Pandemi de MTAL lerde Öğle Tatili Var mı ? YOK mu?

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
Selamlar; çalıştığım kurum da 1 saat öğle tatili uygulanıyor..yasal mı?
ayrıca çarşamba günü de okula gelen sınıflar-dersler var..bunun da olmaması gerekmiyor mu?
nöbetleri de 8:30 - 17:30 arası görevlendiriyorlar..bunlar normal uygulamalar mı? keyfi mi?

Hocam 12. Sınıflar için yayınlanan yazıda öğle tatili yok. Ancak 9-10 ve 11 ler için meslek derslerinin başlaması ile ilgili yazıda öğle arası 45 dk. Olacak diyor.
Çarşamba gelmeme olayı da 12 ler için. Diğer sınıf seviyeleri için öyle bir yazı yok.
12 ler için çıkan yazı ortaöğretim genel müdürlüğünün
9-10 ve 11 ler için önce çıkan yazı mesleki ve Teknik eğitim genel müdürlüğünün
Kısacası bizde de ögle tatili var ve 45 dk.
Çarşamba da ders var. Teneffüsler her ders arası 10 dk. Blok ders uygulanmıyor. Dersler ve nöbet 08.45 ile 16.45 arası oluyor

Son düzenleme:
her okul kendi kafasına göre işlem yapıyor demek ki denetleyen vs olmayınca. bizim okulda sadece cuma günü 50 dk öğle arası var diğer günler yok. dersler 09:00-15:30 arası cuma günü 09:00-16:10

ve ayrıca 12 ler için 8 saat sınırı olmasına rağmen bizim okul idaresi günde 10 saat ders yaptırıyor.

her okul kendi kafasına göre işlem yapıyor demek ki denetleyen vs olmayınca. bizim okulda sadece cuma günü 50 dk öğle arası var diğer günler yok. dersler 09:00-15:30 arası cuma günü 09:00-16:10

ve ayrıca 12 ler için 8 saat sınırı olmasına rağmen bizim okul idaresi günde 10 saat ders yaptırıyor.
Hocam zaten sorun yok bunda. Bakan bey bir röportajında izlemiştim. Her okula uygun şablon üretmek zor. Biz genel hatları veririz her okul şartlarına göre esnek davranabilir demişti. Doğal olan da bu. Her okulun fiziki şartları öğretmen sayıları atölye sayıları ve büyüklükleri farklı çünkü.
Normal şartlar olmadığı için Tek bir sistem belirleyip tüm okullara uygulamak çözümü zorlaştırır.

Her okul kendi durumuna göre kararlar alabiliyor. Biz tüm meslek dersleri yüz yüze başladık. Denetime geldiler. Çok kalabalık dediler. Şimdi tüm dersler için yüz yüze ve uzaktan şeklinde değişiklik yaptık. Önümüzdeki hafta buna göre devam edeceğiz.

Her okul kendi durumuna göre kararlar alabiliyor. Biz tüm meslek dersleri yüz yüze başladık. Denetime geldiler. Çok kalabalık dediler. Şimdi tüm dersler için yüz yüze ve uzaktan şeklinde değişiklik yaptık. Önümüzdeki hafta buna göre devam edeceğiz.
Hocam yüz yüze ve uzaktan diye ayırınca yüz yüzeye gelen öğrenci sayısını azaltmadıktan sonra kalabalık azalmaz ki. Ona nasıl çözüm buldunuz. Yani yüz yüze saat sayısı azalır ama kalabalık azalmaz diye düşündüm.
Bir de 1 grupta kaç öğrenciniz vardı kalabalık buldular

Bizde 4 bölüm, 6 tane lab var. Öğretmen sayısı da yeterli, bütün derslere iki öğretmen giriyor. Öğrencilerin çoğu gelmiyor zaten, kalabalık gelen sınıf olursa da bölüyoruz ikiye. Dersler 8:20 de başlıyor. Bir ders 30 dk, teneffüsler 10 dk, öğle arası da yok. 1-2 sınıf hariç hepsi 1 gün 9 saat geliyor, o da 14:10'da bitiyor. Nöbetçi öğretmenlerde 14:25'de gidiyor. Gelen öğrenciler sağda solda gezmesin, bir an önce bitsin, gitsinler diye yapılıyor ama öğrencilerin umurunda değil. Okula diye gelip kaçıyorlar, kafeye, parka. Devamsızlık alınmadığı için umursamıyorlar.

Bizde de öğle arası yok saat 14:00 te dersler bitiyor. 8 saat ders var toplamda. 30 dk ders 10 dk tenefüs.

normal eğitim öğretimden farkımız yok ,tüm dersler yüzyüze devam. sadece öğrenciler maskeli. Dezenfektanlarda bitmeye başladı, umarım yenisi gelir.

Geri