PDF dönştüremedim sinir oldum yardıma ihtiyacım var

Kodla Büyü

eminem

Aktif Üye
arkadalar müdür elime bi pdf formatında döküman verdi üzerinde degişiklik yapacakmış,neden yapamıyorum falan dedi ben hallederim dedim aldım ama her seferinde worde resim olarak geçiyor yazı olduğu gibi yani yine değişiklik yapamıyorum üzerinde :( ben nerde hata yapıyorum yardımcı olun arkadaşlar müdür beni bekliyor daaa...

hocam dönüştürmeden de üzerinde değişik yapmaya izin veren PDF editörü, yazılımı şurdan indirrebilirsiniz ..

http://www.foxitsoftware.com/pdf/editor/

tüm PDF lerde işe yarıyor, yazıları çizimleri çok kısa zamanda düzenlersiniz ve karakter sorunu yaşamazsınız ...

Acrobat' da donusum mumkun hocam.

Belge menusunden ''OCR metin olarak tanı'' secenegi olmalı...

Internet' Alıntı:
hocam dönüştürmeden de üzerinde değişik yapmaya izin veren PDF editörü, yazılımı şurdan indirrebilirsiniz ..

tüm PDF lerde işe yarıyor, yazıları çizimleri çok kısa zamanda düzenlersiniz ve karakter sorunu yaşamazsınız ...

bu linke tıkladığımızda gelen sayfada free download dedikten sonra hangi linkten indiriyoruz acaba

evet hocam OCR olarak tanı deyince oldu çok teşekkürler fakat ğöü bu harfler karışık oldu yani metin biraz karıştı...

Türkçe harfleri tanıyan ABBYY FineReader bu konuda daha başarılıdır

Hocam internette birçok program ve site var dönüştürme yapan ama en sağlamı Solid Converter Pdf programıdır. :+1: İnternette arayın vardır.

sakgeyik_63' Alıntı:
Hocam internette birçok program ve site var dönüştürme yapan ama en sağlamı Solid Converter Pdf programıdır. :+1: İnternette arayın vardır.
o programı indirdim ama istediğim gibi olmadı harfler karıştı hocam

abtani' Alıntı:
Türkçe harfleri tanıyan ABBYY FineReader bu konuda daha başarılıdır
hocamın önerisini doğru buluyorum.. Birde programların kendine has özelliklerinide bilmek gerekiyor.. Örneğin ABBYY FineReader programı mükemmeldir. Özellikle bir tarayıcıdan aldığınız dökümanı birebir word dökümanı olarak aktarabiliyor. Denemelrimde sütünları, aynı sayfada font değişikliklerini çok güzel algılıyor..Taratıcının dpi ayarlarını doğru yapmalısınız.. PDF dosyalar içinde çok mükemmeldir.. PDF dosyalar oluşturulurken eğer resim gibi taranarak oluşturulmuş ise iyi resim özelliklerini iyileştirdiktn sonra veya pdf dosyanın içinden resim gibi alıp ABBYY de çevirmek daha iyi sonuç veriyor. Sadece PDF dosyalarınız için Sitesinde ABBYY PDF Transformer 1.0 demo olarak sanıyorum 3 sayfaya kadar işlem yapılacak şekilde indirip kullanılabiliyordu. benim deneyip kullandığım da Türkçe karakter sorunu da yoktu...

Bu alanda tek isim Abbyy FineReader programıdır. Diğer programlarla bırakın karşılaştırmayı kıyas bile kabul etmez. Amacınız sadece pdf leri çevirmekse küçük kardeş Abbyy Pdf Transformer 2.0 bu işi mükemmel bir şekilde yapar. Neredeyse Türkçe karakterlerde hatasızdır. 90 sayfalık pdf belgesini word belgesine sadece 5 hata ile çevirdi. Şiddetle tavsiye edilir.

Abbyy Pdf Transformer 2.0 linkleri özelden gönderilmiştir.

eminem' Alıntı:
evet hocam OCR olarak tanı deyince oldu çok teşekkürler fakat ğöü bu harfler karışık oldu yani metin biraz karıştı...
Hocam dil ayarını ingilizce yerine turkce yapıp tekrar deneyin olacaktır.

eminem' Alıntı:
bozo0660' Alıntı:
eminem' Alıntı:
Hocam dil ayarını ingilizce yerine turkce yapıp tekrar deneyin olacaktır.

klavya dil ayarı mı hocam o zaten türkçe ama...

hayır
acrobat'da OCR metin olarak tanı deyince ekrana gelen pencerede
secenekler kısmında dil ayarlaması yapabiliyorsunuz

Office 2007 kullanalar için Word-Pdf çevirmek sorunsuz şekilde dosyayı çalıştırın offi logosunu tıkladığınızda farklı kaydet menüsünde pdf olarak keydet çıkıacaktır. PDF yi Word'e çevirmek içinde bu işin ağa babası ABBYY Finereader 9.0 kullanmanızı öneririm tarayıcınızdan word excel resim pdf olarakta tanıtabiliyorsunuz.

not:program ofice 2007 içine kendini entegre ediyor.

Ekli dosyalar

• Office2007SaveAsPDF.rar
    514.5 KB · Görüntüleme: 58
Internet' Alıntı:

hocam bu programı indirdim ama keyini nasıl bulabilirim.Bu arada çok teşekkur ederim.Bu program çok işime yaracak gibi keyini bulursam tabi.

porry' Alıntı:
Internet' Alıntı:

hocam bu programı indirdim ama keyini nasıl bulabilirim.Bu arada çok teşekkur ederim.Bu program çok işime yaracak gibi keyini bulursam tabi.

bakıyorum olursa kendi bilgisayarımdakini upload ederim hocam ...

Geri