Pardus mağaza MEB hattında çalışmıyor mu ?

Kodla Büyü

haydarkozat

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar deneme amaçlı pardusun son sürümünü kurdum. Fakat pardus mağazaya bir türlü bağlanamadım. Sorun MEB hattından mı acaba

Evet hocam. Meb hattından dolayı açmıyor. Aynı bilgisayarı özel hatta bağlayınca mağaza açılıyor.

Dünden bu yana parduse ait hiçbir ortama webden girilmiyor MEB ile alakalı güvenlik duvarı engelliyor.. nereye bildirmeliyiz arkadaşlar

Merhaba arkadaşlar deneme amaçlı pardusun son sürümünü kurdum. Fakat pardus mağazaya bir türlü bağlanamadım. Sorun MEB hattından mı acaba
MEB hattında hiç bir linux distrosunun mağazasına bağlanamazsınız hocam. Ben cep internetinden hallediyorum güncellemeleri

MEB hattında hiç bir linux distrosunun mağazasına bağlanamazsınız hocam. Ben cep internetinden hallediyorum güncellemeleri

Hocam MEB hattından güncelleme işlemlerini Pardus'un kendi "Paket Güncelleyicisi" ile veya komut ile yapabiliyorsunuz. Ayrıca gerekli program kurulumlarını da Synaptic ile yapabiliyorsunuz. Şu anlık MEB hattı sadece Pardus Mağaza Uygulamasını çalıştırmıyor.

Ayrıca pardus.org.tr ye ulaşmakta sorun yaşayan arkadaşlar muhtemelen anlık bir sorun yaşamıştır. Şu anda herhangi bir sorun mevcut değil. Web sitesi, Depo adresleri ve forum adresine ulaşılabiliyor.

Geçici mi değil mi bilmem şimdi Fatih fiber ağdan denedim, dns hatası veriyor. Pardus Mağaza'nın açılmaması da ciddi sıkıntı bence.

B
Hocam MEB hattından güncelleme işlemlerini Pardus'un kendi "Paket Güncelleyicisi" ile veya komut ile yapabiliyorsunuz. Ayrıca gerekli program kurulumlarını da Synaptic ile yapabiliyorsunuz. Şu anlık MEB hattı sadece Pardus Mağaza Uygulamasını çalıştırmıyor.

Ayrıca pardus.org.tr ye ulaşmakta sorun yaşayan arkadaşlar muhtemelen anlık bir sorun yaşamıştır. Şu anda herhangi bir sorun mevcut değil. Web sitesi, Depo adresleri ve forum adresine ulaşılabiliyor.
Bizim okulda hiç bir bilgisayardan ne Pardusun depolarına ne de web sayfasına erişim sağlayamıyoruz şu anda

Belki ilave engellemeler olmuş olabilir. ETAP versiyonunuz söylendiği gibi ayrı bir paketleme mi yoksa orjinal ETAP versiyonu mu?

Pardusa geçin diye bas bas bağırıyorlar. Geçelim geçelim de izin verin yahu :D

Sanırım orjinal tahtaların üzerinde gelen Parduslar

Belki 1-2 tanesinde orjinal olmayan versiyonlar olduğu için sizin IP de engellenmiş olabilir.

Çözüme ulaşmak için bence önce pardus@pardus.org.tr adresine bir e-posta atın. Çünkü ip adresleri dün engellenmiş ve çoğu arkadaşın erişim sıkıntısı dün başlamış. Muhtemel sıkıntı IP Ban gibi duruyor. En azından ben öyle düşünüyorum.

O kanaldan çözüme ulaşamazsanız MEB Yardım Masası ile çözüm oluşur diye düşünüyorum.

Tamda öğretmenler odasına Pardus yükleyeyim diyordum. :(

Tüh çift mesaj oldu kusura bakmayın.

Ben öğretmenler odasına kurdum hocam, yazıcıyı kurarken biraz zorlandım. Şimdi sıkıntım Hotmail ve Gmail e girmek. Thunderbird ayarında bir sıkıntı var sanırım, onu beceremedim. Fatih vpn var okulda. Ben de buradan bir şeyler öğrenmek istiyorum.

Ben öğretmenler odasına kurdum hocam, yazıcıyı kurarken biraz zorlandım. Şimdi sıkıntım Hotmail ve Gmail e girmek. Thunderbird ayarında bir sıkıntı var sanırım, onu beceremedim. Fatih vpn var okulda. Ben de buradan bir şeyler öğrenmek istiyorum.
Pardusta Thunderbird için resimdeki ayarları deneyin hocam.
pardus thunderbird.jpg

Geri