Panel İçeriği- İçerik İlk Sayfaya Eklendi.

Kodla Büyü
Re: Panel : Ücretsiz Kayıtlar Başladı.

karinca_52' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
Medya okur yazarlığı dersi ile ilgili geçen ben Ankarada iken Başkent Öğretmenevinde RTÜK tarafından bir çalıştay yapıldı. RTÜK başkanı bu dersin zorunlu olması gerektiğini söyledi. Çozuklar Tv başında geöirdikleri zamanı doğru değerlendirmeliymiş. Ama birileri şunu anlatmalı çocuklar tv başında geçirdikleri zamandan daha fazlasını pc başında geçiriyor o zaman BT dersi zorunlu olmalı. Ama içeriği güncellenmiş....
:alkis:

:alkis: :alkis:

bence de internetin yanlış kullanımıyla doğan sorunlar ortada,bilgisayar derslerimizden ayrı yeni bir ders olarak bizde bilgisayar okur yazarlığı gibi bir ders istememiz,iki dersin içeriğinin farklı olması lazım.tv nin bile internetten takip edildiği bir çağdayız....

Bence eğer Medya okur yazarlığı dersi verilecekse bunu verecek tek ve sadece bir kişi Bilişim Teknolojileri Öğretmenidir.

Cemal TANER' Alıntı:
Medya okur yazarlığı dersi ile ilgili geçen ben Ankarada iken Başkent Öğretmenevinde RTÜK tarafından bir çalıştay yapıldı. RTÜK başkanı bu dersin zorunlu olması gerektiğini söyledi. Çozuklar Tv başında geöirdikleri zamanı doğru değerlendirmeliymiş. Ama birileri şunu anlatmalı çocuklar tv başında geçirdikleri zamandan daha fazlasını pc başında geçiriyor o zaman BT dersi zorunlu olmalı. Ama içeriği güncellenmiş....

hocam, hem de heyecanla ve denetimsiz bir şekilde....
bıraksanız saatlerce kalabilirler....

çok önemli bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum...
Allahın izniyle, panel sırasında, bir fırsatını bulup, bu anekdotu mutlaka ileteceğim Mahmut Bey'e...

Arkadaşlar ben panele katılamıyorum malesef çok uzaktayım adıyamandayım işin burası önemli değil aslında eşim ve bir bebeğim var ve gurbetteyim.Onları bırakıp gelmem çok zor.Ama istanbuıl izmit sakarya bursa yalova tekirdağ vs yakıın yerlerdeki arkadaşlar günübirlik gidebilir ve gitmelidir.Artık sıkıldık bu durumdan bu panelden birşey çıksın eğer bişeyler yapacaksan ne zaman yapılacak ne olacağını bilelim.Mersinliyim Orada kadroya geçme sansım varken doğu hizmeti için geldim buraya 5 yıldur buradayım gidemiyorum.Orada kalanlar afdan faydalandı il içinden benim puanum yarısı bile olmaya kişiler yer değiştriyor artık memleketime gitmek istiyorum uygun şartlarda çalışmak istiyorum.Bu nedir anlamadım kurumumuzda ne zaman ne olacağımız belli değil.Konuşmacı arkadaşımdan rica ediyorum lütfen etkili bir metin ile durumumuzu ifade etsin ve en azından sağlam bir cevap alınsın.

cefecan hocama katılıyorum gelemiyorum lütfen katılabilecek durumdaki arkadaşlar katılsın ve bize tekrar öğretmenliğimizi versinler.Soruyor okula gelen veli hocam branşınız ne diye Bilgisayar diyorum "İyi de o ders kalkmadımı bizim çocuk 8 e gidiyor hiç o dersi almadı "diyor buyur burdan yak yani ?Katılımcı arkadaşlarımı gönülden destekliyorum.Dertler sorunlar ortak.

Bu sene bir çok okul seçmemiş bile. Ders eksiğini tamamlamak için okul bulamadım. 4 ve 5 ler temelini alıyorken kaldırmaları çok saçma bir şey. Bilgisayar öğrenmenin en verimli çağındalar. Ne verirsen kapıyorlardı. İkinci kademeye geçince tek derste hem anlatım hem uygulamayla konuyu işlemek bil üstün performans istiyor. Hele de MEB hattı kadar yavaş internetle etkinlikleri tamamlayamadan zil çalıyor.
Ayrıca müfredat programında 7 ve 8. sınıflarda bazı konuları uygun bulmuyorum. Mesela algoritma mantığını hiç anlamıyorlar. Ve de program yapmak seviyelerine göre ağır geliyor bence. Onun yerine resim işleme programı daha uygun olabilirdi diye düşünüyorum.
Bende bölüm değiştirmeyi düşünenler arasındayım. Her sene nerede ders dolduracağım, hangi okullara gideceğim derdinden sıkıldım artık.

Re: Panel İçeriği

Ben yarın bu panele katılıyorum, yalnız anlayamadığım birşey var bu kadar önemli konuların görüşüleceği bir panelden sorduğum hiç bir bilişim öğretmenlerinin haberi yok. Yeteri kadar duyurulamadı mı yoksa yine aman ne çıkacak düşüncesi mi. Hafta içine gelmiş olabilir ama müdürünüzle bu konuyu konusup böyle bir panele katılmanız gerektiğini söylediğinizde izin vermeyecek müdür yoktur sanırım. Aslında böyle bir panele bütün bilişim öğretmenlerinin o gün izinli sayılıp zorunlu katılması gerekirdi. Ama imkanı kendiniz cok kolay yaratabilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmamalıyız.

Özgür hocam emeğine sağlık. Daha bugün şu yaşandı: Geçen yıl 5. sınıfta eğitim verdiğim öğrencimin kısa bir işi vardı. Yine geçe yıl malum medya okur yazarlık dersinden dolayı 6. sınıflara ders verememiştim. Doğal olarak daha önce de bilişim dersi görmemişler. 7. sınıf olmuşlar. Bu sırada basit word uygulaması dağıttım yapsınlar diye. Tabi hepsi daha sene başı olduğu için zorlanıyorlar. Kısa işi olan 6. sınıf öğrencim, "öğretmenim bunlar daha bişey bilmiyor" dedi gayri ihtiyari. Ne diyeceğimi bilemedim. Onlar daha önce bilişim dersi görmedi dedim sadece.

Yazık. Harcıyoruz çocukları.

Özgür hocam vurgulanması gerekenleri siz biliyorsunuz. Bilişim öğretmeni olmadan bu projenin işlemeyeceğini onlar da biliyor. Fakat köklü bir bilişim eğitimi olmazsa bizim teknik servisçilik oynamamızın da bir anlamı olmadığını benimsesinler.

Takdir bilen müdürler bilişimcileri bilir. İki dakika yerimizde oturduğumuzu görmezler. Ama bir de bilmeyenler, mesleğimizden soğutuyorlar resmen.

Derdimiz çok, derman bulmaya çalışanlara Allah razı olsun. Bir de Kaliteli eğitim fırsatını kaçırmamıza ramak kalmışken, hatadan dönsek ne kadar güzel olacak. Bekliyoruz kaderimizi :(

Öncelikle panelde konuşmacı olarak bizlerin sesi olacak özgür hocaya ve çabalarından dolayı Niyazi Bey'e teşekkür eder, başarılar dilerim. Bende yarın panelde olacağım. Umarım sorunlarımızı yetkililere doğru ve etkili bir şekilde aktarabiliriz. İşte sorularım;

1- Okulların tüm sınıflarında bulundurulması planlanan dizüstü bilgisayar, projeksiyon cihazı ve internet altyapısının bakım ve kontrolü ile ilgilenecek olan bir servis ağı kurulması planlanmış mıdır?
2- Eğer planlanmamışsa okullarda bu işin sorumluluğunu kimler üstlenecektir?
3- Bilişim Teknoloji öğretmenlerine bu projede biçilen rol tam olarak nedir? Projedeki cihazların ve teknolojilerin etkin kullanılmasını sağlamaya yönelik eğitimler vermesi midir yoksa bu cihazların ve teknolojilerinin bakım ve kontrolünü üstlenmesi midir?
4- Formatörlük görevlendirilmeleri adı altında Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin eğitim-öğretim ortamlarından uzaklaşmaları, verimlerinin azalması, moral ve motivasyonlarının düşmesiyle ilgili olarak bu durumu düzeltmeye yönelik ne gibi çalışmalarınız vardır?

ikm-kroki.jpg

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’11 3 – 5 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecektir.

İstanbul Kongre Merkezi

Tel: 0212 373 99 34

Fax: 0212 373 99 43

arkadaşlar tunay bey ile panel sonrasında bir kaç arkadaş detaylı görüşme fırsatı bulduk. Detayları toparlayıp yazarz yoldayz şu anda. Taslağı istanbul koord arkadaşlar okuyup içeriğini aktaracaklar buradan öyle konuşuldu bekliyoruz. Eğitim teknoloğu ifadesi net olarak geçti.

Norm sorunu çözülecek öyle ya da böyle. Diğer yok müdürüm şunu dedi bunu dedi bunlar zaten yönetmelikle olacak şeyler değil.

Cemal TANER' Alıntı:
Norm sorunu çözülecek öyle ya da böyle. Diğer yok müdürüm şunu dedi bunu dedi bunlar zaten yönetmelikle olacak şeyler değil.
Ne demek hocam çalışma esasları net biçimde belirlenemez mi? "Hocam kasanın içini aç üfle diyen müdür bunu söylemeye devam mı edecek?" Net biçimde bunlarında önüne geçilebilir... Kurumlara çok net bir yazı gönderilir. Bu adam budur ve bunları yapar diye...

Katılan arkadaşlarımın söylediğine göre:"Havanda su dövüyoruz."

Geri