Pardus projesi bitiyor mu?

Kodla Büyü
hocam bende araştırdım maalesef doğruymuş başkanı hayvanat bahçesi müdürü olunca daha neler olur neler

İşletim sistemini yazan ve geliştiren adamları zamanında cemaatçi ve akp li değil diye kovarlar ise sonuç olarak elinde hiçbirşey kalmaz. sonra aldıkları adamlar da herhalde cemaatçi çıkınca onları da kapı önüne koymaları gerekti. şimdi ne geliştirici var ne de yazılımcı... anca trol toplasınlar...

nosTRa' Alıntı:
İşletim sistemini yazan ve geliştiren adamları zamanında cemaatçi ve akp li değil diye kovarlar ise sonuç olarak elinde hiçbirşey kalmaz. sonra aldıkları adamlar da herhalde cemaatçi çıkınca onları da kapı önüne koymaları gerekti. şimdi ne geliştirici var ne de yazılımcı... anca trol toplasınlar...

Yok hocam sonrakileri uzun sacli kulaginda kupe var diye kovmuslar akp vesayetine aykiri icinin zibidi disinin beyefendi olmasi gerekirdi

Böyle salakça zihniyetle ileri gitmesi mümkün mü?

pardus-allah-yaz%C4%B1l%C4%B1m2.png

Re: Ynt: Pardus projesi bitiyor mu?

Bir yıldan fazla oldu.
Tv dan izledim mecliste bütçeleri tahsis edilmedi ve proje kapatıldı.Sanırım en fazla 7-8 çalışanı vardı.
Şimdilik hatta sanırım uzunca bir zaman milli işletim sistemi geliştirmesi yok.

Asil gelistiricileri coktan ekipten uzaklastirmislardi. Simdi rutuslari yaptilar. Gorev basariyla tamamlandi. Yasasin windows. İsletim sistemi kuramayacak adami yazilim ekibinin basina gecirirsen ne olacak sanki

2011 de ekip dagitilmisti..
simdi de kalanlar TEMIZLENDI..
zaten pardus o eski pardus gibi stabil degildi simdi o da kalmadi..
Ee microsoft windows lisanlarini boz yere 3-5 lirayada satmadi turkiyeye..
Hem kodlama dersi 2. Sinifa dusecek hemde proje iptal edilecek..

sitede dolaşan bir tane aktrol vardı nerde acaba niye konuşamıyor atandım 2014 mu neydi

windows size işletim sistemi yazdırırmı yazdırsa bile kullandırır mı? bizimkilerin cebine 3-5 kuruş koydular mı o iş tamam. bu ara kılıfta hazır zaten.adı FATİH olan milli projenin işletim sistemi WİNDOWS. işin özeti bu aslında. şimdi düşünün etkileşimli tahtalarda windows kullanmayı gerektiricek ne var allah aşkına. bi iki slayt ve video izletiyoruz hepsi bu.pardus bunları desteklemiyormuydu da windows kullanıldı? yoksa cep harçlığımızı microsoft koyduğu için mi windows kullandık?

şimdi, bizim derneğin en az 10.000 tane üyesi olsaydı, buna esaslı bir tepki verip (sokaklarda eylem değil - suç duyurusu, kamuoyu aydınlatma, hükümet nezdinde girişim, muhalefetin gündemine getirme vs.), geri adım attırsaydık,

projenin küllerinden yeniden doğmasını sağlasaydık (pisi linux te olduğu gibi),

Toplumda itibarımız da, bilinirliliğimiz de artsaydı

Neyse hayal etmekte parayla değilya:(

Gerçi bize en iyi cevabı Peygamber (s.a.v) vermiş: "Siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz"

Onlara da en iyi cevabı yine Peygamber (s.a.v) vermiş: "Bizi aldatan bizden değildir"

Geri