otomatik ıp almama sorunu?

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
5 gün önce bir anda okulda internet kesildi, ttnete haber verdik kablolarda sorun var dediler yaptılar gittiler ama okula internet gelmedi, xp yüklü bilgisayarlar ıp alıyor ama internete girmiyordu win7 bilgisayarlar hiç ıp almıyordu, 3 modem değiştim olmadı, sonra elle ıp verdim internet geldi şu an hepsine elle ıp verdim internetler geldi otomatik ıp yapınca internet gidiyor, sebebi ne olabilir.

ha birde xp bilgisayarların aldığı ıp 192.168.0.106 vb idi, oysa modemin adresi 192.168.1.1 yani alması gerekn 192.168.1.50 vb olması gerekirken 192.168.0.106 gibi bir ıp alması normaldeğil, ama neden böyle oldu anlamadım, tabi elle ıp verince düzeliyor.

Hocam aynı sorun bende de vardı bilgisayarlar otomatik ip almıyordu elle ip veriyordum bağlandı görünüyordu fakat internete girmiyordu altyapı kurulum servisini aradım geldiler kabinette ki etkileşimli tahta kablolarını iptal ettiler okulumuzda şu an etkileşimli tahta yok daha sonra ttnet e dilekçe verip internet hızımızı arttırdık sorun halloldu bence bi internet hızınıza baktırın hocam. (hızımız 1 megabit di şu an 10 megabit hızında)

hyalcin_61' Alıntı:
Hocam aynı sorun bende de vardı bilgisayarlar otomatik ip almıyordu elle ip veriyordum bağlandı görünüyordu fakat internete girmiyordu altyapı kurulum servisini aradım geldiler kabinette ki etkileşimli tahta kablolarını iptal ettiler okulumuzda şu an etkileşimli tahta yok daha sonra ttnet e dilekçe verip internet hızımızı arttırdık sorun halloldu bence bi internet hızınıza baktırın hocam. (hızımız 1 megabit di şu an 10 megabit hızında)
benim sorunum farklı hocam elle ıpverince internet geliyor bende otomatiğe alınca internet yok. gelip baktılar hocam ttnet 8mbps, dediğiniz gibi kabloları değiştirdiler ama sorun hallolmadı.

Ağınızdaki cihazlardan birtanesi ip düzenini karıştırıyor. Bu yanlış yapılandırılmış/arızalanmış bir modem, access point hatta pc bile olabilir.

senjizu' Alıntı:
Ağınızdaki cihazlardan birtanesi ip düzenini karıştırıyor. Bu yanlış yapılandırılmış/arızalanmış bir modem, access point hatta pc bile olabilir.
gelen ttnet ci arkadaşta aynısını söyledi, şimdide bilgisayarlar otomatik ıp ile çalışıyor elle ıp verdiklerim çalışmıyor, hepsini yeniden ayarlayacam, nereden bulacam ben o ortalığı karıştıran pc yi. :verymad:

Geri