otomatik-sedan C sınıfı araç tavsiye_EGea nasıl?

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
Otomatik-sedan-C sınıfı araç bakıyorum 50 bin civarına...2. el de fiyatlar uçmuş..2007-2008 otomatik civiclerin temizleri-düşük km leri 47-48 binlerde...zaten dizel-otomatik o fiyatlara mümkün değil..
altta linkte ki egea yı buldum...LPg uyumluymuş birde LPg taktırmayı planlıyorum......

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 217/detay/

sizce düşüncem mantıklı mı ? bu fiyatlara düşük km li temiz seda-otomatik hangi seçenekler başka ne olabilir?

Üzerine 3-5 bin TL civarı daha koyabilirsen Hyundai Elentra falan da alabilirsin. Fiat'ın bütün arabalarına ön yargılıyım. Çünkü kaç gündür bende araçlarla ilgili sağlamlık testi falan izliyorum youtube'dan. Hyundai Elentra araçların bu kadar sağlam olduğunu bilmiyordum. Hem de performans da alırsın. Tabi dediğim gibi 3-5 daha koysan iyi olur.

hocam kullanmadım fakat içine bindiğimde malzeme kalitesi kötü geldi bana..verdiğiniz linkteki araçta da ön göğüs tasarım malzeme vs hiç 53900 eder gibi durmuyor..euro ncapten 3 yıldz almış full donanımlısı ise 4 yıldız bence hiç yanaşma..avrupada tipo adıyla satılıyor düşün artık..size nacizane tavsiyem sedan değil belki ama en azından c sınıfı;

j kasa astra otomatik
1.6 trendline dsg golf 6
veya eski kasa qashqai 1.6 tekna cvt
auris advance otomatik
eski kasa corolla vs vs..

bunları da seçeneklerin arasına al derim..sadece qashqai için limiti 55-60a doğru çekmeniz lazım.. iyi akşamlar

Hocam ocak ayında 1.4 benzinli veriaiyonu 0 aldım. Alırken bende ön yargılı olarak aldım ama 0 faiz olması çok cazip geldi emsal arabalara faiz meselesini ekleyince ciddi fiyat farkı oluştu ben egea ya karar verdim. Motor açısından aynı değiller birşey diyemem. 1.4 olanı çok performanslı değil corrollanın 1.33 ile aynı hemen hemen kalkışlar yavaş ama belli bir hıza ulaştığı zaman sorunsuz gidiyor. Yokuşlarda da beklediğim kadar kötü çıkmadı.

Şu ncap meselesine gelince senin alacağın araç donanımlı olanı ve 4 yıldız alan araç. ncap bu yıl yine kriterleri değiştirdi. Geçen yıl değerlendirmeye bile alınamayan bir çok özelliği bu yıl standart donanım olarak görüyorlar. En önemli değişiklik çocuk güvenliği meselesi, ben alırken çocuk güvenliği düşük olduğu için şüphe ile baktım, inceledim. Geçen yıla kadar testleri çocuk koltuğunu araca bağlayıp koltuğun emniyet kemerleri ile testte giriyordu araçlar bir de bir tarafta tam çocuk koltuğu bir tarafta puset tipi olanlar oluyordu. Bu yıl koltuklar aracın emniyet kemeri kullanılarak bağlanmış, bir tarafta yükseltici diğer tarafta tam çocuk koltuğu var. Egea nın arka emniyet kemerlerinde ön gerici yok.Bu seviyede bir çok araçta yok zaten. Ncap bile arka emniyet kemerlerindeki ön gericilere değerlendirmeye 2013 yada 2014 te aldı. Bu tarihten önce değerlendirmeye bile tabi değildi. Yani adam gibi standartlarda bir koltuk kullanırsanız sıkıntı en aza inecektir.(Bu eleştiri bir çok forumda yapıldı. Yer kaplıyor diye nereyse hiç çocuk koltuğu kullanmayan bir toplumun böyle bir eleştiri yapması da ayrı bir ilginçlik. Ben etraftaki arabalara bakıyorum bir çoğunda çocuk koltuğu yok. Ya da millette küçük çocuk yok) Yani olaya sadece yıldız açısından bakmamak lazım. İncelerseniz 5. yıldızın bu ön gerici meselesinden dolayı gittiğini görürsünüz.

iç mekan kalitesi ve özelliklere gelince. İç mekan kalitesiz değil. Konsol oldukça yumuşak bir plastik, kaliteli bir imaj veriyor. Konsol tasarımı eleştiriye açık, değişik sonuçta. Araba çok alçak değil öyle her yerde altı almıyor. Çok yüksek de değil yol tutuşunu da iyi gördüm ben. İçeriye ses almıyor yalıtım oldukça iyi. Klima harika çalışıyor hatta şimdiye kadar kullandıklarım arasından en iyisi diyebilirim. Follow me, viraj izleyen sis farı falan güzel özellikler. Dokunmatik ve ses sistemi bayağı başarılı. Özetle ben beğendim. Bide satma kolaylığı, servis ve parça ucuzluğu da ayrı güzellik. LPG yi de servis kendisi motor garantili olarak takıyor zaten.

Bu arada bilgin oldun HB ve SW versiyonlarının ses yalıtımının çok daha iyi olduğunu söylüyorlar. Camlar falan farklıymış.

Elentra yı geçen komşum aldı. Bana sorarsan egea elentradan çok daha yakışılıklı. Bir çok bayinin 2016 model araçlar için 0 faiz kampanyasını devam ettirdiğini biliyorum. 0'ını da bir incele istersen.

arkadaşlar görüşler için teşekkürler; DSG şanzımana karşı önyargılıyım;hiç güvenmiyorum...2013-2014 WV golfler bile 65 bin bandına gelmiş zaten bütçeyi aşıyor;
astralar LPG de çok sıkıntı çıkartıyor ve çocuk bebek arabası falan zor sığışırız;

auris bi ara baktım ama bu ara :D fiyatlar onda da 60 a yakın seyrediyor temiz ve düşük km. olanları ...

en mantıklı olanlar bi önceki kasa elentra ve bi önceki kasa corolla ; yine de 4-5 yıllık garantisi bitmiş bi

(corolla(2010-2012) || elentra(2010-2012)) > Egea (2016-garantili) ???

Bence (corolla(2010-2012) || elentra(2010-2012)) < Egea (2016-garantili) ???

Geri