Parklarda içki içmek ?

Kodla Büyü
50 yıllık laf gerçekten. mersin kokuyor mu mersindeki sıcaklar olduruyormus. benim gezmedigim yer kalmadi mersinde çoğu şehirden. daha saygı var öyle içki içip etrafı. rahatsiz eden naralar atan yok yer davultepe

Re: Ynt: Parklarda içki içmek ?

COBOL' Alıntı:
neo0121' Alıntı:
alkol kullanmıyorum mersin sahillerini teceye kadar bilirim
içenlerde genelde kayaların arasında takılıyorlar. aileyle kayalar arasında gezmediğim için bir şey demiyorum.
adana ya niye laf geldi ki anlamadım.
Hocam 50 yıllık laf bu.Bir zamanlar 60-70li yıllarda Adana da, pamuk iyi para getirirmiş.Adana ve İskenderun civarında o zamanın şartlarına göre meyhane sayısı artmış.Hani hanımın çiftliği filmini düşünün en fazla 60 lı yılların sonu.
Sonra;
Birisi kuyuya taş atmış derler ya.
Onun misali.
Adın çıkacağına, canın çıksın.
Yukardaki haberi yazdığım içki cinayeti olayı o tarihte Konya da olsa, Tüm Türkiye yıllarca konuşurdu.
Dedim ya;
Adın çıkmışSa 80 e,,,, inmez 70 e
maalesef çıkmış 90 a herhalde ki bir abartmanın sonucunu da yanındaki illere bağlıyorlar o kadar yani
ayrıca mersin gerçekten güzel , sakin ,rahat bir il özellikle yenişehir ve mezitlinin sahil şeridi
iğrenç olaylara ses çıkarmayanlar
18 yaşını doldurmamışları çocuk saymayıp onları istismar eden şerefsizleri cezalandırmayanlar
kimseye zararı olmayanları büyük zararlı kabul edenler -hıı zarar veriyorsa sonuçlarına da katlanır.-
ona buna laf etmesinler

Mersin, birçok yere göre daha rahat içki içilen ve insanların içki adabı bildiği biryerdir.Parklarda dışardan gelen insanların taşkınlıkları olabilir ama bunun içkiyle bi ilgisi yoktur. Küfür gerçekten rahatsiz edici bişey ama daha okulda öğrencilerin ettiği kufurleri engellemeden parklarda ki adamları nasıl engelleyecez ?

Geri