Özür Grubu Atamalarında İkamet

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar önceden eş durumu tayini eşinin çalıştığı yer veya ikametinin olduğu yere yapılıyordu birsüredir öyle olmadığı söylendi ve aratatildeki özür grubunda da sanırım ikamete bakılmamış (kılavuzda göremedim) artık kaldırıldı mı?
İkametim bir ilçede eşimin işi başka ilçede okulum başka ilçeden ikametimin olduğu ilçeye geçmek istiyorum.

Eşinizle aynı ilçede çalışmıyorsanız hem ikametinizin olduğu ilçeye hemde eşinizin çalıştığı ilçeye isteyebilirsiniz

Bende eşimde ikametde üçümüzde farklı ilçelerdeyiz Hocam teşekkürlerpeki ikamette süre var mı 3 aydır orda oturuyor olmalı vs gibi

İkamette süre yok hocam. Sistem otomatik görüyor ikameti o an nüfusta neredeyse orası hocam. İster 1 hafta olsun ister 1 yıl.

Ancak ikamette eşinizin ikametini olduğu yere isteyebilirsiniz diye biliyorum. Yanlışta yönlendirmeyim. Bizim hanımla ikametlerimiz hep aynı olduğu için bunu tam bilmiyorum.

Normalde şu şekilde, eş özrü atamalarında büyük şehir olan il ile olmayan il farklıdır hocam. İkamete eş durumu yapabilmek için o ilin büyük şehir olması gerekir. Büyükşehir değilse sadece çalıştığı yere isteyebilirsiniz. Son dönemde değişiklik mi yapılmış haberim yok yapıldıysada

Mayhem hocam Büyükşehirdeyim. Herdem Hocam eşimle ikametimiz aynı yerde de eşimin çalıştığı ilçe farklı bir ilçe ve orası tayin istemek istemediğim bir yer.

İkamet ile tayinin ne alakası var ilk defa duydum. Çalıştığın kurumun eşinle farklı ilçede olması yeterli

Hocam, eğer büyükşehirde iseniz, sistem size doğrudan hem eşinizin okulunun bulunduğu ilçedeki hem de ikametinizin bulunduğu ilçedeki okulları açar. Geçen dönemlerde de herhangi bir değişiklik olmadı. Ben de aynı durumdayım ve geçtiğimiz dönemlerde her iki ilçe de açıldı.
Nüfus müdürlüğünden ikametinizi aldırdığınız anda mebbis sistemine otomatik düşer. Süre sınırlaması yok. Sadece tekrar ikamet değişikliği için yanılmıyorsam 20 iş günü geçmesi gerekiyor.

Çok teşekkürler Hocam

QUOTE="ozgur_yzlm, post: 1863867, member: 161774"]Hocam, eğer büyükşehirde iseniz, sistem size doğrudan hem eşinizin okulunun bulunduğu ilçedeki hem de ikametinizin bulunduğu ilçedeki okulları açar. Geçen dönemlerde de herhangi bir değişiklik olmadı. Ben de aynı durumdayım ve geçtiğimiz dönemlerde her iki ilçe de açıldı.
Nüfus müdürlüğünden ikametinizi aldırdığınız anda mebbis sistemine otomatik düşer. Süre sınırlaması yok. Sadece tekrar ikamet değişikliği için yanılmıyorsam 20 iş günü geçmesi gerekiyor.[/QUOTE]

İkamet ile tayin istenilmiyor bildiğim kadarı ile. Eşinizin kurumu nerede ise o ilçeye isteyebilirsiniz. Zaten çalıştığınız kurumun bulunduğu ilçe den farklı bir ilçe de oturursanız, sanırım yolluk tahakkuk ettirilmiyor.

Hocam büyükşehirlerde zaten yolluk yok o yüzden değil de eşimin çalıştığı yer trafiğin en kötü olduğu bölge çoluk çocuk o trafiğe giremem o hakkımı bari ikametten yana kullanayım diye düşündüm şuan okulumun bulunduğu ilçe farklı ikamet ettiğim ilçe farklı eşimin işyeri farklı ilçede en azından ikametle okulum aynı ilçe olur

İkamet ile tayin istenilmiyor bildiğim kadarı ile. Eşinizin kurumu nerede ise o ilçeye isteyebilirsiniz. Zaten çalıştığınız kurumun bulunduğu ilçe den farklı bir ilçe de oturursanız, sanırım yolluk tahakkuk ettirilmiyor.

Arkadaşlar önceden eş durumu tayini eşinin çalıştığı yer veya ikametinin olduğu yere yapılıyordu birsüredir öyle olmadığı söylendi ve aratatildeki özür grubunda da sanırım ikamete bakılmamış (kılavuzda göremedim) artık kaldırıldı mı?
İkametim bir ilçede eşimin işi başka ilçede okulum başka ilçeden ikametimin olduğu ilçeye geçmek istiyorum.
Hocam ben geçen sene il dışı tayini istedim, geldiğim yer Büyükşehir, ben tayinimi eşimin çalıştığı ilçeye değil, ev aldığımız, ikamet ettiğimiz ilçeye istedim. İl içinde durum farklı olur mu bilmiyorum ‍

Büyükşehir olan illerde farklı ilçelerde görev yapmak kaydıyla eşler;
*eşinin çalıştığı ilçeye
*eşinin ikamet ettiği ilçeye

tayin isteyebiliyor.

Hocam eşinizin çalıştığı ilçeye tayin istersiniz, sistem ikameti görüp oradaki okulları da açar. Siz ikametteki okulları tercih edersiniz.
İş yerini atlayıp ben direk ikamete tayin istiyorum deniyor mu, ben hiç görmedim duymadım.

Çok teşekkürler arkadaşlar SYSOP hocam illa ilk tercihim eşimin çalıştığı ilçe olursa da ordan 1-2 popüler okul yazarım zaten bana gelmez devamına ikamettekileri yazarım

Geri