paint.net programi ile ilgili notlar ariyorum

Kodla Büyü

haticeBöte

Aktif Üye
Arkadaslar, paint.net programi hakkinda konu anlatimi seklinde notlari olan varmi kisa notlar da olsa paylasabilirmisiniz?

Hocam 5-6 hafta kadar 6. sınıflara bu programı anlattım birinci dönem. Derli toplu bir not bulabileceğinizi pek zannetmiyorum. Kendi sitelerinde pek çok anlatım var tutorial başlığı ile. Oralardan faydalanabilirsiniz, ama pek çoğu ilave bileşen kullanılarak yapılmış. Program salt haliyle pek işlevsel değil, eklentiler (bileşenler) ile oldukça zenginleşiyor. Bu eklenti işi beni zoladı, bilgisayarların güvenliklerini ipta etmek vs. uğraşısı nedeni ile. Sonuç olarak, youtube ve kendi sitelerinden bulduğum anlatımlardan faydalanarak dersleri işledim. Çocuklar genelde sevdi, oldukça güzel çalışmalar çıkaranlar da oldu. Seneye kullanır mıyım, bilmiyorum. Alternatiflerini değerlendireceğim.

programı kendim kullanıyorum hiç okulda anlatmadım ama, eklentisiz her türlü işimi halletmesi açısından acayip işlevli, temel resim işleme için photoshoptan hızlı. keşke zaman olsa da ders notu oluşturabilsem. :)

Geri