Pcden Ses Gelmiyoo

Kodla Büyü

Osman_0o0

Üye
Arkadaşlar Müzik Dinliyodm Kulaklıkla Birden Ses Gitti.Kulaklığı Çıkardım Hoparlörü Taktım Yine Ses Yok.Sonra Format Attım Yine Ses Yok.Ses Kartı Onboard.Harici Bi Ses Kartık Taktım Yine Yok Yok Bi bilgisi Olan varmı acaba ??

Arkadaşım harici ses kartı takıpta olmadıysa mantıken ya hoparlörde ya da yuva da sıkıntı var gibi geliyor bana.

hocam belki sendeki sürücülerden olabilir ama ben yinede yaziyim bir öğretmen arkadaşın laptoptan ses gelmiyordu, donanım olarak görünüyor, sürücülerle falan uğraştım yok yok, ses kartıda takamıyoruz derken kulaklık jakının içine sakız veya sigara jelatinin küçük bir parçası girmiş (sorumlu büyük ihtimalle oğluydu :D ) içerdeki pinlere temas ettiği için ne kulaklıktan ne de pc hoparlöründen ses çıkmıyormuş cımbızla çıkmayınca süpürgeyle çektirdik düzeldi
birde yeni anakartlarda otomatik tanıyor ama yinede harici ses kartını taktığında bios ayarlarını veya anakartın jumper ayarlarını bir kontrol et onboard ses kartını pasif yapmak için bir yol olabilir

Hocam birden sesin gitmesi sanki devre veya girişin yanması sorunu gibi ama esas sorun harici ses kartı takınca sesin çıkmaması çünkü çıkmaması için hiçbir neden yok yada harici ses kartıda yandı. Harici kart başka bilgisayarda da çalışıyor mu? Bios dan ses kartını normalde iptal etmeye gerek yok ikisininda çalışması gerekir. Ama belki bu da engel olabilir. Buna kolay kolay cevap bulmak zor.

diğer kartı denedım saglam bios pilini cıkarttım taktım yıne ses yok acaba dedigin gibi giriş mi yANDI ki ya anlamadıgım hiç bişe yapmazken ansızın bu sorunla karşılaştım keşke bişie yapıpta olsaydı :)

Geri