Panel Afişim Nasıl Olmuş?

Kodla Büyü

evrim0626

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar BTR olarak görevlendirildiğim lisede bir panel düzenlenecek benden afiş yapmamı istediler bende a4 boyutunda bir çalışma yapmaya çalıştım. burda photoshop ta çok iyi olan arkadaşlarımdan fikir almak için yaptığım çalışmayı yorumlarınıza sunuyorum. şimdiden yorumlar için teşekkürler

Ekli dosyalar

• son2.rar
    3.3 MB · Görüntüleme: 42
  • panel.jpg
    panel.jpg
    102.5 KB · Görüntüleme: 1,079
Üstteki logolardan soldaki sağdakine göre biraz büyük görünüyor. Sağdakini biraz daha büyütüp, orantılı hale getirebilirsiniz.
Ortadaki resimlerin üst ve alt kısmına uyacak bir renkte bir bant çekerseniz iyi olur, böylece resimlerin sınırlarından dolayı ortaya çıkan keskin hatlar giderilmiş olur.
Alttaki resimlere de ya bir glow (ışıma) efekti uygulayarak zeminden ayırın ya da onlara da bir çerçeve uygulayın. Ayrıca o resimleri de aynı boyuta getirebilirseniz iyi olur. Bunu da kırparak yaparsanız (kenarlarından çekiştirerek değil) iyi olacaktır.
Katılımcıların isimlerinde kullandığınız font için Türkçe destekli bir font kullanın ya da İ yerine I yazıp, noktasını siz fırça ile ekleyin. İsmail beyin ismi sırıtıyor. Ayrıca isimlerle katılımcıların fotoğrafları birbirini ortalasın.
PANEL yazısını mavinin tatlı tonlarından biriyle yazarsanız; dünü, bugünü, geleceği yazılarının fontlarını aynı yapıp, renk ve kalınlıklarıyla oynarsanız daha da düzenli görünecektir.

dünü bügünü geleceği kelimelerini ayı tip yazıyla yazmalısınız. arka fon rengini değiştirmeniz, hatta oval bantlarla kesilmiş farklı bir arka fon kullanmanız daha güzel olur. (mesela katılımcılar kısmından itibaren arka fona ,oval başka bir bant kullanın bence). bütün arka fonun aynı renkte olması afişi boğmuş. alttaki resimler aynı boyutta olsun ve köşeleri bu kadar keskin olmasın.
kolay gelsin hoca. umarım faydalı olmuşuzdur.

buda son hali arkadaşlar dedikleriniz yapmaya çalıştım ama özellikle bu çerçeve işi pek uygulayamadım

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    120 KB · Görüntüleme: 940
Bence ilk afiş daha güzel. Ayrıca süpriz futbolcunun suratını buğulaştırısanız iyi olur.

zaten buğulaştırdım yaptım hocam. ikinci afişi istedi idare inegölspor falan olsun diye:)

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    117.2 KB · Görüntüleme: 792
Hocam fotoların altına beyaz dikdörtgen koyarak hoş bir çerçeve görüntüsü elde edebilirsiniz. Arka fon için hazır bir fon kullanabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum...Veya daha koyu fon.
Bu arada Gayseri'ye selam ....

ilki daha iyi olmuş git gide bozmuşsun. Resim boyutları aynı olması hariç.
ilkindeki futbolcu resimlerini güzel yerleştirmişsin. Altta ki resimlerde aynı boyutta olsun ve kenarlarını yumuşart. Hafif bir kenarlık ekleyebilirsin.
Katılımcıları ayırmak istiyorsan direk farklı bir renkle ayırma buraya bir katman koy ve görünürlüğünü %50 -60 civarına getir. Yazı sitillerini değiştir farklı fontlar deneyebilirsin.

hasari' Alıntı:
ilki daha iyi olmuş git gide bozmuşsun. Resim boyutları aynı olması hariç.
ilkindeki futbolcu resimlerini güzel yerleştirmişsin. Altta ki resimlerde aynı boyutta olsun ve kenarlarını yumuşart. Hafif bir kenarlık ekleyebilirsin.
Katılımcıları ayırmak istiyorsan direk farklı bir renkle ayırma buraya bir katman koy ve görünürlüğünü %50 -60 civarına getir. Yazı sitillerini değiştir farklı fontlar deneyebilirsin.

hocam bende ilkini kullanma tarafıyım ama idare 2.sini istiyor.konumuz sadece milli takım değil diyerek.ama renk olayında dediğinizi uygulayacam. font olarak tavsiye edeceğiniz bir font var mı? öneriler için teşekkür ederim bu arada.

Direk bir isim söyleyemem afiş üstünde denemek lazım yakışan fontu kendiniz seçin. :)
Yukarıdaki resimlere ek olarak dördüncüde hemen altına yerleştirilebilirdi ama idare nasıl istemişse öyle olsun.

Geri