PDF Dönüştürme Sıkıntısı

Kodla Büyü

hyrgul

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu dosya DYS ek dosyası mıdır bilmiyorum ama oluşturulma şekli değişik sanırım.
Ekteki PDF dosyasını ne yaptıysam bir türlü word'de düzgün dönüştüremedim.
Çok fazla karakter sorunu oldu. Harflerin arasında gereksiz boşluklar oldu. vesaire...
Bir arkadaşımız çevirebilirse ve nasıl çevirdiğini de yazarsa çok memnun olurum.
Şimdiden teşekkürler.
NOT: Çevirdikten sonra düzgün görünse bile kopyala yapıştır ile metni aldığımızda garip bir şekilde yapıştırıyor.

Ekli dosyalar

• EK-2_240627_101526.pdf
    301.5 KB · Görüntüleme: 32
ilovepdf kullanarak word 'e çevirdim. dediğiniz gibi gereksiz boşluklar oluştu.
ChatGPT'ye düzeltmesini söyledim, docx dosyası yükleyince bunu sadece python kullanarak düzeltmeye çalıştı ancak python kütüphaneleri ChatGPT'nin yeteneklerine sahip olmadığı için anlamlı olup, olmamasına bakmaksızın birçok boşluğu kaldırdı ve bu yöntem işe yaramadı.

ChatGPT 'ye bunu sen kendi yeteneklerini kullanarak düzeltemez misin, diye sordum. Metni kendisine yapıştırmamı söyledi ancak bu seferde metin biçimlendirmesi kaybolacaktı.
O arada "bana hangi bölümlerde sorun olduğunu söyleyebilirsiniz" dedi. Bende metni kendim incelediğimde sorunun hep Türkçe karakterlerden sonra olduğunu gördüm.

Özellikle Ö ve Ğ 'den sonra mutlaka boşluk vardı. ChatGPT Veri analizi limitim dolduğu için daha fazla ilerleyemedim.

Buradan devam edebilirsiniz.

Ctrl+h değiştir. Yapıyorum. Ö (Ö sonrası boşluk bırakıyorum. Alta da sadece Ö yazıyorum. Kelimenin son harfi ö değilse tüm hatayı düzeltir. Sonrası diğer harfler

Pdf dosyasını chrome ile açıp yazıcı seçeneklerinden microsoft print to pdf ile yazdırdıktan sonra adobe acrobattan word olarak dışarı aktarınca düzgün çıkıyor

Ekli dosyalar

• 556.rar
    29.9 KB · Görüntüleme: 11
tek hamle PDF-Xchange Editor ile tam dönüştürme.

Ekli dosyalar

• EK-2_240627_101526.zip
    32 KB · Görüntüleme: 9
Geri