Özür grubu ataması 360 gün sorunu

Kodla Büyü

halibraham

Üye
Arkadaşlar aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmeler de kamu personeli olmayan eşlerden istenen son iki yıl içerisindeki 360 gün çalışma zorunluluğu aynı il için mi geçerli acaba. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Geçen sene yazın sigortayı 3 yıla çıkartmak istemelerinin yanında "kesintisiz aynı yerde" ifadesini de eklemek istediler hocam. Biraz durumun saçmalığı biraz da seçimin hatrına geri adım attılar ve hem 2015 Ağustos hem de 2016 Ocak'ta "son 2 yılda en az 360 gün sigortalı olmak" şartıyla atama yaptılar. Yani il yada işletme kısıtlaması yok eşiniz şu an nerede görevde/sigortalı ise oraya tayin istiyorsunuz.

Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için hocam ve Niyetimi açıkça dile getireyim . Ben şu an elazığ da görev yapıyorum eşim ise mersinde özel sektörde çalışıyor ve 360 gün sıkıntısı yok. Bu günlerde Kocaeli ilinden bir iş teklifi aldı ve geçmek istiyor. Orada çalışmaya başladığı takdirde ben ağustos ayında eş durumundan tayin isteyebilirim o halde.

halibraham' Alıntı:
Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için hocam ve Niyetimi açıkça dile getireyim . Ben şu an elazığ da görev yapıyorum eşim ise mersinde özel sektörde çalışıyor ve 360 gün sıkıntısı yok. Bu günlerde Kocaeli ilinden bir iş teklifi aldı ve geçmek istiyor. Orada çalışmaya başladığı takdirde ben ağustos ayında eş durumundan tayin isteyebilirim o halde.
Önemli olan sigortalı olunan gün sayısı, nerede olduğunun önemi yok.

halibraham' Alıntı:

Evet hocam Meb son dakika icat çıkarmazsa mevcut durumda sıkıntı olmaz hakkınızda hayırlısı olsun.

SYSOP' Alıntı:
halibraham' Alıntı:

Evet hocam Meb son dakika icat çıkarmazsa mevcut durumda sıkıntı olmaz hakkınızda hayırlısı olsun.

Teşekkür ederim hocam evet herşeyin hayırlısı

Geri