Parola kullanım süresi doldu

Kodla Büyü

kuluncak

Site Gezgini
Akıllı tahtada parolanın kullanım süresi dolmuştur uyarısı veriyor, bu sorunun çözümü nedir acaba?

kurum email adresinizi yazarsanız size admin şifresini gönderebilirim..halledersiniz pm ile ulaşn bana belki bakamayabiliirm buraya

kuluncak' Alıntı:
Akıllı tahtada parolanın kullanım süresi dolmuştur uyarısı veriyor, bu sorunun çözümü nedir acaba?
aynı şey benimde başıma geldi
önce format çek(çok uğraştım formatsız olmuyor denemediğim şifre kalmadı)
sonra çalıştıra cmd yaz
ardından komut satırına secpol yaz enter'a bas
gelen menüde parola ilkelerine gir
parola süresi 42 gün olanı silip 999 yap kaydet sorun çözülüyor
birde tavsiye henüz böyle bir uyarı almadığın tahtalarda formatla uğraşmamak için açıkken bu değişikliği yap dostum yoksa hepsine format çekmek zorunda kalabilirsin vesselam

m.arslan' Alıntı:
kuluncak' Alıntı:
sonra çalıştıra cmd yaz
birde tavsiye henüz böyle bir uyarı almadığın tahtalarda formatla uğraşmamak için açıkken bu değişikliği yap dostum yoksa hepsine format çekmek zorunda kalabilirsin vesselam
Bilgilendirme için teşekkürler

etkullanici ve şifresini yazdığımızda PAROLANIZIN KULLANIM SÜRESİ DOLMUŞTUR yazıyor 702350@meb.k12.tr E-Mail Adresi ile açabilir miyiz? Bunun şifresine nasıl ulaşabililiriz sayın hocam? Teşekkürler

sonra çalıştıra cmd yaz
teşekkürler

Aynı sorunu yaşıyoruz. Admin şifresi ile nasıl giriş yapılıyor. Yoksa m.arslan hocamın dediği gibi format atmadan sorun çözümlenemiyor mu?

Denetim Masası>>Yönetimsel Araçlar>>Yerel Güvenlik İlkesi>>Hesap ilkesi>>Parola İlkesi>>Parola Geçerlilik süresini üst sınırı değerini 0 yaparsanız parolanızın geçerliliği süresiz olur. Tabi admin şifresi ile bunları yapmanız gerekir.

Parola geçerlilik süresi üst sınırı

Bu güvenlik ayarı, sistem kullanıcının parolayı değiştirmesi gerekmeden önce parolanın kullanılabileceği süreyi (gün cinsinden) saptar. Parolalar 1 - 999 gün arası sona erecek biçimde ayarlayabilir; gün sayısını 0 olarak ayarlayarak parolaların süresinin hiç dolmayacağını da belirtebilirsiniz. En çok parola geçerlilik süresi 1 - 999 gün arasındaysa, En az parola geçerlilik süresinin en çok parola geçerlilik süresinden daha küçük olması gerekir. En az parola geçerlilik süresi 0 olarak ayarlanırsa, en az parola geçerlilik süresi 0 - 998 gün arasında herhangi bir değer olabilir.

Not: Parola sürelerinin ortamınıza bağlı olarak 30 - 90 gün arasında dolmasının sağlanması en iyi güvenlik uygulamasıdır. Böylece, saldırganın kullanıcının parolasını ele geçirmek ve ağ kaynaklarınıza erişmek için sınırlı bir süresi olur.

Varsayılan: 42.

Ben bu sorunun başıma bela olacağını bildiğim için imaj almadan önce ek bir admin hesabı oluşturdum tüm yetkilere sahip.

Geri