?

kabullenenmiyorum ama tepkimi sendika icinde gosteriyorum demeyin o tepkinizi hicbiri dikkate almiyor bile. tepki gostereceksen istifani basarsin, yaptiklariniz benim hakkimi savunmak degil dersiniz.

"koyun" ile ilgili güzel bir cümle var da sen ve sen gibiler için ağız bozmaya değmez. Siz böyle konuştukça istifa edeceğim varsa da etmeyeceğim Nokta.

hocam arkadaşın söylediği kelimeye katılmamakla birlikte insanlar artık öyle bir noktaya geldi ki bırakın söylemi herkes herşeyi yapabilir durumda.adam gayet başarılı olduğu halde idareciliğini alıyorsun, tamam öğretmen olayım diyor hiçbir yeri açmıyorsun, açık olan yerlere kendi adamlarını ilana bile çıkarmadan atıyorsun, diğerine de 110-120 kmlik başka ilçeye gitmesini öneriyorsun.aile düzenini, çoluk çocuğunu düşünmeden; utanmadan bunu söyleyebiliyorsun.bu yukarıdaki kelimeden daha ağır bir durum.size yapılsa siz belki bırakın söylemi şiddete başvurursunuz.siz rahat olduğunuz için sanki herşey sorunsuzmuş gibi gelebilir.ancak bazı gerçekleri görmek lazım.istifa edip etmemek herkesin kendi tercihidir.ancak belirttiğim gibi yüzlerce haksızlığa da taraf olmuş olduğunuzu unutmayınız...

EBS de yönetici atamalarını herkes biliyor. Benin görev yaptığım ilçede EBS den başka sendikadan olan yönetici yok. Ayrıca son seçimlerde 2 kişi hariç görev alanların hepsi EBSli idi. Nasıl bir tesadüfse. Dürüst olalım arkadaşlar bir şekilde kendi sendikasından adamlara ayrıcalıklı davranıp hak yiyorlar. Bunu, vicdanın zerresine sahip bütün EBS liler biliyor ama konuşmak ve kabul etmek işlerine gelmiyor. Başka parti iktidara gelse, o partiye yakın sendika bu tip adamlarla dolacak. Sonuç hep şakşakçılar başkasının hakkını yiyecek, hükümetler de bizi koyun gibi sürecek.

paradiso' Alıntı:
zafer_can' Alıntı:
ebs lilere sorum şu:

siz yazdığım iki sorunun cevabini verebiliyor musunuz?

Olmaz, olmaz!
Maalesef öyle bi memleket olduk ki, her an her şey olabilir! Bu haberin doğru olduğu ortaya çıksa, ŞAŞIRMAM!

Geri