Pandemide ölçme ve değerlendirme

Kodla Büyü

ucamus

Süper Üye
Süper Üye
Bakanlık yazı yayınlamış sınav yok dersimizden

Ekli dosyalar

• Temel_Eitim_Covid-19_Salgn_Dyneminde_yolyme_ve_Deerlendirme_Uygulamalar_27.10.2020.pdf
    380 KB · Görüntüleme: 256
Daha önceden de demiştim. Şu anda okullarda yüz yüze verilen dersler haricindeki diğer dersler için yapılacak sınavlar için ölçme değerlendirme sağlıklı olmaz diye.. Tebrik ediyorum bu kararı alanları..

Orta öğretim için de bilgilendirme geldi. Adı bilgilendirme ama sadece. İki sayfa yazı var, olması gereken cevaplar yok...

Ekli dosyalar

• Ortaöğretim Kurumlarında Yüz Yüze Eğitim ve Sınavlar.pdf
    149.6 KB · Görüntüleme: 80
İdare telkinde bulunup yüksek not verin diyecek... Gene başa bela olacak bu notlar . Hem daha beter

Belliydi sınav olmayacağı; dersimizin EBA TV'de yayınlanmamasından belliydi.

Görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi ve oyun, beden eğitimi ve spor, trafik güvenliği, insan hakları, yurttaşlık ve demokrasi, teknoloji ve tasarım, bilişim teknolojileri ve yazılım, Peygamberimizin hayatı, temel dînî bilgiler ve seçmeli derslerde sınav yapılmayacaktır. Bu derslerin dönem puanı ders etkinliklerine katılım puanı ve varsa proje puanları ile oluşturulacaktır.

İdare telkinde bulunup yüksek not verin diyecek... Gene başa bela olacak bu notlar . Hem daha beter
Hocam asıl sorun şu, yüksek not vereyim eyvallah da canlı derslere katılan, kotasını bitiren, zaman ayıran ile katılmayan/katılamayan nasıl bir olur. Katılamayan öğrenciye bir tık düşük versek bir de biz cezalandırmış olmayacak mıyız?
Hepsini geçirin diyecekler hocam, ne kriteri Allah aşkına...
Hocam zaten kimseyi bırakmıyorum ancak mağdur olan çocukları düşünüyorum şöyle.

Canlı derslere katılan, kotasını bitirenler var, katılmayan/katılamayan nasıl olacak. Katılamayan öğrenciye bir tık düşük versek bir de biz cezalandırmış olmayacak mıyız? Katılmayan, sabah kalkamayan öğrenci de var.
Hepsine yüksek ve hatta aynı notu versem ben derse katıldım, haksızlık diye düşünmez mi? Ben bu kısmını düşünüyorum, yoksa hepsine 100 vereyim sorun da değil, soran da olmaz. Ben rahatsız oldum bu durumdan, bir sınav yapmalıydık. Sınav olsaydı herkese ders notlarını ulaştıracaktım. Neyse, bu iş vicdanımı çok gıdıklayacak.

Hocam asıl sorun şu, yüksek not vereyim eyvallah da canlı derslere katılan, kotasını bitiren, zaman ayıran ile katılmayan/katılamayan nasıl bir olur. Katılamayan öğrenciye bir tık düşük versek bir de biz cezalandırmış olmayacak mıyız?

Hocam zaten kimseyi bırakmıyorum ancak mağdur olan çocukları düşünüyorum şöyle.

Canlı derslere katılan, kotasını bitirenler var, katılmayan/katılamayan nasıl olacak. Katılamayan öğrenciye bir tık düşük versek bir de biz cezalandırmış olmayacak mıyız? Katılmayan, sabah kalkamayan öğrenci de var.
Hepsine yüksek ve hatta aynı notu versem ben derse katıldım, haksızlık diye düşünmez mi? Ben bu kısmını düşünüyorum, yoksa hepsine 100 vereyim sorun da değil, soran da olmaz. Ben rahatsız oldum bu durumdan, bir sınav yapmalıydık. Sınav olsaydı herkese ders notlarını ulaştıracaktım. Neyse, bu iş vicdanımı çok gıdıklayacak.

Sıkıntı burada zaten hocam. Bırakmalısınız. Bırakılmalı. Haketmeyen geçmemeli...

Kaybetme korkusu olmayan öğrenci profili oluşmamalı...

Sıkıntı burada zaten hocam. Bırakmalısınız. Bırakılmalı. Haketmeyen geçmemeli...

Kaybetme korkusu olmayan öğrenci profili oluşmamalı...

Hocam metinden bu kısma takılmanıza hem sevindim hem de üzüldüm, ben kendimi iyi anlatamadım. Ders katılımını verdiğim uygulamaya göre veriyorum, sınav yapıyorum, kalan belki 2 kişi oluyor. Çocuklar yetenekli imkanları olsa çok daha iyi olacaklar.

Hocam metinden bu kısma takılmanıza hem sevindim hem de üzüldüm, ben kendimi iyi anlatamadım. Ders katılımını verdiğim uygulamaya göre veriyorum, sınav yapıyorum, kalan belki 2 kişi oluyor. Çocuklar yetenekli imkanları olsa çok daha iyi olacaklar.

Sizi hedef göstermek için söylemedim hocam yanlış anlamayın lütfen. Genel olarak bu düşünceden vaz geçmeliyiz. Hak eden geçmeli, etmeyen kalmalı...

Sizi hedef göstermek için söylemedim hocam yanlış anlamayın lütfen. Genel olarak bu düşünceden vaz geçmeliyiz. Hak eden geçmeli, etmeyen kalmalı...

Haklısınız ve yanlış anlamadım, cevabınız için ayrıca teşekkür ederim.
Sevindiğim nokta da buydu zaten. Ben yukarıda yazdığım gibi, nasıl değerlendireceğim sancısı çekiyorum. Maalesef okul idarelerinin not konusunda yaklaşımı çok garip, 85 altında not vermeyin hocam yeteneği yoktur diyen idareci de gördüm, bir adım geri gidilmeyecek en önemli yer orasıydı.

Çocuk canlı derslere katılacak, ebadaki etkinlikleri yapacak, diğer çocuk canlı derse katılmayacak, eba destek noktasına gelmeyecek, ikisine de aynı notu veren öğretmen, öğretmen değildir. Gelmeyen öğrenciye ne yapılacağını bakanlık açıkça söylemelidir. Çünkü kimisi G yazacak, kimisi bana ne diyip herkese derse katılmış katılmamış göz önünde bulundurmadan aynı notu verecek, kimisi de benim yapmayı düşündüğüm gibi gelmeyen öğrenciye sadece geçer not, diğer öğrencilere de katılımına göre daha yüksek not verecek. Bakanlık bu tür yorumlara gerek kalmayan bir açıklama yayınlamalı, mevzuatı uygulayan öğretmeni sıkıntıda bırakmamalıdır.

Geri