ÖSYM, MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı için örnek sorular ve sınav ko

Kodla Büyü
matematik sorusunu, inanın çoğu tef li çözemez, sözelcileri zaten geç :) böteciler şanslı biraz..

matematik sorusunu, inanın çoğu tef li çözemez, sözelcileri zaten geç :) böteciler şanslı biraz..
Burada bahsinize konu olan "tef li" Talaşlı Üretim Öğretmenliği mezunları ise bir şey diyemeyeceğim ancak forumun hedef kitlesinden anlaşılacağı üzere Bilgisayar Öğretmenliği mezunlarından bahsediyorsanız TEF mezunlarının Calculus ve Diferansiyel Denklemler gibi dersleri 3 dönem boyunca aldıklarını bilmiyorsunuz muhtemelen.

Burada bahsinize konu olan "tef li" Talaşlı Üretim Öğretmenliği mezunları ise bir şey diyemeyeceğim ancak forumun hedef kitlesinden anlaşılacağı üzere Bilgisayar Öğretmenliği mezunlarından bahsediyorsanız TEF mezunlarının Calculus ve Diferansiyel Denklemler gibi dersleri 3 dönem boyunca aldıklarını bilmiyorsunuz muhtemelen.

Hocanın yorumuna ek olarak;

Kaldı ki 80 soruluk bir sınavın sadece 7 sorusunun Matematik alanından, geriye kalan 73 sorunun sözel ağırlıklı alanlardan geldiğini bilmediginizi varsayarak bu yorumu yaptığınızı düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• 20190228_134306.jpg
    20190228_134306.jpg
    83.6 KB · Görüntüleme: 223
Son düzenleme:
Bir Tefli olarak 4 yıl mühendislik eğitimi gördüm.Böteci arkadaşlar tanıyorum 4 yıl yatarak üniversite okuduk diyorlar.Mat1,Mat2,Mat3,Ma4 dersleri aldık.Ayrıca Yökte bunun farkında oyüzden herseferinde meslek liselerine atanma girişimlerinizi boş çıkartıyor.

Tef in ilk yılında Calculus matematik kitabı ders kitabımızdı . Ayrıca meslek matematiği olarak diferansiyel denklemlerden tutun x, y, z domain lerine kadar tüm matematiksel uzay (hiper uzay) konularını gördük. Ayrıca laplace dönüşümleri ve konvulasyon integrali aklıma gelen diğer bazı konular. Bunları internetten bir araştırın isterseniz.

Tef lilerin maşallahı var, hepimiz üniversite okuduk hepside fotokopi üniversitesi, kimse kimseyi yemesin boşuna

5. Eğitim Bilimleri başlığı altında "Eğitim ve Öğretim Uygulamaları" adında bir başlık var. Bu kısım tam olarak hangi konuları ifade ediyor? Bilgisi olan var mı?

Tef lilerin maşallahı var, hepimiz üniversite okuduk hepside fotokopi üniversitesi, kimse kimseyi yemesin boşuna
Hocam kusura bakma da o dediğin olay okudugun üniversiteye ve bölüme göre değişir. Her yer aynı değil. Dediğin gibi bir yerde okumadım Allah'a şükür.

Ne zaman ilgimi çeken bir başlığı açıp okumaya kalkışsam bir kaç mesajdan sonra tefli böteli tartışmasıni okuyorken buluyorum kendimi. Arkadaşlar çok seviyorsanız böyle tartışmaları yeni bir başlık açıp orada tartisin. Lütfen zamanınızı çalmayın ve gözlerimizi gereksiz yormayin. Rica ediyorum.

Örnek sorularda eksik var. "Eğitim Bir-Sen'e üye misin değil misin?" sorusu eksik kalmış. Bir de "Torpilin kim?" sorusu. Eğitim BirSenli arkadaşlara başarılar dilerim. Geri kalanlar boşuna parasını ziyan etmesin.

Konuyu tef-böteye bağlamak gerçekten anlamsız ama ilginç olan 1 Ocak 2013 tarihinde kaydolan birisinin 6 sene mesaj yazmayıp 1. mesajını bu konuya atması. Forumda uyuyan hücreler mi vardır nedir, zaman mı kolluyorsunuz bir böteli kelam etse de cevabı yapıştırsak diye?

Konuyu tef-böteye bağlamak gerçekten anlamsız ama ilginç olan 1 Ocak 2013 tarihinde kaydolan birisinin 6 sene mesaj yazmayıp 1. mesajını bu konuya atması. Forumda uyuyan hücreler mi vardır nedir, zaman mı kolluyorsunuz bir böteli kelam etse de cevabı yapıştırsak diye?
"Uyuyan hücreler falan" çok çirkin bir yakıştırma, 6 yıldır foruma üyeyim ve ne yazık ki içeriklerden faydalanma boyutunda kalmış bir kullanıcıyım, alıntıladığım mesajda öylesine çirkin bir üslupla Tef-böte vs. kıyaslaması yapılmış ki kayıtsız kalamadım. Durum bundan ibarettir sayın hocam! Konuyu biraz daha dikkatli okursanız herhangi bir bağlantı kurmadığımı ya da Böte mezunu arkadaşlara en ufak bir laf atma girişiminde dahi bulunmadığımı anlayacağınızı umut ediyorum.

Ah biz öğretmenler! Bir ortamda da tartışmadan durabilsek kendi aramızda teftir bötedir tartışana kadar şartlarımızı iyileştirmek için çabalarda bulunabilsek..

"Uyuyan hücreler falan" çok çirkin bir yakıştırma, 6 yıldır foruma üyeyim ve ne yazık ki içeriklerden faydalanma boyutunda kalmış bir kullanıcıyım, alıntıladığım mesajda öylesine çirkin bir üslupla Tef-böte vs. kıyaslaması yapılmış ki kayıtsız kalamadım. Durum bundan ibarettir sayın hocam! Konuyu biraz daha dikkatli okursanız herhangi bir bağlantı kurmadığımı ya da Böte mezunu arkadaşlara en ufak bir laf atma girişiminde dahi bulunmadığımı anlayacağınızı umut ediyorum.
Kusura bakma da kibar konuşman seni multi hesap kategorisinden çıkarmıyor. Bir kez daha okursam anlayacağımı umut ediyorsun öyle mi, birincide anlamıyorum ikincide de belki bir umut kafam basar yani, çirkin yakıştırma mı demiştin? Yakıştırma falan değil, neyse o işte söylüyorum inceden laf sokmayla uğraşacak vaktimiz yok. Bu konuya başka da mesajım olmaz, gereksiz bir didişme, tarihten fırlayıp gelen hesaplar falan filan...

Kusura bakma da kibar konuşman seni multi hesap kategorisinden çıkarmıyor. Bir kez daha okursam anlayacağımı umut ediyorsun öyle mi, birincide anlamıyorum ikincide de belki bir umut kafam basar yani, çirkin yakıştırma mı demiştin? Yakıştırma falan değil, neyse o işte söylüyorum inceden laf sokmayla uğraşacak vaktimiz yok. Bu konuya başka da mesajım olmaz, gereksiz bir didişme, tarihten fırlayıp gelen hesaplar falan filan...

Haksız olduğunuzda topu taca atıp vurun hemen yaftayı, ne kadar tanıdık, bildik bir üslup. Size multi, bot, fake savunması yapacak değilim,ne olduğumu biliyorum o bana yeter. Kabalık değil de kibir çok kötü ... Birilerine hakaret eden, hakir gören bir cevap vermiş olsam neyse de haklı bir cevaba mesaj sayısı üzerinden saldırmak da nesi? Laf kalabalığına cevap vermekten ben de yoruldum, buraya son cevabımdır.

Biz birbirimizi yiyelim daha Böte Tef diye. Bakanımız açıklamış öğretmenlere yan alan eğitimi verilecek diye. Lisede norm fazlası olanlar için . Artık liseden norm fazlası olan herhangi bir branstan arkadaş belli mi olur bir anda yan alan bilgisayar seçer . Hatta bötenin aranmadığı teknik liselere bile atanır. (Sınıf öğretmenlerinin yan alanında olduğu gibi). Çokta isteyen olur yan alan bilgisayar. Malum davulun sesi uzaktan hoş geliyor. Btr olurum, teknik liseye giderim diye

Geri