Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Özür diliyorum: Çalıştay, değerlendirme ve gelecek

Konu, 'CeBIT eurasia Bilişim 2010' kısmında Niyazi SARAL tarafından paylaşıldı.


 1. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  Ey rabbim sen bana akıl fikir ver.

  Sayın Niyazi SARAL Bey; öncelikle bu etkinlik için yaptıklarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Ancak sizden ricam lütfen Eğitek Genel Müdüründen randevu almayın. Bırakın zorda olsa bu randevu işini BT Öğretmenleri kendileri halletsinler yoksa hep bir Niyazi Ağabeye ihtiyaç duyacaklar. Sizin varlığınızı bilmek gerçekten çok hoş. Ama anlayamadığım şey şu neden devletimin öğretmeni kendi müessesinden bir idareciye, bir insana ulaşmak için sizin gibi melek kalplide olsa dışarıdan bir insandan medet umar.

  Geçen hafta(04-08 ekim 2010) Ankaradaydık
  Diyarbakır'dan Şirin ve Zerrin öğretmenlerimi,
  Bolu'dan Adem öğretmenimi,
  Van'dan Haşim öğretmenimi,
  Eskişehir'den Burcu öğretmenimi,
  Eğitek Genel Müdür Yardımcısı Turan ŞİŞMAN beyefendiye götürdüm ve kafamda hep şu soru vardı ya sadece bir il koordinatörü ile gidebileceklerini düşünürlerse oysa Turan Bey BÖTE bölümünü bitirmiş öğretmenlerle görüşmek istemişti ve bende bir öğretmen olarak o salondaydım.
  Neyseki toplantı sonunda 5 öğretmen ne konuşmuş olurlarsa olsunlar Eğitek Genel Müdürünün yada Genel Müdür yardımcısının konuşulabilir kişiler olduğunu biliyorlardı. Ben orada olmasamda bir gün Eğitek Genel Müdürünün kapısını çalıp randevu isteyebilirler.

  Niyazi SARAL Beyefendi sizden bir yetişkin eğitmeni olarak ricam arkadaşlarımı motive edin, yüreklendirin ancak onların yerine randevu almayın yoksa her adımda sizin elinizi arayacaklardır. Umarım niyetimin meslektaşlarımın rüştünü kendi kendine ispat edebileceklerine dair inancımdan geldiğini anlamışsınızdır.

  Değerli Öğretmenlerim CEBİT sizin için bir adım olsun aşın artık kalıplarınızı çıkın gidin randevu isteyin gördünüz TUNAY beyde bir insan gidin ve cesurca anlatın hocam bizim derdimiz var diye. Çekinmeyin, sivrilirmiyim diye korkmayın unutmayın bu dünyada korkulacak tek şey yaradandır ve onun dışındaki herkes kuldur. Hepiniz için bu başlangıç hayırlı olsun artık ellerinizi tutan anne-babalarınızın ellerini bırakıp adım atma zamanı düşsenizde kalkın adım atmaya devam edin.

  Saygılarımla CEBİT Te Microsoft danışmanına "bize neden teknoloji öğretiyorsunuz, biz kendimiz öğrenemezmiyizki" diye sorma cüretine sahip bir bilgisayar öğretmeni.
   
 2. BesSTy

  BesSTy Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2007
  Mesajlar:
  558
  Beğeni:
  2
  Bu çalıştay bir şeylerin başlangıcı olacak bunların devamında yeni şeyler düşünülebilir.. Çalıştayın her sene yapılması.. Sonra sesimizi daha fazla duyurmak adına daha uygun ve ses getirecek platformlar.. Daha fazlası için umudum var.. Bu arada çalıştay sırasında Niyazi Bey ile tanışma fırsatım olmadı bizzat gidip teşekkür edeceğim kendisine..
   
 3. skipper_forum

  skipper_forum Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.058
  Beğeni:
  0
  Niyazi Bey size çok çok teşekkürler ediyorum.
  Ufkumuzu açtınız. Bir şeyler yapabileceğimizi gösterdiniz.
  Sağolun varolun.
   
 4. akin79

  akin79 Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2010
  Mesajlar:
  112
  Beğeni:
  0
  Arkadaşım bırak artık bunları lütfen. Niyazi Beyin yazdıklarının tamamını okudunmu. Okumamışsındır diye yukarıda birlikte hareket etme, birliktelik, ortaklık, ortak sorunları olan grupların bireysel değilde birlikte hareket etmesi, kararları birlikte alması gibi kavramları temsil eden cümleleri ekledim. Üstadım sen kendine nasıl bir görev üstlendin bilmiyorum ama sürekli herkese akıl veriyorsun. Bırak dediğim buydu. Rahat ol lütfen. Kendinide birşeyleri birilerini savunmak zorundaymışsın gibi hissetme. Lütfen hiç kimsenin huzursuzluğunu ve sıkıntılarınıda hafife alma.
   
 5. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  sayın forum yazarı, kimleri savunduğumu düşündüğünüzü halen bilememekteyim. Önce şu kısmı bir düzeltelim alıntınız için sağolun ancak ben bir metni okumadan yazı yazmayacak edepteyim teşekkür ederim.

  gene başlıyoruz :)

  size sorum şu olur
  1- niyazi bey yaptığınız alıntıda ben sizin yerinize konuşurummu diyor yoksa sizin konuşamınız için randevu alabilirim orada üniversiteden bu işin akademisyenleri de bulunabilirmi diyor?
  2- Ben sadece; sizlerin ufkunu açan, konuşmanız için eğitekten randevu alabileceğini söyleyen beyefendiye sizleri yüreklendirmesini ve randevuyuda sizin almanızı sağlamasını rica ettim bunda ne gibi bir mahsur var?
  3- sizin yazınızdan bir alıntı "BBnet yöneticileri, siz ve üniversitedeki hocalarımızın durumu sıcağı sıcağına Eğitek Genel Müdürü ile görüşüp isteklerimizin sonucunun olumlu veya olumsuz bir netliğe kavuşması, bundan sonraki süreçte atacağımız adımları etkileyebilir. " bu sözler sizin, gene siz "grupların bireysel değilde birlikte hareketi" demişsiniz çok hoş.Bu birlitkelik içine neden kendinizi dahil etmediniz? Neden dediğim gibi melek kalpli bir insanda olsa kurumun dışından bir beyefendiyi ve kendi ifadesi ile "Özür diliyorum ve itiraf ediyorum; sizlerin sorunlarını çok iyi bilmiyordum." diyen bu muhterem insanı sizin sorunlarınızı anlatmakla mükellef tutuyorsunuzda o grubun içinde bende olurum, gerekirse başıma ne gelecek olursa olsun bayrağı ben taşırım demiyorsunuz?
  4-Ben diyorum başıma ne gelecek olursa olsun "BT öğretmenlerinin sorunları var diye geçen hafta Eğitek Genel Müdür Yardımcısına dert yanıyorduk", haftaya bu camianın içinden biri olarak alacağımız bir randevuda Eğitek Genel Müdürünün yada Talim Terbiye Kurulu Başkanının karşısına geçip (umarım sizinle beraber) " sayın başkanım BT öğretmenleri olarak mağduruz,... " derim.
  5-Niyazi bey bir büyüklük yaptı bizlerin ufkunu açtı sağolsun.Ancak hangi baba çocuğu ilk adımları attıktan sonra kendisi yürüsün diye ellerini bırakmaz. Bende Niyazi Beyden bunu rica ettim meslektaşlarım adına, arkamızda olduğunu tecrübelerinden yararlanmak istediğimizi söyledim, söylerim; fakat grupça zümrece kendi adımlarımızı atmanın vakti geldi. Bunda nasıl bir hafife alma var?
  6-Sayın forum yazarı " Üstadım sen kendine nasıl bir görev üstlendin bilmiyorum " demişsiniz ben bir eğitmenim bireylerin kendini ifade edebilmesini sağlamak benim için herşeyden önemli bir vazifedir bir eğitemen için bunda ne mahsur olabilirki?

  Not: umarım gene birilerini korumaya çalıştığım düşüncesi(önyargısı) ile okuyup cevap vermeziniz ve umarım metnin tamamını okuma lütfunda bulunursunuz.
   
 6. skipper_forum

  skipper_forum Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.058
  Beğeni:
  0
  Bağcıyla kavga etmeden üzüm yiyemeyecek miyiz :?: :!:
   
 7. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  :!: :?:
   
 8. kafkas

  kafkas Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.901
  Beğeni:
  9
  Hocam gerekeni söylemiş Niyazi Bey. Her işte bir eksik bir kusur olabilir. Nihayetinde çorbada az çok kimin tuzu varsa hep destek tam destek.

  Allah razı olsun bu çalıştaya her kim nasıl destek verdiyse. :alkis:

  Saygılar
   
 9. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  :alkis:
   
 10. guslu

  guslu Site Gezgini

  Kayıt:
  8 Nisan 2007
  Mesajlar:
  55
  Beğeni:
  2
  Sayın Niyazi Bey,

  Ben kendi adıma yapılan bu proje ile ilgili sizler teşekkürü borç bilirim. İllaki eksiklikler olacaktır. Bunlar içinde bence özür dilemenize gerek yok ,siz ön ayak olmasaydınız böyle bir etkinlik dahi olamazken bizim sizlere hesap sormamız söz konusu bile olamaz. Tespitiniz çok güzel eminim ki bunu yaşınız verdiği olgunluk ile bizlerden daha net gördüğünüzdendir. Çok genç bir topluluğuz ve verdiğimiz tepkiler gençliğimizdendir. Başka bir arkadaşında belirttiği gibi ben kendi bakanlığımdan bile sizden gördüğüm ilgi ve alakayı görmedim ki, sadece yukarıdaki mesajı bile bunca işinizin gücünüzün arasında yazıyor olmanız bile biz Bilişim Öğretmenlerini ne kadar önemsediğinizi gösteriyor. Niyetimiz sizi kırmak değildir ,yanlış anlamayın lütfen.

  Çalıştay konusu ise Microsoft ve İntel'in olması da böyle bir çalıştayın yapılması da baya bir ses duyurdu. Etraftan gelen tepkilerden bunları anlıyoruz. Bence güzel bir başlangıç oldu umarım devamını getirmeyi de becerebiliriz ve haklarımızı gerektiği gibi savunabiliriz.

  Çalıştayda emeği geçen geçmeyen tüm arkadaşlarada buradan teşekkür etmek isterim. Ellerinize sağlık.
   
 11. rezber

  rezber Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Eylül 2007
  Mesajlar:
  240
  Beğeni:
  0
  Bir forumda başlayan birliktelik uluslararası olarak kabul edilen bir fuarda ciddi ve katılımı bol bir çalıştay düzenliyor. Türkiye şartlarında olması imkansız gibi görünen bir durum ortaya çıkmış. Bunları göz ardı etmeyin değerli meslektaşlarım. Elbette hatalar eksiklikler olacaktır. Kaldı ki Niyazi beyin ne kadar ilgili ve fedakar olduğunu biliyoruz. Üstüne çalıştay sonunda eksikleri hatalarını dile getirmiş. Yine bize örnek olmuş . Kaçımız bu şekilde özeleştiri yapabiliyoruz.
  Bu çalıştay ciddi bir adım oldu devamı gelecektir.
  Teşekkürler BBnet ailesi.
  Teşekkürler Niyazi Saral.
   
 12. m17h41r

  m17h41r Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  482
  Beğeni:
  2
  Sayın Niyazi Bey ve Bbnet ailesi, diğer arkadaşlarımın da dediği gibi sesimizi duyurduğunuz için teşekkür ederiz... Sonuçta her büyük organizasyonda aksaklıklar olur. Analaığım kadarı ile kasti yapılan bir şey yok. Niyazi Bey ve bu forum bize çok şey kattı ve katmaya devam ediyor... Emeği geçen herkese teşekkürler tekrar...
   
 13. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  :alkis:
   
 14. akin79

  akin79 Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Ocak 2010
  Mesajlar:
  112
  Beğeni:
  0
  Sıkıntılarımızı daha geniş çevrelere anlatmak ve gidermek için bir organizasyon olacaksa ve benim bu organizasyona bir katkı vermem gerekiyorsa o katkıyı veririm kendi adıma bunumu soruyorsunuz. Cümleleri yazmışsınız ama neyi anlayamadığınızı anlayamadım her grubu temsil eden küçük bir ekip olur Niyazi Beyin bahsettiği böyle bir ekibin eğitekle görüşmesi. Ve bu ekipde akademisyenlerinde olabileceğinide belirtmiş. Ben kendimi lider olarak görmüyorum ama elimden ne gelirsede bu sıkıntıları aşmak içi yaparım. Peki siz yarın ankarada bir yürüyüş yapsak bakanlığa doğru bizimle beraber en önde yürürmüsünüz?

  Sürekli görüştüğünüz bakanlık yetkililerinden bahsediyorsunuzda ne görüştüğünüzü size ne söylediklerini sonucu söylemiyorsunuz. Neden bizlerle ne görüşüp konuştuğunuzu bildiklerinizi paylaşmıyorsunuz.
   
 15. ist_koord

  ist_koord Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2010
  Mesajlar:
  1.241
  Beğeni:
  1
  Sayın akin79 forum yazarı,Peki siz yarın ankarada bir yürüyüş yapsak bakanlığa doğru bizimle beraber en önde yürürmüsünüz? demişsiniz ben zaten 4. maddede bunu yapacağımı söyledim meydanda yürümeniz kimseye batmaz ben daha da öteye geçiyorum sorunumuzu çözebilek adına TTB yada Eğitek yada PGM ye gidecek bir ekibin içinde ön saflarda yer almaktan mutluluk duyacağımı yazıyorum.

  Bakanlık yetkililerinden bahsetmiyorum hocam isim vererek kimle görüştüğümü söylüyorum havada kalmasın diye. Ancak daha evvelde yazdım teknik konularla ilgili itirazım yok ancak resmi konuları burada paylaşmayı uygun görmüyorum eğer merakınız varsa The korsan beyefendide biliyor bana ulaşmak son derece kolay ulaşın ben sorularınızı yanıtlayayım sayın hocam bu tüm arkadaşlar içinde geçerli.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal