PCP Havalı TÜFEK.

Kodla Büyü

xodeda

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar pcp havalı bir tüfek almayı düşünüyorum. araştırmaya yeni başladım ve bir çok marka var ve bazılarının fiyatları çok uçuk.
Aranızda bu alanda ilgili arkadaşlardan tavsiye almak isterim isabet oranı iyi ve uzak mesafelere atabilen bir tüfek olsun istiyorum.

tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: havalı tüfekler ateşli silah değildir ruhsatla satılmazlar, spor amaçlı hedef vurmak için kullanılır.

silahlarla pek aram yoktur.
merak etmiştim.
teşekkürler.

PCP olması şart mı? Malum 200 Bar kompresör her yerde bulunmuyor, dolum ücretleri ve silahın kendi ücretleri fahiş, pompa derseniz fıtık yapıyor... Alttan veya yandan kurma düşünmez misiniz?

yataylimit' Alıntı:
PCP olması şart mı? Malum 200 Bar kompresör her yerde bulunmuyor, dolum ücretleri ve silahın kendi ücretleri fahiş, pompa derseniz fıtık yapıyor... Alttan veya yandan kurma düşünmez misiniz?

Aklınızdaki tüfekler ve özellikleri nelerdir. Yeniliklere açığız :D

yataylimit' Alıntı:

hocam alttan kurmalı bir tüfek kullandım zamanında. aç papat zamanla birleşim yerindeki contası çok çabuk eskiyordu bendekinin. bu sefer biraz daha profesyonel almak istiyorum. tüfek ve birde pompa almayı düşünüyorum. açıkçası pompa ile doldurmayı ne gördüm nede uyguladım çok zor mu olur bilemiyorum. ama her seferinde saçma doldurmak istemiyorum yani.

Hocam bizim beden eğitimi öğretmeni arkadaş PCP + pompa aldı. 185 boyunda iri kıyım adam bel fıtığı oldu ve bıraktı. Artı olarak arazide tüp bitme problemi yaşayabilirsiniz. İlle de alacağım derseniz Hatsan'dan uzak durun bence...

Namludan kurmalı ben de önermiyorum ama yandan veya alttan kurmalı düşünebilirsiniz. Bende Diana Mod 357 vardı, kura kura namlusu eğilmişti. Artık nasıl adi bir çelik kullanılmış siz düşünün. Dünyanın parasını verip iyidir, Almandır diye Diana alıyorsunuz, namlusu eğiliyor :-1:

yataylimit' Alıntı:
Hocam bizim beden eğitimi öğretmeni arkadaş PCP + pompa aldı. 185 boyunda iri kıyım adam bel fıtığı oldu ve bıraktı. Artı olarak arazide tüp bitme problemi yaşayabilirsiniz. İlle de alacağım derseniz Hatsan'dan uzak durun bence...

Namludan kurmalı ben de önermiyorum ama yandan veya alttan kurmalı düşünebilirsiniz. Bende Diana Mod 357 vardı, kura kura namlusu eğilmişti. Artık nasıl adi bir çelik kullanılmış siz düşünün. Dünyanın parasını verip iyidir, Almandır diye Diana alıyorsunuz, namlusu eğiliyor :-1:

evet haklısınız. araştırıyorum bakalım. dalgıçların kullandıkları tüpleri doldurup tüfekleri doldurmada kullananlar varmış. yada daha küçük azot için basınçlı tüpler varmış bir dolumda tüfeği 10 kere falan doldurabildiğini söylüyor youtube de birisi. ama işte bulunduğum ilde bu tüpleri doldurtabileceğim bir yer var mı bilmiyorum. birde kaç paraya doldururlar yani astarı yüzünü geçmezse iyidir. diğer seçenekte elektirikli klompresör almak ki oda çok pahalı.

bakalım araştırayım biraz daha. sonuçta vazgeçersem de bu konu hakkında bilgi sahibi olurum en azından.
teşekkürler.

hocam ben kral almıstım. 5.5 mm lik. durbunlu.. gayet iyi. fiyatı da dusuk. bence hobi amaclı alacaksan cok fazla para verme.

prof. alacaksan.. süper tüfekler var. ben bir heves aldım.. şimdi ayda yılda yakın arkadaslardan bir misafir gelirse bahçeli evdeyim cıkıp bir ikli atıs yapıyoruz:D

hocam bu arada tüfek bende 3 yıldır var daha hava mava doldurmadım:D gerçi 15 20 metreyte atıyorum ama.. iyi:D

yataylimit' Alıntı:

namlularda kullanılan çelikler özeldir ve eğiliyor olması kaliteli olmadığını göstermez.Ama kurarken eğilmesi pek mümkün değil muhtemelen düşme veya çarpma olduğu için eğilmiştir.Fransız silahlarının bir çoğunun (yivsiz olanlar) namlusunu kol gücü ile eğebilirsiniz

bende almayı istiyorum
yivli ve güclü birşey olsun istiyorum. öldürmese bile ağır yaralamalı.

ozcanikli' Alıntı:
bende almayı istiyorum
yivli ve güclü birşey olsun istiyorum. öldürmese bile ağır yaralamalı.

Havalı silahlarla avlanmak yasaktır :evil:
Genelde hayvanı öldürmeyip yaraladıkları, sakat bıraktıkları için sanırım bu yasak var.

silahlarla ilgili hiçbir bilgiye sahip değilim uzaylı gibi hissettim kendimi :D

hava tufek deyınce bızım teksaçmaymıs :D baya baya ılgısız oldugum bır konuymus sılahlar

evet tek saçmada denir halh arasında. kime havalı tüfekten baksetsem pompalılarla karıştırıyorlar. :D

Hocam ben Hatsan PCP kullandım, aman diyorum. Malzeme kalitesi falan aramayın. Servislerinde ilgi alaka üst düzeydir ama tüfekleri dökülüyor. Kendim de Safir için bipod almıştım, çat diye kırıldı gitti, artık nasıl bir plastik kullanıyorlarsa...

yataylimit' Alıntı:
Hocam ben Hatsan PCP kullandım, aman diyorum. Malzeme kalitesi falan aramayın. Servislerinde ilgi alaka üst düzeydir ama tüfekleri dökülüyor. Kendim de Safir için bipod almıştım, çat diye kırıldı gitti, artık nasıl bir plastik kullanıyorlarsa...

haklılık payınız olabilir fakat internette yeni modelleri övenler var hatta youtubede bir çok video var tanıtım amaçlı çoğuda yabancı ülkelerden yurt dışında çok tutuluyor galiba. tabi ben kullanmadığım için bilmiyorum. test etme şansım da olmadı canlı olarak görmedim bulunduğum ilde var mı diye araştırıyorum. bakacaz artık.

Geri