Peki ben ne yapabilirim ?

Kodla Büyü

stanimos

Site Gezgini
Hocalarım, çalıştığım okula bu sene yeni bir kadrolu müdür atandı. Müdürümüz dönem başından beri hiç bir dersine girmiyor ve biz dersimizi işlerken yan sınıftan koridordan gelen ses bizi ders işleyemeyecek duruma getiriyor. Ayrıca müdürümüz ekdersleri yaparken diğer branş hocalarıma ( 8. sınıf denemeleri düşük geldiği için ) vicdanlarının nasıl rahat ettiğini ekdersi nasıl alacaklarını sormuş. Müdürümüzün derse girmesi gerektiğini biz öğretmen olarak uygun bir dille nasıl anlatabiliriz ?

Müdürün dersi boş geçebilir. Açıklama olarakta idari iş der geçer. Ondan birşey beklemeyin.Rahatsızsanız gidin üslubunca anlatın.Anlamazsa da sizden çıkmış olur. Ayrıca 8. sınıf denemeleri düşük geldiği için laf söylediğinde öğretmenler sustuysa o öğretmenler zaten o lafları duymayı hak ediyor demektir. Hiç kimse çıkıpta siz nasıl konuşuyorsunuz dememişse zaten öğretmenlerde de sıkıntı vardır.

idarecilerimiz ezberci eğitimin kurallarını iyi biliyor. Bütün yıl odada otur gelen giden evrak vs. Arada bir deneme yap odanda otur incele sonra neden bu netler düşük diye öğretmenden hesap sor.
Sorsan okulunda hangi projeyi başlattın hangi projede bir derece aldın hiçbirşey yok. Varsa yoksa deneme deneme.
İnşallah milli eğitim bakanlığı güzel bir sistem getirir idareci atamalarına çünkü mevcut sistem kokmuş...

Şu müdürcülük oynayanlar eğitime en büyük darbeyi vuruyor bence. Yazık!

Müdürlerin ders olayı yıllardır böyle değil mi zaten? Hatırlıyorum biz öğrenciyken bizim dersimize de müdür giriyordu! Ama bir iki ders hariç derse geldiğini hatırlamıyorum. Zaten idarecilerin derse girme zorunluluğu bence pek mantıklı değil. Sadece kağıt üstünde kalıyor. Türkiye'deki binlerce idarecinin kaç tanesi acaba düzenli ders işleyebiliyor ki?!!

Orta okuldayken müdürümüz matematik derslerine giriyordu. Hiç gelmemezlik etmezdi. hatta saniye geç kalmazdı. Şimdi derse giren müdür ben görmedim. Belki giriyordur şimdiki müdürüm. Arada derslere misafir olması sayılır mı?:cool:

Müdürlerin ders olayı yıllardır böyle değil mi zaten? Hatırlıyorum biz öğrenciyken bizim dersimize de müdür giriyordu! Ama bir iki ders hariç derse geldiğini hatırlamıyorum. Zaten idarecilerin derse girme zorunluluğu bence pek mantıklı değil. Sadece kağıt üstünde kalıyor. Türkiye'deki binlerce idarecinin kaç tanesi acaba düzenli ders işleyebiliyor ki?!!
müdür yardımcısıyım.geçen yıl 10 saat derse giriyodum bu yıl da 6 saat ders giriyorum.ilk hafta haricinde derse girmediğim olmadı.derse de zil çalar çalmaz giderim.son dakika veli gelip beni tutmadığı sürece

müdür nasıl bir dille bunu size söylüyorsa siz de o dille söyleyin hocam. öyle pek uğraşmanıza gerek yok.

Hocam bende şunu merak ediyorum, Müdürler DYK alabir mi? Alabilirse haftada en fazla kaç saat alabirlirler?

Alabilir ama sadece hafta sonu branşına uygun kurs açabiliyorsa. 8 saate kadar DYK + 2 saat DYK yönetim görevi alabilir en fazla
oh ne ala memleket ondan snra bu öğrencilerin başarıları neden düşük işte bu haddinden fazla mali haklar ve neticesinde mağdur olan öğrenciler sebebiyle düşük.
okul müdür ve müdür yardımcıları kesinlikle kamu yönetimi mezunları olmalı öğretmenden idareci olmaz.

Alabilir ama sadece hafta sonu branşına uygun kurs açabiliyorsa. 8 saate kadar DYK + 2 saat DYK yönetim görevi alabilir en fazla
Peki hocam; DYK alabilmesi için, okulda gireceği ders öğretmeninin olmaması gerekiyormuş. Eğer okulda o dersin öğretmeni varsa onun girmesi gerekiyormuş.

Bu Dyk işin ilginç tarafı; haftaiçi derslerine girmeyen müdür! haftasonu dyk açıyor. Kendi branşında 2 hocamız daha var dyk açan bu arada..

Artık ben de böyle düşünüyorum hocam. Kesinlikle insanlar konuştuğu dilden anlar. Size nasıl geliyorsa birisi aynen o şekilde gidin.

Geri