Parklarda içki içmek ?

Kodla Büyü
Suicide' Alıntı:
abuk subuk jurnalcilige gerek yok bence, o insanlar yillardir oradalar ise demek ki kimseye bir zararlari yok. kaldi ki piknik yeri diyorsunuz, sadece park degil anladigim kadari ile? yani cocuklarin hakki varsa o adamlarinda hakki var. ayrica her toplum sizin kafaniza uyacak diye birsey de yok, zibidi olsa neyse kendiniz diyorsunuz kelli felli adamlar diye. boyle olunca adabiyla iciliyordur diye tahmin ediyorum, belki kufur konusunda haklisiniz ama zaten cocuklar her halti biliyorlar artik, ordaki adamlara gelene kadar cok sey var etrafta.
Tam yerinde bir cevap

loading' Alıntı:
antiak' Alıntı:
Yılda içtiğim 5 6 kadeh rakıyı geçmez, 8 10 da bira içerim. Bunun dışında birçok içki masasına oturmuşmuşluğum vardır. Bu içki içenlere düşman olmak bence sadece cahillikten ve o ortamlara kafa olarak uzak olmaktan geliyor. Savunma eğer içki içenler ağzını bozuyor şeklinde ise bir zahmet hiç macada gitmeyin!

Zıkkımlanacak yer var, zıkkımlanmayacak yer var nasıl bir kafa bu arkadaş. O zaman parkta her şey serbest olsun.
Sen her yerde kemiğini yiyorsunda adamın içtiğine niye karışıyorsun. Zıkkımlanmak senin gibilerin işi.

İÇKİ HİÇBİR ZAMAN MASADAKİ GİBİ DURMAZ.SONU PİŞMANLIKTIR.
TAMAM
SEN ADAM GİBİ İÇERSİN.ÖBÜRÜ ADAM OLANA KADAR.................;
BÖYLE OLUR.
headline.jpg

http://www.memurlar.net/haber/624755/
Ne içki içenlerin, içmeyenleri,
Nede toplumun, İçki içenleri,
Eğitmek gibi bir görevi yok.

YOKSA BÖYLE ÇOK OCAKLAR SÖNER.
ALINTIDIR...MEMURLAR.NET KANALI İLE ANADOLU AJANSI HABERİ
http://aa.com.tr/tr/turkiye/alkol-alan-gencleri-uyaran-is-yeri-sahibi-olduruldu/684453
Alınan bilgiye göre, Mustafa Turan (32), merkez Karatay ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Hurdalık Sanayi Sitesi'ndeki iş yerinin önünde arkadaşlarıyla alkol alan Ufuk K'yi (19), uyardı. Çıkan tartışma sonrası Ufuk K, "Beni burada bekle, seni öldüreceğim" diyerek iş yerinin önünden ayrıldı.

Bir süre sonra babası ve 3 akrabasını da alarak olay yerine gelen Ufuk K, iş yeri sahibi Turan'ı pompalı tüfekle vurdu. Ağır yaralanan Turan, kaldırıldığı Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatan polis ekipleri, sanayi sitesi içinde kaçan Ufuk K'nin babası ile 3 akrabasını yakaladı. Ufuk K. ise merkez Selçuklu ilçesi Hacıkaymak Mahallesi'ndeki evinin önünde kendisini bekleyen polislere, Turan'ı kendisinin vurduğunu itiraf ederek teslim oldu. Ekipler, yaptıkları incelemede, olayda kullanılan tüfeği, şüphelinin evinin yakınlarındaki boş arazide otların arasında buldu.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere Cinayet Büro Amirliğine götürüldü.

Öte yandan kavga anı, bir iş yerinin güvenlik kamerasınca görüntülendi.
Bu görüntüde ANADOLU AJANSINDAN ALINTI
thumbs_b_c_44d6404d3a5656068d3d4bec717fbda6.jpg

ALKOLÜN ZARARLARI

Savunan akla bak.
İçki beyni uyuşturmuyor mu? Yoksa bilim farklı mı söylüyor
Uyuşuk beyinli adamın lafını ne kadar dinlenir ki. Herhalde forumdakiler sarhoş olmak(düşünememek, boş boş bakmak) hoşlarına gidiyor ondan savunuyorlar.

Zaten savunan dinsiz olur ya. Hepten gitmiş bunlar...
Adam içkiyi savunuyor ya..
Bari burada konuşmayın ağzınızın kokusunu buradan almayalım..

Bu konuya yazılanları görünce gerçekten hayretler içinde kalıyorum.
İçen günahkarlardan geçtim. Bu günahı savunanlar iman konusunda sıkıntıya düştüklerinin farkındalar mı acaba.

Tabi farkındalarsa söyleyecek söz yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Boş konuşmayin size ne milletin imanindan, inancindan? herkes sizin inandiginiz seye inanmak zorunda mi? kimin neye inanip nerde konusacagini belirlemek haddiniz degil, haddinizi bilin akilli olun.

İçki içmede mahsur yok ancak yüksek sesle konuşma, küfürlü konuşmalar malesef rahatsız eder insanı. Ne yapılabilirki bu durumda. Polis gelse şikayet var yüksek sesle konuşup insanları rahatsız ediyomuşsunuz der, uyarıp gider. Adamları alıp götürecek bi durumları yok. Kalkıp kimseyi darp etmemiş. İçki içmek de suç değil. Kimseye sözlü hakareti de söz konusu değil. Fakat belediye bu alanda içki içilmez yazabilir. Ya da içilen yerleri ayırabilir.

yaw adam çay bardağında whisky içse ne anlayacaksın ? Parkta oturan herkesi tek tek ne yiyor ne içiyor kontrol mu edeceksin. Sigarasına esrar katmışsa hap içmişse ne bileyim bin türlü şey var kullanıp kullanmadığını nasıl anlayacaksın ??? Seni rahatsız edip etmemesine bağlıdır olay. taciz hakaret varsa şikayet edersin yoksa ben senin yan masanda çay niyetine termosta getirip istediğimi de içerim anlamazsın. sadece takiyye yapmış olurum.

Ülkemde haçın gölgesi her köşede türlü çaşıdı türlü hilesi ah şehitlerimin inlemesi kabrinde yuhlar olsun Bu cennet ülkeyi conilerin hansların yurduna çevirenlere.bu ülke Fatihlerin Yavuzların Çanakklede destan yazanların ülkesi

Bu iş inanç meselesi ne taraftan bakarsak bakalım, diğer insanların rahatsız olmadığını düşündüğü zaman istediğini yapabileceğine inanan insanlarla, alenen günah işlenen toplumda rahatsızlık çekenlerin inanç mücadelesi.

Birisi canı istediği yerde alkol almayı özgürlük sayar, diğeri bulduğu çimde çiftleşmeyi. Diğer cins iki erkek el ele tutuşup yürümemizin insanlara ne zararı var der, adabıyla yürüdükten sonra öbürü esrar kafasını savunur.

Günahın âdâbı olduğunu savunanlarla İslami yaşam tarzının hasretini çekenler. Bir de ikisi de olmadan da olur, kimse kimseye karışmasın, müdahale etmesinciler. Ama öyle olmuyor ayyaşı da adab uyduruyor, eşcinseli de, bölücüsü de. Durduğu gibi durmuyor bunlar.

Bu tarz insanlara nefretle değil, merhamet duygusuyla bir din kardeşinin günahına mani olmak, onu yanlışından vazgeçirmek amacıyla yaklaşmak lazım. Nazikçe, rencide etmeden.

hem inanç diyorsunuz hem yanlıştan dondurmekten bahsediyorsunuz. aslinda size tesekkur etmek lazim en azindan digerleri gibi rahatsizlik kilifi uydurmayip direk kendi inancinizi empoze etmek icin boyle yaptiginizi itiraf ediyorsunuz. lakin basta da dedigim gibi inancin dogrusu ya da yanlisi olmaz, size gore dogru baskasina gore yanlistir, ona dogru olanda size yanlis...

bu kadar kendinize dert etmeyin, kazara x ulkesinde dogsaniz simdi deli gibi y dinini savunuyor olacaktiniz olay bu kadar basit.

İnsanlara haddini bildirmeye çalışarak siz de kendinizce bir yanlışı düzeltmeye çalışıyordunuz, sizinki de özgürlük anlayışınızı empoze etme çabası yoksa toplum aynı kafa yapısına gelmeden benzer düşüncenin rahat etmesi mümkün değil. Birisine göre parkta içeni uyarmak yanlış, diğerine göre parkta cinsel ilişkiye gireni uyarmak yanlış, bana göre de bu işler yanlış.

Öyle ya da böyle kişiden kişiye değişen inançlar birbirlerine galip gelecek. Herkes kafasına göre takılsın mantığı, kaçınılmaz sona doğru giderken diğer inançların temsilcilerini tembelliğe iten bir araç sadece. Bu aracı kullananlar bazen bilinçli tembellik oluşturmaya çalışıyor, bazen de sırf üç kuruşluk keyfim bozulmasın da az ilerde tartışın diyenler gibi hormonlarının sevdasına çalışıyor.

siz de kendinize dert etmeyin, başka bir ülkede olsanız şimdi çok indirgenmiş ya da doruğa ulaşmış bir sözde özgürlük anlayışını savunuyor olacaktınız.

ozgurluk bir inanc degil ki, ben size hristiyanligi yahudiligi ya da ateistligi vs. dikte etmeye kalksam haklisiniz sizin gibi sacmaliyor olurdum.
doger yandan sacma sapan uc ornekler vererek demogoji yapiyorsunuz, yok parkta sevisirmiste bilmem ne, o ne alaka yeme icme ne alaka, genel ahlak kurallari ulkeden ulkeye degisse de cogu noktasi ortak zaten.

artik sunu kafaniza sokun kim ne yaparsa yapsin ister assin ister kessin insanin dinine karisamiyorsunuz iste, bunu seriat bile yapamaz, uyduruk 5. dunya ulkelerinde yapamiyorda zaten bosuna umitlenmeyin yani. piknik alaninda vs. hatta ankarada metronun orta yerinde namaz kilan adama nasil ki bir sey denmiyorsa sizde sirf yiyip ictigi hosunuza gitmiyor diye kimseye bir sey diyemeyeceksiniz.
kendi dininizin kurallarini baskasina dayatan sizlerle beni bir tutamazsiniz kisacasi, selametle.

İçki bütün kötülüklerin anasıdır. İçki içilen yerde her türlü pislik(adam öldürme, tecavüz) meydana gelebilir. Çünkü aklı başından alıyor. O yüzden içki içenlere karışmazsın diyemezsin.

o sizin gorusunuz, dunyanin pek cok ulkesinde ve hatta ulkemizde icki icilen yerlerde de icilmeyenlerde de her turlu kotu olay oluyor. kilif uydurmayalim, herkesi ayni kefeye koymayalim.

Adıyaman Gerger İHL de 76 erkek çocuğa tecavüz edidi.
Haberi yapan site erişime kapatıldı.
Ramazanda dışarda yemek yese,biraz açık giyinse linç edilecek ilçede rezalet olmuş, çıt yok.
Bunu gibi hergün yüzlerce iğrenç olay oluyor.
Kaçınız duydu?
Bunları yapanların çoğu da sakallı,5 vakit namazında insanlar.
Kaçınızda içinde bulunduğumuz sisteme düzene eleştiri getirebilecek cesaret var?

İçen nerde içerse içsin,sevişen nerde sevişirse sevişsin size ne?
Size zararı olduğunda gidin gerekli yerlere şikayet edin.
Bırakın bu ahmakça birbirinizi gaza verme ve tatmin etme yazılarını başlıklarını.

Vay arkadaş...İstatistiklerde çocuk tacizi, tecavüz, cinayet sıralamalarında üst seviyelerdeyiz...Eğitim de dibe vurmak üzereyiz...Ekonomi pamuk ipliğine bağlı; dış yatırımcı için her türlü tavizi veriyoruz diyor ekonomi bakanı...Terör desen başka bir dert...Adamlar kalkmış içkiden rahatsız olduğunu söylüyorlar? Hocam acaba 46 çocuğa tecavüz edilerken; gencecik bir kız tecavüze uğrayıp canlı canlı elleri kesilip yakılırken, ülkemin göbeğinde bombalar patlatılıp nice vatandaşımız katledilirken, doğuda bir kaymakamın taa masasının altına bomba yerleştirilip şehid edilirken, derslerimiz elimizden alınırken, müfredat ve eğitim sistemi yamalı bohçaya dönmüşken, neden böyle sessli konuşamadık? Bırakın Allah aşkına bu göstermelik içkidir, sigaradır olaylarını...Bunlara kafa yoracağınıza öncelikli elzem meselelere kafa yormak lazım.Gereksiz bir tartışmadır şu an için..

QML' Alıntı:
İçen nerde içerse içsin,sevişen nerde sevişirse sevişsin size ne?
Size zararı olduğunda gidin gerekli yerlere şikayet edin.
Bırakın bu ahmakça birbirinizi gaza verme ve tatmin etme yazılarını başlıklarını.

bu nasıl bir cümledir. bize zararı tecavüz, ölümle sonuçlanınca mı gerekli yerlere gideceğiz

halka açık alanda namaz kılma ile içki içmeyi bir tutan zihin ahlaken çökmüştür.

diğer dinleri bilmem ama zerre kadar islama saygısı olmayan sadece kendini düşünen bencil bir yaratıktan başka bir şey değildir

Geçen gün tv de bir söz duydum ne kadarda doğru söylemişler.

"Ortalıkta o kadar çok münafık var ki Kafire hasret kaldık. "
şimdi bu İslam dininin kurallarını eleştirenlere sorsan Elhamdülillah Müslümanım der bir çoğu.

Harbi olun inanmıyorsanız iki yüzlülük yapmayın.

Hem müslümanım deyip hemde islamın şu kuralı bana ters, Ben böyle düşünmüyorum diyemez bir müslüman. Eğer Öyleyse Küfre girmiş dinden çıkmıştır.

Re: Ynt: Parklarda içki içmek ?

ayze' Alıntı:
Geçen gün tv de bir söz duydum ne kadarda doğru söylemişler.

"Ortalıkta o kadar çok münafık var ki Kafire hasret kaldık. "
şimdi bu İslam dininin kurallarını eleştirenlere sorsan Elhamdülillah Müslümanım der bir çoğu.

Harbi olun inanmıyorsanız iki yüzlülük yapmayın.

Hem müslümanım deyip hemde islamın şu kuralı bana ters, Ben böyle düşünmüyorum diyemez bir müslüman. Eğer Öyleyse Küfre girmiş dinden çıkmıştır.
Güzel söz.Müslümanım deriz.Ama işmize geldiği kadar.

AKŞAMCILAR ALOOoo°°○○••..

[attachment=0]uploadfromtaptalk1479313980916.jpg[/attachment

DEVLET KAZANMIYOR ARTIK BU İŞTEN.
BU KADAR GAYRET ETMEYİN
ÇÜNKÜ
DEVLETİN TEKEL FABRİKASI YOK.

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1479313980916.jpg
    uploadfromtaptalk1479313980916.jpg
    67.5 KB · Görüntüleme: 423
cronos23' Alıntı:
Vay arkadaş...İstatistiklerde çocuk tacizi, tecavüz, cinayet sıralamalarında üst seviyelerdeyiz...Eğitim de dibe vurmak üzereyiz...Ekonomi pamuk ipliğine bağlı; dış yatırımcı için her türlü tavizi veriyoruz diyor ekonomi bakanı...Terör desen başka bir dert...Adamlar kalkmış içkiden rahatsız olduğunu söylüyorlar? Hocam acaba 46 çocuğa tecavüz edilerken; gencecik bir kız tecavüze uğrayıp canlı canlı elleri kesilip yakılırken, ülkemin göbeğinde bombalar patlatılıp nice vatandaşımız katledilirken, doğuda bir kaymakamın taa masasının altına bomba yerleştirilip şehid edilirken, derslerimiz elimizden alınırken, müfredat ve eğitim sistemi yamalı bohçaya dönmüşken, neden böyle sessli konuşamadık? Bırakın Allah aşkına bu göstermelik içkidir, sigaradır olaylarını...Bunlara kafa yoracağınıza öncelikli elzem meselelere kafa yormak lazım.Gereksiz bir tartışmadır şu an için..
Hocam bunların hepsini içki içenler yapıyor unuttun mu!

Bence burda temel nokta şu olmalı
bir insanın bilinçsiz şekilde davranmasına yol açacak
ve bu sebepten kendisi ve çevresine zarar verecek tüm herşeyin kontrolünde fayda vardır.

Burada kilit nokta şudur. Bunu bireyin özgürlüklerine zarar vermeden nasıl kontrol edeceğiz.

Alkol dediğimiz madde belli bir seviyeye kadar alındığında sıkıntı yaratmamaktadır.
Zaten belli içki kültürü oluşmuş yerlerde kimseye zarar verilmeden içilmekte.
Belli içki kültürü oluşmuş kimseler zaten kendini kontrol etmesini bilmekte.
Sıkıntı olayın dozunu kaçıran kontrolünü kaybedip sağa sola zarar veren insanlarda.
Şimdi bu kişiler yüzünden tutupta tüm başkalarının içki içmesine karışamazsınız.
Yasalar , kurallar bunllar medeniyetin göstergesidir.
Birçok modern ülkede heryerde içki içilmediği gibi, her saat içki alabilme şansınızda yoktur.
Fakat ner olursa olsun kişilerin bunu özgürce yapabileceği mekanlar ve kurallar tanımlandığı için sorun yaşanmamaktadır.

Benzer mantığı genişletebiliriz. Şimdi bir çok radikal örgüt bulunmakta.
Bu örgütlerin yaptığına bakarak şunu diyebilirsiniz.
Tüm dini faaliyetler yasaklanmalıdır. Toplum için risk oluşturmaktadır.
Bana zarar vermeyeceğini nerden bilelim.
Hatta şu an abd ve avrupada terör = islam algısı için bu örgütlerin yaptığı her eylemi sağ siyasetçiler kullanmakta.

Burda dini çıkarıp yerine içki ifadesini koyduğumuzda birçok arkadaşımın gayet hoşuna gidecek ifadeler çıkacaktır.
Aslında mantıken hiçbir farkı yok.

Toplum dediğimiz yapı %100 sizin gibi düşünen ve yaşayan insanlardan oluşmamaktadır.
Çoğunluk her zaman haklıdır. Ve her dediği uygundur anlayışıda yanlıştır.
Belli insani haklar vardır. Bunlar evrenseldir.
Burada temel ilke başta dediğim gibi bunun kontrolünü insanın bireysel özgürlüklerine
zarar vermeden nasıl yaparız.

dün gece yeni meclisten yasa geçti. içeriği
cinsel istismara uğrayan mağdur tecavüzcüsüyle evlendirilsin.
tecavüzcülere gün doğdu. birini mi seviyorsun git tecavüz et.
bence içkiden alkolden çok daha tehlikeli şeyler bunlar. ancak millet kendi derdinde.
düşünsenize okuldaki kız öğrencilerinizin durumunu.. kendi kardeşlerinizin kızların durumunu. hepsi saldırıya açık hale geldi.
allah ıslah etsin.

neo0121' Alıntı:
alkol kullanmıyorum mersin sahillerini teceye kadar bilirim
içenlerde genelde kayaların arasında takılıyorlar. aileyle kayalar arasında gezmediğim için bir şey demiyorum.
adana ya niye laf geldi ki anlamadım.
Hocam 50 yıllık laf bu.Bir zamanlar 60-70li yıllarda Adana da, pamuk iyi para getirirmiş.Adana ve İskenderun civarında o zamanın şartlarına göre meyhane sayısı artmış.Hani hanımın çiftliği filmini düşünün en fazla 60 lı yılların sonu.
Sonra;
Birisi kuyuya taş atmış derler ya.
Onun misali.
Adın çıkacağına, canın çıksın.
Yukardaki haberi yazdığım içki cinayeti olayı o tarihte Konya da olsa, Tüm Türkiye yıllarca konuşurdu.
Dedim ya;
Adın çıkmışSa 80 e,,,, inmez 70 e

Geri