Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Pardus kaldığı yerden devam, ¿

Konu, 'Pardus İşletim Sistemi' kısmında ercinc98 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ercinc98

ercinc98 Süper Üye Süper Üye

Dönemin başı iki PARdus Etap ET iptal.
    Pardus komedisi devam ediyor. o_O

Pardus'da öğrenciler video izlemek istemiş. dosyayı açınca (tüm videolarda böyle)
    Konsol benzeri bir ekran ve geçen dönem açılan masaüstündeki video açılmaz. Yeni video izleme programı yüklenemez, "Bir Hata Oluştu"

Eğlenceye gel.

20190204_123600.jpg
    20190204_123855.jpg
    20190204_124344.jpg

ikincisi ; çocuklar oyun açacağız derken,masaüstü değişir. ve bir türlü eski haline gelmez. internet arayışları ve vatsap grubu çözümleri işe yaramaz.

20190204_124737.jpg

000.jpg

2. alpaygunes

alpaygunes Süper Üye Süper Üye

Pardus çok kötü hocam. Siz mümkünse kullanmayın. Herkes kullanamıyor sanırım.

elrond, ernsg, paradiso ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. ernsg

ernsg Üye

Yeni geliştirilen bir işletim sistemine bir bilgisayar öğretmeninin yaklaşmaması gereken bir tarzda yaklaşıyorsanız alpay hocama katılıyorum siz kullanmayın !!

Ulubatlı_Hasan ve paradiso bunu beğendi.
  4. Yılmaz YALÇIN

Yılmaz YALÇIN Seçkin Üye Seçkin Üye

Erdinç hocam bir türlü Pardus ile barışamadı. Bu ilişki daha da kötüye gitmeden en iyisi pardusla vedalaşın hocam. :)

ercinc98 bunu beğendi.
  5. trueandfalse

trueandfalse Seçkin Üye Seçkin Üye

Sorun bunun zorunlu tutulması yoksa sorun yok.yani sen zorunlu yükle dersen olacağı budur.zorunlu olmasın isteyen kullabsin

ercinc98 bunu beğendi.
  6. ernsg

ernsg Üye

zorunlu tutmasan kaç kişi kullanacak, herkes microsoftun hegemonyasından şikayetçi, ne güzel tübitak geliştirmiş devlet kullan demiş vay efendim niye zorunlu.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Şubat 2019
    ofkar ve Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.
  7. trueandfalse

Nasıl yorum yapacağımı size soracak değilim *** Eba yı da görüyoruz zorunlu diye diye ne olduğunu.Okul sitelerinide görüyoruz.Her şey istatistlik olmuş.Zorunlu tutarsan o iş antipati olur.oluyor işte. Telefonunun markası ne mesela vestel mi git onu kullan ozaman. nasıl olsa yerli malı. git kullan.zorla sana vestel alacaksın dense ne yaparsın acaba merak ediyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 6 Şubat 2019
    yataylimit bunu beğendi.
  8. exelsior

exelsior Aktif Üye

@ercinc98 hocam sorun olduğunda sorun yok deyin, sorun kalmaz. Okuldaki herkes sorunsuzluğu hissetsin. İlk teklif onlardan gelsin. Bu işin böyle olmayacağını daha önceki bir başlığınızda ayrıntılı belirtmiştim.
    Su akar yolunu bulur.
    Ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış. Etapda da, mebde de, öğretmenlerde de, öğrencilerde de ekinler henüz baş vermemiş galiba.

ercinc98 bunu beğendi.
  9. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

alpay hocam hislerime tercüman olmuş...var ol

Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.
  10. ernsg

ernsg Üye

saçmalamışsın ama yazdıklarını birisi okur diye kısa bir cevap veriyorum. cebimde kullanacağım telefonu hiçkimse git şu markayı zorla al diye zorlamaz. bunu sende bildiğin halde alakasız bir benzetimde bulunmuşsun. ama devlet o tahtayı oraya koyuyorsa benimde amirimse ne dediyse yapmak zorundayım.sen yapmam dersen o zaman git özelde çalış. bu şartı kabul ederek memur oldun yok öyle yağma.

bu ülkenin en büyük problemi insanı. örnek verirken avrupadan ordan burdan örnek veririz ama iş yapmaya geldimi herkes bin dereden su getirir. sende avrupadaki gibi çalış sende beynini geliştir ülkenle beraber sende geliş.

Ulubatlı_Hasan bunu beğendi.
  11. trueandfalse

Saçmalayan sensin ,sen amir değilsin ki kedini amir yerine koyarak git özelde çalış diyorsun.Kraldan fazla kralcı buna deniyor saçmalık senin üslubunda.İnşallah idareci falan olmazsın Allah korusun kendini bir şey zannedersin.Amirin derse yapmak zorundasın diyorsun sen millete amirlik taslıyorsun ki saçmalık bu olsa gerek.Kendini amir yerine koymuşssun haberin yok yada amircilik oynıyorsun.Pardusu yüklediğimizde demekki Avrupai olacağız Bu kadar basitmiş demekki avrupai olmak.Senin beynin çok gelişmişki bilmiyorum okulun nerde çalışıyorsan müthiş bilimsel gelişmeler olmalı merak ediyorum ne yapmışsın.Amirlik mantığı budur başkalarını aşağılama gayesi.saçmalık bu bence.Maşallah amirliği geçtik özelde çalış devleti bırak diyerek devletin de sahibi de olmuşsun.Demekki sana amirin her şeyi yaptırabilir,kanunlar boşunaymış.Sen bence yazmayı da bırak amirin ne derse o.

12. Ulubatlı_Hasan

Ulubatlı_Hasan Site Gezgini

Ben vestel kullanıyorum hocam ne olmuş bir sorun mu var vestel de ? Yerliye alerjiniz var herhalde !

paradiso ve ernsg bunu beğendi.
  13. trueandfalse

Benim alerjim yok da sizin eleştirilere ve sizin gibi düşünmeyenlere alerjiniz olsa gerek.Arkadaşınızı korumak içgüdüsüyle yazmışsınız ancak ben zorunluluğu eleştiriyorum siz başka yerden bakıyorsunuz.Bakmaya devam edin.Neyi ne kullanacağınızı bilemem bunu ben karar vermiyorum ancak sizler başkalarının ne kullanacağına kadar karar vermişsiniz.

14. Ulubatlı_Hasan

Ulubatlı_Hasan Site Gezgini

Güzel niyet okuyorsunuz ama %100 hatalı ! :) ernsg hocamı tanımam arkadaşımda değil... Ama haklısınız evet bir içgüdü ile yazdım ama arkadaşımı ! koruma iç güdüsü ile değil yerli olanı bizden olanı bize katkısı olacak olanı korumak, geliştirmek iç güdüsü ile yazdım.

Ağzımızı açtık mı üretmiyoruz üretmeden tüketiyoruz her şeyi ithal ediyoruz..... .... ..... ........ .... ediyoruz diye konuşur mangalda kül bırakmayız. Bunlar kesinlikle doğrudur da gerçekten birçok alanda üretmeyip ithal ediyoruz ancak insanımızın eksiği ile fazlası ile doğrusu ile yanlışı ile alın teri ile çaba ile emek ile ürettiği yerli olana da sahip çıkmıyoruz ! nasıl olacak bu iş nasıl gelişecek yerli üretim ! yerli teknoloji ?

Sizin şahsınıza söylemiyorum üzerinize alınmayın Bakanlık olullara MAC bilgisayarlar dağıtsa, öğretmenlere İphone dağıtsa birçok kişi yere göğe sığdıramaz överde över ... İşte biz tam da burada kaybediyoruz...

ernsg bunu beğendi.
  15. manyakkedi

manyakkedi Seçkin Üye Seçkin Üye

ercinc98 hocamın Pardus konuları ve arkasından gelen atışmalı sataşmalı tartışmalar bir klasik olma yolunda ilerliyor :). Sayfayı açtığımda belli bir konuyu gizlemenin bir yolu var mı diye Greasemonkey scripti yazma denemesinde bile bulundum, o derece yani :D

sugibi bunu beğendi.
  16. ercinc98

ercinc98 Süper Üye Süper Üye

Pardus, garibana eziyet , kişilerce benlenmiş, gelişmemiş bir sistem.
    Yukarıda yazdığım problemlerin çözümü yok. İnternetten defalarca baktım ve denedim. İkinci belirttiğim problem durumu ise nasıl yapıldığı var ama geri nasıl iptal edilir yok. Veya her bilgisayarda yapılamıyor. Zira kullandığımız ET.

Veya Tübitak bu konularda fazlaca zahmete girmiyor. En azından sahadaki arkadaşları dikkate alsalar iyiydi. Ve inanır mısınız bilmem. Tübitak'a bu sorunlar hakkında bir şeyler iletmek işe yaramıyor. Galiba işleri başından aşkın.

Her seferinde formatta bir yere kadar. Amaç eğer sadece Win'e para yedirmemekse, o zaman Mint, ubuntu,... falan kullanalım. Onlarda beleş ve daha iyi.

Olmadı, öğrencilere öğreteceğim. Format atılması gerektiğinde benden klavye ve USB'yi alıp onlar atsın.

Pardus düzgün çalışıncaya kadar böyle. EZİYET: hayırlısı demekten başka bir durum yok.

Hâlâ aklım ermiyor. ZORLAMA İŞİne girmeden önce, 1 yıl boyunca bir lisede pardus denemişler.
    Hiç kimse tahtaya cep telefonu bağlamamış, yazıcı kullanmamış mı, kullanmışlar da sorun mu çıkmamış.

sugibi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal