Özel büroda çalışmak

Kodla Büyü

kemane

Site Gezgini
Milli eğitim özel büro bölümünde çalışanlar yaptıkları çalışmalardan bahsedebilirler mi fikir almaya ihtiyacım var

2016-2017 yılı istanbul çatalca MEM özel büroda çalışmış bir meslektaşın olarak özel büroyu tavsiye ederim. Ancak şu şekilde; eğer ders yükün yok ise yani norm fazlası isen çalışılabilir. MEM müdürü ile sürekli ikili işi içerisinde oluyorsun yapılacaklar basit. başka merak ettiğin var ise sorabilirsin.

Evet norm fazlası durumdayım.Tam olarak sorumluluklarım nelerdir merak ediyorum.cevabınız için teşekkürler.

Tam olarak bir sorumluluk yok. Görev tanımınız bellidir o da Müdür Bey in söylediği tüm konular. Mesai saati konusunda probleminiz yoksa ve koşuşturmayı seviyorsanız çok güzel yapılır, tüm okul idarecileri ile irtibatınız olur. Çocuk varsa hele ki ona da siz bakıyorsanız yarım gün veya mesai konusunda sorun teşkil edecekse sizin için eziyet olur.

Mesai uzun olduğ halde çalışırım diyorsanız sorun yok.Excel tablolar falan oluyor arada onları dolduruyorsunuz vs.çok da zor değil ama mesai 8-5 ,yaz tatili yok.

Böyle görevlendirmeleri hangi maddeye göre yapıyorlar arkadaşlar, özel büro tarzı görevlendirmeleri kaldırmışlardı sanki yanlış mı hatırladım acaba

En üstün makam Öğretmenlik, diğer tüm ünvanlar geçici olarak veriliyor zaten. Her durumda 6 ay sonunda geri dönme şansınız var.
Birde kişi bulunduğu ortamı kendi şekillendirir. Siz kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız aslında bunu farkına varmadan kendiniz oluşturursunuz. Öğretmen ağırlığınızı hissettirin, bulunduğunuz ortamın çalışma usülleri kendiniz şekillendirin. Kendinizi bu anlamda kabullendirip çok güzel işler çok güzel izler bırakabilirsiniz. Diye düşünüyorum. Öğretmen bulunduğu her yere değer katar her yeri eğitim ortamına çevirir, faydalı olur.

Böyle görevlendirmeleri hangi maddeye göre yapıyorlar arkadaşlar, özel büro tarzı görevlendirmeleri kaldırmışlardı sanki yanlış mı hatırladım acaba
Amacından sapınca kaldırdılar. Sonra angarya ya da anlamadıkları işleri yaptırmak için yeniden kurdular. Ben olması taraftarıyım, güzel işler yapılabiliyor ama liyakat gözetilmesi esas mesele. 10 kişi görevlendiriliyor ama iki üç kişi çalışıyorsa olmaması daha iyi.

Hocam bir dönem ihale biriminde çalışmıştım, gerçekten zordu. O arada özel bürodaki memur arkadaşlarla konuşurduk, Sürekli istatistik topla, düzenle. Zor bir iş zannımca.

Hocam bir dönem ihale biriminde çalışmıştım, gerçekten zordu. O arada özel bürodaki memur arkadaşlarla konuşurduk, Sürekli istatistik topla, düzenle. Zor bir iş zannımca.
Teşekkürler hocam. Görevlendirmediler iptal edildiği için nasıl yapılıyor görevlendirme merak ettim aslında

Bir aylık süreçteki deneyimlerimi paylaşayım hemen;
Sosyal medya hesapları açma ve yönetme,
brifing dosyası hazırlama,
öğretmen, öğrenci kurumlara yönelik istatistiksel verileri toplama ve sunma,
tören ve kutlama organizasyonu takip,
ulusal projeleri takip(aktif bir proje bulamadım henüz),
şu an bir dernek kurma prosedürlerini izliyorum bünyesinde spor kulüpleri açmayı planlıyoruz.

Geri