PARDUS LiderAhenk Kullananlar Buraya...

Kodla Büyü

Ulubatlı_Hasan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar Okulumdaki Akıllı Tahtalarda dahil olmak üzere bütün bilgisayarları Pardus'e geçirmeyi düşünüyorum ancak LiderAhenk programını tam olarak kurmayı ve kullanmayı öğrenebilirsem. O yüzden kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum. ve bu başlık altında bilgi paylaşalım istiyorum.

*Lider nasıl kurulur ? Ahenk nasıl kurulur ? kurulum öncelik sırası nasıldır ?
* Lider Ahenk ile neler yapılabilir ? neler yapılamaz ?
*Lider Ahenk uygumasında hangi eklentileri kullanmalıyız?
.
.
.

Kısa süre sonra bir test yapacağım. Buradan paylaşırım okul zümre plan vb işlerden sonra

Pardus 17.3 XFCE (64-bit) sürümünü idari bilgisayar ve bt sınıfında, Pardus ETAP 0.2.0-S0-5 (64-bit) sürümünü de tahtalarda kurdum. Ama öncesinde sanal bilgisayar üzerinde gerekli yazılımların kurulumunu test ettim. Sonra bu işe giriştim. Ramazan Hocam dan yardım alabilirsiniz. https://www.bilgisayarbilisim.net/k...etap-v-3-2-yayinda.165046/page-3#post-1795756 gönderisini de inceleyebilirsiniz.
Hocam Pardus kurulumunda ve kullanımında problem yok. Benim merak ettiğim Lider Ahenk programı eğer bu program anlatıldığı gibi okulda çalışırsa işimiz çok kolaylaşır ve Windows kullanmanın gereği kalmaz ..

2007 den beri kişisel bilgisayarımda linux kullanıyorum pardusla başladım mint le devam ettim şimdi de pardus kurulu. Kodlama Vs sıkıntı olmuyor. Bilgisayara format at diyenlere lisanssız yazılım kurmam istiyorsanız linux kurayım diyorum. İşine gelen kabul ediyor

Geri