pardus imaj ile virüs ?

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar merhaba okulumda e.t. da win 7 ve win 10 imajları yüklü ama virüs bulaşmalarından illallah ettim ne yaparsam yapayım virüsler bulaşıyor özellikle dosyaları gizleyen virüslerle başım beladaki öğretmenler beni çok sıkıştırıyor bende pardus yüklemeye karar verdim size sorum pardus işletim sisteminde virüs bulaşıyormu bilindiği gibi virüsler windows tabanlı yazılıyor acaba bu tarz virüsler pardusda da başıma bela olur mu, kullanımı nasıl öğretmenler alışırmı yoksa dahada mı başım belaya girer kullananlardan bilgi alabilirmiyim ?

hocam linux kullanımı %2 dünyada özel bir amaç yoksa kimse tenezzül etmez yazmaya. bir de linux sistemlerde dosya bazında koruma olduğu için virüs bulaşma ihtimali daha az. + tubitak ın özel projesi sayesinde sisteme izinsiz erişim çok çok zor. Bende bütün tahtaları pardusa geçireceğim öğretmenlere sordum windowsta olupta pardusta olmayan bir program kullanmıyorlar.2007 den beri linux türevleri kullanıyorum çok yol aldılar o zamandan bu zamana. bence irademize çizilen sınırların dışına çıkmalıyız çevremizdekileri de çıkarmalıyız biraz.

dokmeefrail' Alıntı:
hocam linux kullanımı %2 dünyada özel bir amaç yoksa kimse tenezzül etmez yazmaya. bir de linux sistemlerde dosya bazında koruma olduğu için virüs bulaşma ihtimali daha az. + tubitak ın özel projesi sayesinde sisteme izinsiz erişim çok çok zor. Bende bütün tahtaları pardusa geçireceğim öğretmenlere sordum windowsta olupta pardusta olmayan bir program kullanmıyorlar.2007 den beri linux türevleri kullanıyorum çok yol aldılar o zamandan bu zamana. bence irademize çizilen sınırların dışına çıkmalıyız çevremizdekileri de çıkarmalıyız biraz.
aynen hocam katılıyorum önecelikle kendi tahtama kurup deneme yapacağım sonra öğretmenlere kısa bir seminer verip geçiş yapacam yeter bu windows illetinden bıktım virüslerle uğraşmaktan işimi yapamıyorum stresten dabaz olacam

Geri