Oyunumu Kodluyorum Yarışması 2019

Kodla Büyü
Bende yarışmaya bir ooyun yaparak katıldım. Fakat oyunumu teslim ettiğim öğretmen yarışmaya başvurmamış. okuldaki diğer öğretmen ebaya başvuru yapmış. Fazla sıkıntı değil fakat oyunumun ismini de yanlış yazmışlar. ve cidden çok adaletsiz bir seçim olmuş. Scratchin sitesinden Balon adam isimli oyun yarışmaya katılmış ve İlk 30'a kalabilmiş. Fakat eğer oynarsaniz çok sıkıntısı olduğunu göreceksiniz. Ve bizim okulda bize yarışmaya tek kişi olarak katilabiliyorduk. 2-3 kişilik takımlarla katılanlar var. Ayrıca 1.nin 1. Seçilmesinin sebebi özel okulda okuyor olması olabilir mi?

3 tane oyunla katıldık. 2si listede biri görünmüyordu aradık ulaşamadık meb bilgilendirme sayesine iletişime geçtik. ilk otuza girmeyi bırak ilk beş yüze bile giremedik :)))
NİYE ULAŞAMIYORSUNUZ TELEFONA çünkü satralleri bozukmuş inandınızmı diye sormayın.

çocuklara sadece elendiniz dedim :(
bu arada futbol maçı iki iki kişilik bir bakın güzel olmuş mu?

Ekli dosyalar

• FUTBOL MAÇI.rar
    3.8 MB · Görüntüleme: 116
  • Harf bulma.rar
    714.4 KB · Görüntüleme: 74
  • Penaltı Oyunu.rar
    3.1 MB · Görüntüleme: 73
kaznan okulları tebrik ediyorum. ancak yarışmayı düzenleyenlerin başarısız olduğunu bende düşünüyorum. neden elendik neyi eksik yanlış yaptık belli değil. Birde sistemde sıkıntılar var. kazanan bazı oyunları inceledim. o oyunları o yaşta çocuklar gerçekten yaptıysa tebrik etmek lazım. Birincisi iyi bir deneyim gerektiriyor. İkincisi bolca zaman gerektiriyor. 5. 6. sınıf öğrencileri diğer dersleride var gece gündüz çalışması lazım o oyunu bitirebilmesi için. Aslında kendilerinin yapıp yapmadıklarını bilemeyiz sistem baştan yanlış. Bir yarışma yapılacaksa çocuklar bir alana toplanıp belirli bir süre verip kriterlerde baştan belirlenerek şeffaf bir şekilde yapılmalı. Bunu bir eleştiri olarak sunuyorum. Belki bir şekilde görürler. Emeklerimize yazık oldu. Çocuklara neden elendiklerini açıklayamadık.

Arkadaşlar öğrencilerin sosyal etkinlik modülüne işleyen var mı? Onay ksımı için ilgili okula bir türlü ulaşamıyorum.

Arkadaşlar dereceye giren oyunları indirip oynayabileceğim yada videolarını izleyebileceğimiz yer var mı 1.nin küçücük bir videosunu görebildim o kadar

Aynı projelerle;

Antalya il genelinde düzenlenen oyun kodlama yarışmasında 2. olan okul Türkiye genelinde düzenlenen yarışmada da 2. oluyorken,

Antalya il genelinde 1. olan okul Türkiye genelinde ilk 30'a dahi sokulmamıştır.

Takdir sizin arkadaşlar..!

"Daha da Davos'a gelmem!"

Geri