Pandemi dönemi Bilişim Sınavları Nasıl yapılacak.

Kodla Büyü

varyamez

Üye
Uzaktan eğitimde öğrencilerin hepsine ulaşamıyoruz. Öğrencilerin sınavları yüzyüze olacak diye bir ibare vardı . Uzaktan eğitime katılamayan öğrenci nasıl bir sınava girecek nasıl başarı sağlayacaklar. Sorularımızı neye göre hazırlayacağız . Öğrenciler müfredatın hepsinden sorumlu tutuluyor . Nasıl bir sınav yapmayı düşünüyorsunuz?

Anlattıklarımın (yani müfredatın hepsinden) sorumlular hocam. Katılmayan/katılamayan diye bir durum yok. Katılmayan kendi bilir,katılamayanları da Eba destek noktasına yönlendirdim bitti. Meb alsın şikayetleri beni ilgilendirmez. Anlat dedi anlattık, sınav yapacaksın diyor yapacağız.

Göstermelik yap bişey hocam. İş bizim derse kalana kadar daha ana dersler var.

seçmeli derslerden sınav olacak mı ?
farklı bir bakış açısı.. Acaba sadece yüz yüze eğitim verilen temel derslerden mi sınav yapılacak.. Benim fikrim öyle olması.. Çünkü uzaktan eğitimle yapılan sınav ne başarıyı tam manasıyla ölçer ne de eşitlik sunar.. Şu an canlı dersime girmeyen çocuklar var. Onlar için üzülüyorum..

Belki sadece eba tv'de yayınlanan derslerden sınav yapılır.

bizim okulda(mtal) whatsupptan sınavlar konusunda çalışmalar yapıldığı, sınavlar konusunda gelen yazılara göre hareket edilmesine yönelik bir uyarı yapıldı.

Ben hazırladım 1.donem 1.yazili için ilk 8 haftadan seçtim sorulari tek yazılı da yapsak iki yazilida yapsak ben ilk 8 üniteden soracağım ikinci yazılı olmayacak tek yazılı olacak denirse de diğer ünitelerden belki tek tük soru da eklerim

30 Kasım - 8 Ocak arasında sınavların okullarda yapılacağı, her ders için bir sınav ve/veya uygulama sınavı yapılacağına dair yazı gelmiş.

Meslek lisesindeyim. Öğrencilerin çoğu uzaktan eğitime gelmiyordu. Yüz yüze başlattılar yine gelmiyorlar. Devam zorunluluğu yok dersen niye gelsinler ki? Merak etmeyin sene sonunda herkesi affettik derler, olur biter. Bu sene böyle geçip gidecek gibi zaten.

Ben sorularımı normal müfredat a göre hazırladım ve o şekilde yapacağım tabi değişmezse

Haftaya bütün kademelerde açılıyor bizim okul.

Son düzenleme:
Sınavı normal yıllık plana göre işlendiği yere kadar hazırlanır ve sınav yapılır. Kalan kalır geçen geçer. Bu sene uygulandığı gibi yaparlar diye düşünüyorum. Yani sene sonunda ortalaması 50 ve üzeri olan, baraj dersleri geçen ve devamsızlık problemi olmayanlar direk bir üst sınıfa, baraj dersinden kalan ya da ortalaması 50 nin altında olan ve devamsızlık problemi olmayan tabii devam zorunluluğu olmadığı için herkes bir üst sınıfa kaldığı derslerden sorumlu olarak geçer. Sorumluluk döneminde dersini verir ve mezun olur. Bakalım zaman ne gösterecek. Ama yukarıdaki bir hocamınızın dediği gibi gelen gelseydi uzaktan eğitime katılan katılsaydı(Özel durumu olanlar hariç. onları da zaten (fahri) sınıf rehber öğretmenleri biliyordur.)

Geri