Performans Ödevleri İçin Ölçek

Kodla Büyü

serkanaytekin01

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ölçeği netten indirip kendime göre düzenledim. Performans ödevlerinde kafamıza göre not veremiyoruz, ölçeğe bağlı not vermek durumundaymışız. İsteyen kendine göre düzenler.

Ekli dosyalar

• 5. ve 6. sınıflar için araştırma performans değerlendirme ölçeği.rar
    11.9 KB · Görüntüleme: 1,653
Gayet güzel hocam eline sağlık.sanırım ben aynen kullanacağım.bir de performans görevi verilebilecek konuları belirleyebilsem :shock:

xmet' Alıntı:
Gayet güzel hocam eline sağlık.sanırım ben aynen kullanacağım.bir de performans görevi verilebilecek konuları belirleyebilsem :shock:

Hocam henüz fazla konu işlenemediği için ben 5 ve 6 lara "klavyemi tanıyorum" ödevini verdim.

Ben şöyle bir şey yapsam? Mesela bu hafta 1 saat performans ödevi yaptırdım. Tamamlayanlara not versem. Daha sonraki hafta yine performans ödevi yaptırıp yine tamamlayanlara versem. Ma aynı ölçeği kullansam. Sonuçta aynı programı kullanacaklar. Uygulamalı yapacaklar.

Hem daha güdüleyici olmaz mı? Hem de tamamlayan yüksek not almış olacak. Böylelikle uygulamalarda öğrenme oranını da arttırmış olacağım.

Uygun olurmu?

biltek2007' Alıntı:
Ben şöyle bir şey yapsam? Mesela bu hafta 1 saat performans ödevi yaptırdım. Tamamlayanlara not versem. Daha sonraki hafta yine performans ödevi yaptırıp yine tamamlayanlara versem. Ma aynı ölçeği kullansam. Sonuçta aynı programı kullanacaklar. Uygulamalı yapacaklar.

Hem daha güdüleyici olmaz mı? Hem de tamamlayan yüksek not almış olacak. Böylelikle uygulamalarda öğrenme oranını da arttırmış olacağım.

Uygun olurmu?

ÇALIŞMALARI TOPLARSAN OLUR HOCAM.

ben bölümün birini sunum olarak değiştirdim, görevlerin sunulması da gerekli olduğu için.. Ellerine sağlık hocam teekkürler

Geri