Pardus en son sürümü hangisi

Kodla Büyü
Ben kurdum kullanıyorum. Çok güzel ve başarılı. İhtiyaç duyulabilecek her program var. Kurulu geliyor.

pqrst' Alıntı:
kurumsal sürümleri pc lerie kurabiliriz değil mi. Kurumsal deyinse şirket ve kamu kuruluşları akla geliyor.
kurabilirsiniz hocam kurumsaldan kasıt tübitak tarafından geliştirilen sürüm olduğunu belirtmek. bir de gönüllülerin geliştirdiği topluluk sürümü var onunla karışmasın diye böyle anılıyor

Biz de daha 2 gün önce ısınma sorunu olan Acer laptopumuza farklı bir OS yükleyelim dedik, hali hazırda asıl kullandığımız başka bir laptopumuz varken. Ve Pardus'un gönüllüler versiyonunu kurduk. Tanımadığı sürücü vs zaten yok ve işimizin düştüğü çoğu program sistemin içinde yüklü bu çok güzel.

Ayrıca indirdiğimiz Pardus 3.0 iso'sunu flash belleğe boot etmek için de yine parduscuların yaptığı unofficial usbye boot etme programını kullandık, usbye sorunsuz yazdı.

Son olarak hoşumuza giden diğer şey de, flashtan başlatınca pardus önce live sürüm olarak açılıyor. Orada masaüstünde "pardusu harddiske kur" adında( adı tam bu olmayabilir ama bu minvalde) bir ikon var, ona tıklayınca harddiske kurulumu başlattı.
Bu dediklerim Pardus Topluluk Sürümü 3.0 Kde için geçerli. Kurumsal sürüm öyle midir bilemiyorum hocam. Kolay gelsin :)

Geri