PC kumandalı model arabkodları yardım lütfen...

Kodla Büyü

samyeli85

Üye
Arkadaşlar kodlardan anlayan bakabilir mi? Basit bir program aslında ama çözemedim nereyi değiştireceğimi. proje için kullanmayı düşündüğümüz bir program var pc ile araba kumanda etme. Program pc nin arkasındaki porta bağlanarak ileri geri sağa sola şeklinde arabayı kumanda etme şeklinde. Biz bu portlara dört tane daha işlev eklemek istiyoruz ama hangi kodları hangi dosyayı değiştireceğimizi bilmiyoruz.

Ekli dosyalar

• PC Kumandalı Model Araba.rar
    20.6 KB · Görüntüleme: 24
Hocam Öncelikle Dosyanızda Kaynak Kodlar yok. yani değiştiremezsiniz. basitce yapmanız gereken ise herhangi bir dilde seri port kontrol programı yazmanız ve bu seri portda kullanacagınız ayakları entegrenize bağlayarak çalıştırmanız. Googlede ,PİC Seri port kontrolü, C# seri port kontrolü, visual basic seri port kontrolü v.s. yazar iseniz zaten karşınıza nasıl yapacaganız ile ilgili bilgiler gelecektir. paylaştıgınız program zaten nette bulunan bir exe dosyası ....kolay gelsin not olarak seri portun çalışma mantıgınıda incelemenizi tavsiye ederim....

inanin.ozu' Alıntı:
Hocam Öncelikle Dosyanızda Kaynak Kodlar yok. yani değiştiremezsiniz. basitce yapmanız gereken ise herhangi bir dilde seri port kontrol programı yazmanız ve bu seri portda kullanacagınız ayakları entegrenize bağlayarak çalıştırmanız. Googlede ,PİC Seri port kontrolü, C# seri port kontrolü, visual basic seri port kontrolü v.s. yazar iseniz zaten karşınıza nasıl yapacaganız ile ilgili bilgiler gelecektir. paylaştıgınız program zaten nette bulunan bir exe dosyası ....kolay gelsin not olarak seri portun çalışma mantıgınıda incelemenizi tavsiye ederim..

Teşekkürler hocam. Aslında okulumuzdaki Teknoloji tasarım öğretmenimiz yapmayı düşünüyor bu projeyi ve benden yardım istedi.Kodlama konusunu unuttum gitti valla o yüzden buraya yazayım dedim.

Geri